Головна » Архів матеріалів

В Україні з 1 січня запрацював механізм податкових пільг та стимулів для підтримки діяльності в галузі креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сферах.

У Волинському краєзнавчому музеї – майже 200 експонатів колекції «Новорічна ялинкова іграшка». Ще 127 ялинкових експонатів зберігають у читальній залі бібліотеки-філії № 3. Про них розповіло Волинське телебачення.

Верховна Рада України затвердила перелік пам’ятних дат та ювілеїв, які відзначатимуться на державному рівні у 2021 році.

Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки підготував і вже оприлюднив електронний варіант наукового збірника «Волинський музейний вісник» (Випуск 10).

У Нововолинському міському історичному музеї презентували виставку «Різдвяна феєрія», на якій представлені роботи вихованців Нововолинської школи мистецтв.

До новорічно-різдвяних свят у Ковельському історичному музеї розгорнули тематичну експозицію «Солом’яне диво». На ній представлені вироби ковельських майстринь Людмили Каменчук і Інни Чонки, а також вихованців гуртка «Берегиня» Палацу учнівської молоді.

Напередодні новорічно-різдвяних свят у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового почала діяти тематична виставка дитячих малюнків під назвою «Від Миколая до Водохреща».

Про акторку, сценаристку, прозаїк, фейлетоністку, публіцистку, журналістку та феміністку Габріелю Запольську розповіла директорка Ківерцівського краєзнавчого музею Оксана Сущук у відеопроєкті «Фронтери».

Директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк шукає інвестора або партнера.

В межах проекту «Відновлення музею – запорука розвитку місцевого туризму», в селі Литовеж завершили ремонт місцевого музею. 24 грудня тут відбулося відкриття оновленого Музею історії села Литовеж.

Завітайте до музею. На вас чекає дивовижне знайомство з різдвяно-новорічними атрибутами, виготовленими волинськими майстрами, а також традиційне зимове вбрання зі збірки Волинського краєзнавчого музею.

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум учителів – керівників шкільних музеїв, на тему «Національно-патріотичне виховання та громадянська освіта засобами шкільного музею».

У жовтні, в дворі Луцького замку, було проведено церемонію нагородження волинян недержавним орденом «Народний герой України». Нині, за сприяння громадської діячки Віолетти Кіртоки, фонди музею поповнився афішею з автографами кавалерів ордену.

У Луцьку працюють над створенням музею міста. У закладі планують розмістити роботи луцького художника Олександра Дишка, який готовий передати свої творчі роботи для міста.

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки, на факультеті педагогіки, відкрили музей іграшки.

Зараз в Україні немає централізованого банку даних музейної галузі, а критерії та індикатори діяльності закладів залишились ще з радянських часів.

У Володимирі-Волинському відбулися наукові краєзнавчі читання «Володимир: минуле і сьогодення княжої столиці», присвячені пам’яті О.Цинкаловського.

У Нововолинському міському історичному музеї відбулася презентація персональної виставки місцевого художника Анатолія Мужевітіна під назвою „Genesis”.

Управління туризму та промоції міста Луцька у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм створило календарі, присвячені 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк звертається до всіх небайдужих з проханням приїхати, чи прийти, на роботу на волонтерських засадах і не дати занепасти волинському музею-скансену.

Як виживали волиняни в періоди трьох окупацій – польської, німецької і радянської? Про це розповідається у книзі «Волинь 1939–1946 років. Окупована, але нескорена», яка нещодавно побачила світ у харківському видавництві «Фоліо». Один з її авторів – кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

У Волинському краєзнавчому музеї презентували каталог творів живопису і графіки «Митець землі волинської» та підбили підсумки Року Андроника Лазарчука на Волині.

У збірці Ковельського історичного музею є сигнальний ліхтарик, виготовлений у Німеччині, модель NARVA.

28 січня 2021 року відбудеться круглий стіл «Агатангел Кримський і Волинь», приурочений 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського та 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

22 грудня о 12:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація каталогу творів живопису і графіки українського художника Андроника Лазарчука «Митець землі волинської» та підбиття підсумків року Андроника Лазарчука на Волині.

Святий Миколай приніс гарний подарунок Волинському краєзнавчому музею та його філії – Колодяжненському літературно-меморіальному музею Лесі Українки.

У переддень святого Миколая у Художньому музеї, із дотриманням усіх карантинних вимог, відбулось чудове дійство – «АРТ-клас «Різдвяні янголи».

До дня Святого Миколая у Музеї історії Луцького братства, відділі Волинського краєзнавчого музею, діяв лекторій «Святий Миколай на гербі Луцька».

Напередодні дня Святого Миколая у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся пізнавально-розважальний захід «Казку зима візерунком малює, а Миколай подарунки готує».

Міністерство культури та інформаційної політики України пояснило, як працюватимуть заклади культури у період карантину з 19 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року.

У п’ятницю Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцька зібрав хлопців і дівчат у Волинському краєзнавчому музеї, щоб відсвяткувати День Андрія так, як це робили колись у давнину.

Сьогодні у Музеї волинської ікони відкрилася виставка-продаж «Hand made. Подарунки до Різдва», яка представляє творчі рукотворні роботи учнів та майстрів Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету.

У Ковельський історичний музей передали австрійську траншейну сокиру-кирку часів Першої світової війни.

Музей історії Луцького братства, відділ Волинського краєзнавчого музею, запрошує на лекторій «Святий Миколай на гербі Луцька».

18 грудня (у п’ятницю) у Художньому музеї відбудеться атракційна подія – ART-клас «Різдвяні ангели»!

« 1 2 3 4 ... 159 160 »