Головна » Архів матеріалів

Відбулося відкриття галереї, що сполучає між собою нововідкриті підземні приміщення Башти Чорторийських та єзуїтського колегіуму у Луцьку.

Заплановано проведення реставрації «Будинку Косачів» у Луцьку, а також капітального ремонту «білого» та «сірого» меморіальних будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

У рамках проєкту «Тиждень Миколи Кумановського у Художньому музеї» вже відбулась низка цікавих подій. Окрім друзів художника, які приходять сюди із щирим пошануванням та колоритними спогадами, частими гостями музею стали луцькі журналісти і студентська молодь навчальних закладів міста.

У Волинському краєзнавчому музеї є гроші чотирьох поколінь дизайну української гривні.

2 вересня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти».

До 75-ої річниці від часу завершення Другої світової війни науково-експозиційний відділ новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею розгорнув виставку Українського інституту національної пам’яті «Українська Друга світова: 1939–1945».

Про це кореспондентці газети «День» розповів Богдан Зек, кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині музею.

Тиждень від 31 серпня по 7 вересня у Художньому музеї оголосили Днями Миколи Кумановського. На відвідувачів чекають екскурсії, лекції, бесіди про цю неординарну особистість, його внесок у художню культуру сучасної України.

 

1 вересня

Волинський краєзнавчий музей

запрошує

на День відкритих дверей!

Святкова атмосфера нині панує у виставковій залі Ковельського історичного музею. Як світлицю, гарна господиня вбирає напередодні Великодня рушниками, так прикрасила галерею своїми вишивками талановита ковельська майстриня Ніна Габрилевич до 29-ї річниці Незалежності України.

У колекції музею є кілька ікон цього сюжету. Одні виконані у традиційній манері на дошці темперними фарбами, інша має полотняний оклад з бісером, є літографії.

29 серпня – День пам’яті захисників України. Історія цієї дати представлена на виставці «Пам’ятай, Україно, героїв своїх» у Волинському краєзнавчому музеї.

Тема «Успіння» у християнській традиції займає особливе місце, оскільки вона, як і Воскресіння Христове, символізує перемогу над смертю і возвеличує неземне життя.

У селі Баїв Луцького району знаходиться єдиний на Волині музей бджільництва. Опікується ним пасічник з 30-літнім стажем Іван Дущак.

У Нововолинському міському історичному музеї представили персональну виставку художниці Наталії Дем’янової.

Музей історії Луцького братства 29 серпня ласкаво запрошує лучан і гостей міста на оригінальну пішохідну екскурсію… (не)цікавим Луцьком, – тією його історичною частиною, яку не часто відвідують туристи.

Стаття кандидатки історичних наук, старшої наукової співробітниці Інституту народознавства НАН України Оксани Косміної «Українські орнаменти в Парижі 1878. Альбом Олени Пчілки: міфи, вигадки, реальність».

275 робіт 180 митців з України, Росії, Німеччини, Індії, Англії та Австралії експонують у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у рамках арт-проєку «Антиципація + Імунітет».

У філії Національного військово-історичного музею України – Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, відбулися святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності України.

З нагоди Дня Незалежності України Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового презентував онлайн-виставку про вихідців з Луччини і Торчина у боротьбі за незалежну Українську Державу.

У Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї запрацювала тематична виставка, присвячена Дню Державного Прапора.

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України Камінь-Каширський краєзнавчий музей розгорнув дві виставки.

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «Прапори незалежної України», приурочена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

До Дня Державного Прапора України відбулась презентація виставки «Прапор України – честь, воля, єдність» – перший результат роботи Ківерцівського краєзнавчого музею за нової директорки.

Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового вітає з Днем Державного прапора України й прийдешнім святом Незалежності та презентує виставку малюнків.

Назвали переможців конкурсу у рамках проєкту «4 Пори року – транскордонні туристичні маршрути», який впроваджується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. До маршрутів включені й деякі волинські музеї.

В Історичному музеї смт. Іваничі відкрилася виставка «ФАКТОР СВОБОДИ» (Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці. Від людини до символа), приурочена до Дня Незалежності України, яка розповідає про трьох осіб чиїми іменами називали цілий народ – Івана Мазепу, Симона Петлюру та Степана Бандеру.

До 29-ої річниці проголошення Незалежності України у Ковельському історичному музеї підготовлена тематична виставка «В Україні наша доля й воля».

У музеї Лесі Українки, що в селі Колодяжне Ковельського району, мають багато планів. Хочуть повернути цьому місцю такого ж вигляду, яким він був в кінці 19-го – на початку 20-го століття, коли тут жила Леся Українка. Проте зараз змушені зосередитись на більш буденних завданнях...

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”.

Наступного року відбудеться ряд урочистих заходів з нагоди славетного ювілею – 150-річчя від дня народження Лесі Українки, яке відзначатиметься 25 лютого 2021 року на загальнодержавному рівні. Тому реставрація Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, як ніколи, на часі.

Навіть в умовах адаптивного карантину наукові співробітники Володимир-Волинського історичного музею проводять пошуково-дослідницьку роботу.

Уже цього тижня голова обласної ради Ірина Вахович ініціює робочий візит у Колодяжне за участі депутатів, проектантів та експертів, щоб визначити першочергові етапи відновлення меморіальних будиночків Косачів.

« 1 2 3 4 ... 153 154 »