Головна » Архів матеріалів

Щиро вітаємо колегу, музейницю Надію Наумівну Войтюк з виданням історико-краєзнавчого дослідження про село Древині.

У Волинському краєзнавчому музеї вже діє школа писанкарства «Чарівний писачок». 4 квітня тут відбулося перше заняття – майстер-клас зі створення писанок та фарбування їх природними барвниками.

Другокурсники спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство» освітньо-професійної програми «Музейний менеджмент, культурний туризм» Волинського національного університету імені Лесі Українки зустрілися з фахівцем-практиком, завідувачем відділу Волинського краєзнавчого музею Людмилою Мірошниченко-Гусак.

 

У Волинському краєзнавчому музеї

вже діє школа писанкарства

«Чарівний писачок»!

Співзасновник Музею-скансену історії сільського господарства Волині, що в селищі Рокині під Луцьком, Олександр Середюк йде з посади директора.

Саме таке враження складається, якщо подивитися відео із засідання комісії обласної ради, під час якого Олександр Пиза від Торчинської громади висловив офіційну позицію... Про це пише кандидат історичних наук та волинський музейник Олександр Мельник.

У Музеї історії освіти Волині при ВІППО розгорнуто фотодокументальну виставку «Борис Клімчук: особистість, педагог, державний діяч, дипломат» до 70-річчя від дня народження Б.П.Клімчука (1951-2014).

1 квітня відбулась передача Волинському краєзнавчому музею академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.

У науково-експозиційному відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «Птахи на крилах нам весну принесли» до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції «Птахи прилетіли!».

Приміщення Олицького замку разом із земельною ділянкою майнова комісія Волинської облради на сьогоднішньому засіданні рекомендувала передати на баланс Волинського краєзнавчого музею.

Це питання вивчала постійна комісія облради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на сьогоднішньому черговому засіданні.

Відділ природи Волинського краєзнавчого музею розпочав проведення екскурсій-казок «Ой, Весна-красна, що ти нам, Веснонько, принесла!» із циклу «Чарівні пори року».

Саджанець був взятий відомим київським селекціонером Остапом Михацем методом щепи з дерева у Колодяжному – родинного обійстя Косачів. Це одне з небагатьох дерев, які ще збереглись від старого садка.

Студенти спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство» освітньо-професійної програми «Музейний менеджмент, культурний туризм» Волинського національного університету імені Лесі Українки проходять практичні заняття у Волинському краєзнавчому музеї.

Приміщення Олицького замку готують до включення в проєкт «Велика реставрація». Після того, як об’єкт передадуть на баланс Волинського краєзнавчого музею, на території замку будуть знаходитись ті, хто працюватиме над проєктом його реконструкції.

У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки провели заняття з предмету «Протипожежна підготовка» із практичним відпрацюванням плану пожежної безпеки музею.

Ікона «Жертвоприношення Авраама» XVІII ст. зі Свято-Троїцької церква села Матейки Маневицького району.

У фондах Ковельського історичного музею зберігається значна частина видань творів Тараса Шевченка, що побачили світ в Україні та поза її межами.

Пропонуємо до перегляду документальний фільм «Володимир Андрощук: кіно і доля» – спільний проєкт Володимир-Волинського історичного музею імені О. Дверницького і АТМ «Володимир» про життя та творчий шлях українського кінорежисера, документаліста, сценариста, журналіста Володимира Івановича Андрощука.

У Нововолинському міському історичному музеї відкрили спільну виставку фотографів міста під назвою «Щастя – вінець відважних», яку присвятили Міжнародному дню щастя.

Частку в розмірі 51% музею-скасену в Рокинях планують передати Луцькій громаді. Про це стало відомо під час засідання обласної комісії з питань освіти та культури 25 березня.

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки відвідав голова ГО «Об’єднання Київська асоціація генералів-ветеранів» Олександр Фоменко.

В Історичному музеї села Княгининок відбувся майстер-клас зі створення генеалогічного дерева.

За участі Волинського краєзнавчого музею у Луцьку провели загальноміську екологічну годину з нагоди Міжнародного дня води.

Ікона «Христос у дискосі» XVIII ст. передана до музею у 2012 році з міста Костопіль Рівненської області.

Напередодні дня пам’яті 40 святих мучеників Севастійських у Волинському краєзнавчому музеї відбулось веселе етнографічне свято викликання птахів із вирію та закликання весни.

У Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбулося відкриття ювілейної виставки творів Емми Андієвської – знаної української мисткині та літераторки (Мюнхен).

Під такою назвою в експозиції просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району відбулося інтерактивне свято весняного рівнодення під назвою «Весна іде-мир несе!».

Волинським краєзнавчим музеєм і кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки проведено науково-методичний семінар «Оновлення освітньо-професійної програми Музейний менеджмент, культурний туризм: співпраця стейкхолдерів і Волинського національного університету імені Лесі Українки».

Нещодавно у Торчинському історичному музеї імені Г.О.Гуртового почала функціонувати виставка «Фактор свободи», підготовлена Українським інститутом національної пам'яті та Центром дослідження визвольного руху.

Голова обласної ради підписав Грантовий договір між Міністерством фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща та Волинською обласною радою про надання безповоротної фінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 54,4 тис. євро на реалізацію проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу».

Карантин, щеплення та снігові замети – ні, не сьогодні, а під час німецької окупації в Луцьку. У програмі «Retro-Волинь» 12 каналу про це говорили з Богданом Зеком – кандидатом історичних наук, завідувачем науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко вручила такі посвідчення студентам-музейникам факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки разом із новим путівником.

« 1 2 3 4 ... 164 165 »