Головна » Архів матеріалів

Якщо ви бажаєте опублікувати матеріал або запропонувати тему для сайту Район.Історія, пишіть на її електронну адресу. Волинські музейники вже співпрацюють з ним.

Цей рік на Волині проголошено Роком Андроника Лазарчука. У Художньому музеї розгорнуто велику художньо-меморіальну виставку «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною», відкриту в рамках святкування 150-річчя українського художника, педагога та культурного діяча.

Для вашого натхнення Волинський краєзнавчий музей пропонує з власної колекції добірку традиційних і творчих писанок волинських майстрів.

Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) пропонує перенести музейні події до Міжнародного дня музеїв на 14–16 листопада 2020 року.

Пропонуємо для перегляду дві телепередачі Волинського телебачення з циклу «Історія без купюр», створені на основі виставки Волинського краєзнавчого музею «Волинь в Українській революції 1917–1921 років»

В Україні карантин, а у вікна стукає весна, надихає на романтичний настрій. Отож, Художній музей нині пропонує розповідь про хоч і трагічну, але дуже красиву історію кохання двох людей, портрети яких експонуються у музеї.

В експозиції відділу давньої, середньовічної та нової історії Волині обласного краєзнавчого музею експонується таріль ХV ст. із зображенням сцени Благовіщення.

У збірці Музею волинської ікони зберігається кілька ікон Благовіщення Пресвятої Богородиці XVII–XVIII ст. Серед них особливою майстерністю вирізняється ікона з храму Успіння Пресвятої Богородиці з с. Баїв Луцького району.

Будівлю, де колись був РАЦС, відремонтують і переселять туди Ковельський історичний музей.

Музей волинської ікони пропонує цикл матеріалів, які познайомлять з кращими зразками іконопису XVI–XVIII ст. Волині, а пізнання сакральних образів допоможе нам зміцнитися, наповнитися мужністю та сміливістю, терпінням та співчуттям у непростий для всього світу та нашої України час.
Пост перший – ікона «Святі безсрібники Косма і Даміан»

Галереї, музеї та відомі митці запрошують на інтерактивні виставки та екскурсії у будь-якій частині світу.

Волинський краєзнавчий музей пропонує долучитися до комплектування фондів предметами музейного значення і тим самим зробити свій посильний внесок у збереження історичної, духовної та мистецької спадщини нашого краю.

У Волинському краєзнавчому музеї під час карантину ожила…

У Ківерцівського краєзнавчого музеї нині зберігаються дві роботи української художниці Лідії Спаської.

У 2016 році Волинським краєзнавчим музеєм було проведено археологічні дослідження в криптах костелу святої Трійці в Олиці. В одній із крипт було виявлено унікальний предмет…

Унікальний арт-виклик під назвою «Моя вакцина – мистецтво» пропонує Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

1 квітня, починаючи з 1906 року, відзначається Міжнародний день птахів. На нашій планеті нараховується біля 9 тис. видів птахів, в Україні – біля 432, на Волині – біля 183. На жаль, багато видів птахів потрапило до Червоної книги та знаходиться на грані зникнення.

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського, відділі Волинського краєзнавчого музею, 10 квітня мали відбутися Дев’ятнадцяті читання пам’яті В’ячеслава Липинського.

Читання переносяться на пізніший (ще невизначений) час.

Про дату проведення буде повідомлено додатково на сайті «Музейний простір Волині». Термін подачі матеріалів продовжено.

Про те, як боролися з епідеміями у Луцьку в роки Другої світової війни розповіла «Історична правда», опублікувавши статтю кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека.

Відкрите звернення Українського комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) до Президента України, голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо загроз для культурної спадщини в умовах пандемії COVID-19

Музей Ван Гога в Амстердамі приєднався до списку галерей і музеїв, які відкрили двері до своїх колекцій в режимі онлайн.

Сьогодні не виходячи з дому, можна потрапити до музею, відвідати виставку або подивитися виставу. УНІАН пропонує свою добірку віртуальних екскурсій, які допоможуть скрасити вимушене дозвілля у чотирьох стінах.

Звернення до Уряду у зв’язку з надзвичайно важкою ситуацією, що складається у сфері української культури через поширення епідемії коронавірусу й впровадження карантину на території України.

Міністерство культури, молоді та спорту України разом з Центральним комітетом Професійної спілки працівників культури України звертаються з рекомендаційним листом про умови роботи закладів культури та закладів освіти в сфері культури в умовах карантину до керівників структурних підрозділів у сфері культури...

Відвідувати улюблені музеї, не виходячи з дому, цілком реально. Багатьом з нас довелося скасувати заплановані подорожі й відрядження через пандемію коронавірусу, але пропонуємо не панікувати, а зануритися у віртуальний світ мистецтва.

Google Ukraine у партнерстві з Міністерством культури України, оцифрували сім музеїв в різних регіонах України і створили спеціальний сайт "Музеї України просто неба", де можна здійснити віртуальну подорож, дізнатися більше про народну архітектуру і побут, відчути всю самобутність української культури. Поки ми вдома, час дізнатися щось нове, і віртуальна мандрівка зараз – це саме те, що треба.

Департамент з питань культури, національностей та релігії Львівської облдержадміністрації започаткував новий інтерактивний  музейний проект «Відвідай» – це унікальна можливість оглянути музеї Львівщини у будь-якому куточку світу, маючи при собі електронний гаджет та доступ до інтернету.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків пропонує помандрувати залом актуального мистецтва у режимі 3D-туру.

Історичний веб-портал „Україна Incognita” газети „День” надає можливість широкому колу користувачів відвідати деякі музеї Волині віртуально.

20 березня обірвалася земна дорога волинської краєзнавиці, знаної лесезнавиці, головної зберігачки фондів Волинського краєзнавчого музею, ветеранки музейної справи Волині, людини, яка всю себе віддавала справі збереження, дослідження та популяризації пам’яток історії та культури нашого краю, літературної та меморіальної спадщини родини Косачів.

 

 

Сумуємо та щиро співчуваємо…

Депутат Волинської обласної ради Олександр Пирожик доставив для музею в урочищі Вовчак прапор окремої зведеної штурмової роти «Карпатської Січі», який перебував із нами у волонтерській поїздці на новітній фронт російсько-української війни.

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 149 150 »