Головна » 2016 » September » 9 » Унікальним черевичком поповнились фонди обласного музею (тепер чекають на Попелюшку)

Унікальна знахідка, єдина у своєму роді, поповнила цими днями фонди Волинського краєзнавчого музею. Це дитячий черевичок (півпара), виготовлений середньовічним майстром-шевцем, пошитий вручну з суцільного шматка вичиненої шкіри, за викройкою, без використання шевської колодки, типу ходак, з отворами для скріплення деталей, на 2-х ґудзиках.

Добрий стан збереження черевичка пояснюється середовищем, у якому його виявили: це торфовище недалеко від Стиру. Знахідка ще потребує детального дослідження, після якого займе належне місце в музейній експозиції.

Наразі можемо стверджувати, що місце, де черевичок знайдено, було територією осілого проживання вірмен і караїмів від середньовіччя до середини ХХ ст. у Луцьку.

Н. Пушкар,
головний хранитель Волинського краєзнавчого музею

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 856 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4