Головна » Архів матеріалів

У Національному музеї Тараса Шевченка відбувся семінар «Музейні заклади в умовах децентралізації», організований Міністерством культури України. У його роботі взяли участь і волинські музейники.

З 1 березня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею експонується виставка малюнків учнів Луцької дитячої художньої школи «Кішка в дім – радість в нім», приурочена до Міжнародного дня котів.

36 шедеврів книжкової графіки – повна серія оригінальних ілюстрацій «Лісової пісні» самобутньої української художниці Софії Караффи-Корбут, нині представлена у Волинському краєзнавчому музеї на виставці «Будуть приходити люди…».

Студенти-полоністи вперше презентували польською мовою експозицію Музею Лесі Українки, що діє у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Скульптурна композиція «Музика весни» Сергія Наумова, яка зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею, нині представлена на виставці «Будуть приходити люди…».

Відділ етнографії та народних промислів запрошує відвідати виставку «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею», розроблену на основі постійної експозиції відділу давньої історії.

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки 26 лютого відбулася презентація виставки «Даю тобі думку мою…» (до 170-ліття від дня народження Олени Пчілки і 148-ліття від дня народження Лесі Українки), підготовленої спільно з Волинським краєзнавчим музеєм.

25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися заходи з відзначення дня народження поетеси.

25 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття оновленої виставки «Будуть приходити люди…», приуроченої до 148-ої річниці від дня народження Лесі Українки та 105-ої річниці з часу виходу першого окремого видання драми-феєрії «Лісова пісня» (1914).

До Дня Героїв Небесної Сотні у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбулися години пам’яті «Сила незламного духу». У заходах взяли участь відвідувачі різних вікових категорій: учні Вищого професійного училища та учні 6-х класів ЗОШ-гімназії №2 міста Каменя-Каширського.

Після Революції Гідності в Україні у лютому минуло вже п’ять років. Особисті речі і саморобні обладунки протестувальників, зброя «беркутівців» і поліграфія Майдану стали артефактами і мовчазними свідками тих кривавих подій. Ці речі тепер можна побачити тільки у музеях.

Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій Революції Гідності, вшанували у Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї.

25 лютого о 12.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття оновленої виставки «Будуть приходити люди…», приуроченої до 148-ої річниці від дня народження Лесі Українки та 105-ої річниці з часу виходу першого окремого видання драми-феєрії «Лісова пісня» (1914).

21 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбулася літературно-музична композиція «Вінок шани Лесі Українці», присвячена 148-ій річниці від дня народження волинської поетеси.

21 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка живопису «Тарасова доля» заслуженого художника України Леоніда Литвина. Виставка приурочена до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Впродовж січня – лютого в Музеї історії Луцького братства проходив перший раунд публічної лекції «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації». Цьогорічне читання присвячене 590-ій річниці форуму.

20 лютого в Художньому музеї міста Луцька відбулась презентація наукового збірника «Олика й Радзивілли в історії України, Польщі та Білорусі».

З початку лютого 2019 року у Львівському музеї історії релігії працює виставка «Православ’я. Україна. Історії», яка присвячена процесам виникнення та розвитку церковно-православного руху в Україні, утворення Української автокефальної православної церкви.

Іваничівський історичний музей долучився до всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті» ініційованої мистецькою агенцією «Територія А».

У КЗ «Соснинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Сергія Байдовського» відбувся захід «Героїв Україна пам’ятає» та відкриття музею Сергія Байдовського.

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Напередодні у Нововолинському міському історичному музеї відбувся урок-реквієм «Вічна пам’ять Героям».

Відділ давньої історії спільно з відділом природи Волинського краєзнавчого музею провів для учнів Копачівської загальноосвітньої школи науково-освітній захід «Активіті».

Наказом Міністерства культури України від 12.12.2018 № 1092 затверджено зміни до «Порядку обліку музейних предметів в електронній формі». Наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08 січня 2019 року за №15/32986.

21 лютого о 14 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки живопису «Тарасова доля» заслуженого художника України Леоніда Литвина. Виставка приурочена до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

21 лютого о 13.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться літературно-музична композиція «Вінок шани Лесі Українці», присвячена 148-ій річниці від дня народження.

До Волинського краєзнавчого музею було передано раритетний експонат: рукавицю капітана 3-ої окремої гвардійської бригади спецпризначення Головного управління Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації Євгена Єрофеєва, якого 25 травня 2016 року обміняли на військовополонену, капітана Збройних Сил України Надію Савченко.

19 лютого у Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України».

18 лютого в експозиції „Герої не вмирають” Волинського краєзнавчого музею відбулася історична година, присвячена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї відбулась зустріч із воїном-інтернаціоналістом Віктором Мартинюком, приурочена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

26 лютого о 16.00 год. у Художньому музеї відбудеться культурно-мистецька акція «…Похвала Великому князю Витовте у своїм граде у Луцьку у Великому…», присвячена 590-річчю З’їзду європейських монархів у Луцьку.

25 лютого 2021 року в Україні на державному рівні відзначатимуть 150-річчя від дня народження видатної письменниці та громадського діяча Лесі Українки. Волинь не стоїть осторонь, а активно готується до цієї визначної дати.

У Ковельському історичному музеї відкрито тематичну експозицію, приурочену до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянського контингенту з Афганістану.

У відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулося еколого-етнографічне свято «Проводи Зими на Стрітення» із циклу «Чарівні пори року».

18 лютого о 14.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться історична година до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Волинському краєзнавчому музеї відділ новітньої історії презентував виставку «Від Афганістану до Іраку: волиняни у військових конфліктах на території інших держав».

« 1 2 3 4 ... 127 128 »