Головна » Архів матеріалів

Ці слова взяті з «Лісової пісні» Лесі Українки. І це не просто красиве поєднання кольорів, а передбачення долі України, у якої ще буде все – і мирне блакитне небо, і багатство золотого колосся. Недаремно ці кольори поєдналися у Державному Прапорі України, ніби продовження мрії Великої Українки про вільну, незалежну, багату Україну.

До 30-річчя Незалежності України у Торчинському історичному музеї імені Г.О.Гуртового презентовано виставку «Символи української єдності».

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора у Рожищенському історико-краєзнавчому музеї було презентовано виставку «Символ нашої Незалежності».

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України у міському музеї Ковеля відкрилась виставка «Ковельський історичний музей – Незалежній Україні».

Найцікавіші зустрічі – це зустрічі з носіями історії. Сама така зустріч з ветеранами, учасниками та активістами ківерцівського осередку Народного руху України відбулася у краєзнавчому музеї

22 серпня у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відкриють унікальну виставку неймовірних вишитих рушників. Там будуть представлені рукотворні роботи сестер Світлани та Галини Махонюк із села Овадне Володимир-Волинського району.

Про це можна довідатись із наукового видання, яке презентували у Волинському краєзнавчому музеї. У книжці розповідається про унікальні археологічні знахідки на околицях села Ратнів, що в Луцькому районі, які досліджували впродовж 6 років археологи.

24 серпня, у День Незалежності України, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, що в Луцьку, відбудуться відразу чотири презентації унікальних мистецьких проєктів.

Про це пишуть військовослужбовці 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого на своїй сторінці у Facebook.

Волинська археологічна експедиція провела необхідні археологічні дослідження при здійсненні реставрації «Білого будиночку» родини Косачів у Колодяжному на Волині.

Відбулася презентація збірки поезій наукового співробітника Володимир-Волинського історичного музею Богдана Яновича «Вірю в Україну», яка нещодавно побачила світ у Львові у видавництві «Каменяр».

В І Т А Є М О !

З нагоди 30-річчя Незалежності України у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї 19 серпня відбулися літературно-просвітницькі «Літні зустрічі в музеї».

19 серпня Преображення Господнє – свято на спомин чудесного преображення Ісуса Христа. Ікона «Преображення» з колекції Музею волинської ікони – одна з кращих пам’яток волинської іконописної спадщини початку XVIII ст., засвідчує високий професійний рівень її автора.

Рокинівський музей-скансен замість того, щоб збирати туристів, шукає гроші, аби погасити борги. Про те, скільки людей їздить на екскурсії в скансен, чому люди працюють там без зарплати і вихідних, і хто зазіхає на музей просто неба – у сюжеті 12 каналу.

У музеї Волинського прикордонного загону відбувся майстер-клас із виготовлення найдревнішого мовчазного символу – ляльки-мотанки.

У рамках 1-го історичного фестивалю в Литовезькій громаді проведуть виїзну екскурсію до історичного музею. Подія відбудеться 22 серпня.

Напередодні Дня Державного Прапора України, 19 серпня о 15 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться урочиста передача бойових знамен 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого до фондів музею.

Відкриття виставки відбудеться 23 серпня о 12:00 у приміщенні Волинського краєзнавчого музею (вул. Шопена, 20).

Волинський краєзнавчий музей передав на зберігання у Державний архів Волинської області особисті документи дисидента та політв’язня Миколи Коца, відповідно до його усного заповіту.

15 серпня фестиваль приймали на території Музею історії сільського господарства Волині-скансену у селищі Рокині.

Макітра, передана у Ковельський історичний музей, використовувалась родиною Наталі Клинової, уродженки села Облапи, а нині мешканки Ковеля.

Історія одного костюма, що став унікальним експонатом Волинського краєзнавчого музею. Його під час етнографічної експедиції у серпні 2002 року наукові співробітники відділу етнографії та народних промислів музею отримали від жительки села Свійчів Софії Вавринюк.

Музей історії сільського господарства Волині-скансен у Рокинях, що біля Луцька, 15 серпня запрошує на родинний фестиваль.

Завдяки грантовій підтримці для розвитку неурядових організацій ІСАР Єднання, Громадська організація «ФемінізмУА» провела на базі Ківерцівського краєзнавчого музею дводенний тренінг «Проекти – підготовка і управління ними: погляд донорів».

Після проведення реставраційних робіт до музею повернувся один із найстаріших костельних вівтарів Волині – дерев’яний різьблений вівтар XVII століття.

Співробітники Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького спільно з працівниками Володимир-Волинського культурно-мистецького-центру зняли фільм про художника-монументаліста Миколу Рокицького (1901–1944).

На Волині упродовж 2-6 серпня працювала розвідкова історична експедиція від Меморіального музею Голокосту США у Вашингтоні за участі науковців Музею Другої світової війни у Гданську (Польща), волинських музейників і дослідників.

У фондах Музею волинської ікони зберігається образ «Апофеоз Почаївської ікони Богородиці» 1840 року, що свідчить про досить активне використання волинськими малярами граверних зображень попередніх століть.

У Луцьку завершилися археологічні та будівельні роботи у нововідкритих підземеллі вежі Чарторийських та підземеллі Колегіуму єзуїтів, які об’єднали в єдиний комплекс.

У Художньому музеї відкрито нову виставкову експозицію «У просторі свободи. Вибрані твори 1991–2021 років із колекцій Волинський краєзнавчий музей».

Ласкаво запрошують 15 серпня на музейну вуличну екскурсію «Етнічними кварталами Луцька».

Музей-майстерню лицарства та середньовічних часів планують облаштувати у відреставрованих підземеллях колегіуму єзуїтів. Виконавчий комітет Луцької міської ради вже оголосив тендер на створення мультимедійних інсталяцій для майбутнього музею.

Ще один будинок Косачів («Білий» будинок), який належить до Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, закрили на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Музеї Волинського національного університету імені Лесі Українки мають свої презентаційні ролики.

« 1 2 3 4 ... 172 173 »