Головна » Архів матеріалів

До Дня українського добровольця у Волинському краєзнавчому музеї 12 березня відбулась презентація книг присвячених 51 і 14 механізованим бригадам, у лавах яких Україну захищала найбільша кількість волинян.

На факультеті історії політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за участю авторів відбулася презентація наукового видання «Скарби та рідкісні монети з теренів Північно-Західної України».

Український культурний фонд з 10 березня до 15 квітня 2020 року приймає заявки на нову конкурсну програму «Стипендії».

У Музеї волинської ікони відбулася презентація факсимільних видань українських рукописів ХІ–XIV ст. Книги вийшли друком у видавництві «Горобець» (м. Київ), яке з 2009 р. започаткувало проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Запрошуємо взяти участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, організованих за участі Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) України.

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського 10 березня відбувся конкурс читців поезії Тараса Григоровича Шевченка. Участь у ньому взяли учні зі шкіл Затурцівської ОТГ.

Напередодні Дня українського добровольця 12 березня о 14 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться зустріч із українськими вояками, авторами книг присвячених 51-й та 14-й бригадам: Миколою Лазаровичем, Владиславом Якушевим, Миколою Ніколаєвим та Жанною Білоцькою – авторкою проекту «51/14: історія нескорених».

На початку березня в Україні згадують Тараса Шевченка – видатного українського мислителя, поета та художника. З цієї нагоди співробітники Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького підготували розповідь про подорож Кобзаря по Волині.

У Ковельському історичному музеї відкрилась персональна виставка олійного живопису місцевої художниці Оксани Онищенко.

Напередодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки були проведені літературні читання творів Кобзаря за участю дітей місцевої школи.

8 березня – це день боротьби за права жінок чи свято весни і тюльпанів, як символ чоловічої опіки над жінками? І як так сталося, що феміністський день, який покликаний нагадувати про боротьбу жінок за свої права, перетворився в СРСР у свято сексизму? Відповіді на ці запитання можна було отримати у Волинському краєзнавчому музеї.

У Музеї волинської ікони представили графічні роботи Олександра Дишка, який ілюстрував факсимільне видання Холмського Євангелія ХІІІ століття. Про це написала Наталія Малімон у газеті «День».

Урок образотворчого мистецтва з третьокласниками Ківерцівської експериментальної Всеукраїнського рівня школи І-ІІІ ступенів провела вчителька цього навчального закладу Галина Гаврилюк в місцевому краєзнавчому музеї.

У Музеї волинської ікони 10 березня о 15 год. відбудеться презентація факсимільних видань проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

ПРЕСРЕЛІЗ

3 березня у приміщенні Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки відбулося розширене виїзне засідання колегії управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.

При Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки діє гурток-студія з вивчення кіно та фото мистецтва для дітей, батьки яких загинули в зоні АТО/ООС. 29 лютого його учасники на чолі з керівником гуртка Валентином Люпою відвідали місто Київ.

До Всесвітнього дня котів науковці науково-експозиційного відділу природи Волині Волинського краєзнавчого музею підготували і 2 березня провели у Музейній майстерні «Пташка» екологічну годину «Котику сіренький, котику біленький» для учнів 3-го класу гімназії № 4 м. Луцька.

Волинський краєзнавчий музей у межах мистецького проєкту «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною», приуроченого до 150-річчя від дня народження художника, видав плакат-календар на 2020 рік.

 

Шановні краяни,
запрошуємо вас взяти участь

в обласному конкурсі
на кращу писанку Волині

Роботи подаються до 3 квітня!

3 березня о 15 год. у Музеї волинської ікони відбудеться презентація творчих робіт Олександра Дишка «Скрипторій Волині ХІІІ ст. Епоха короля Данила. Холмське Євангеліє».

27 лютого року у Волинському краєзнавчому музеї ожила історія. Відвідувачі поринули у захопливий світ розваг сторічної давнини, отримали змогу дізнатися про те, чим на межі XIX–XX ст. займалася аристократія – азартні ігри, полювання, музичні вподобання, мода і навіть початки фотомистецтва того часу.

5 березня об 11.50 у Волинському краєзнавчому музеї розпочнеться авторська лекція старшої наукової співробітниці Яни Лис про витоки українського жіночого руху.

Старовижівському краєзнавчому музею передали прапор, з яким поліцейські воювали на Сході України.

У відділі природи Волинського краєзнавчого музею завершили проведення для дітей еколого-етнографічних свят «Проводи Зими» із циклу «Чарівні пори року».

Волинський краєзнавчий музей презентував оригінальну експозицію «Панство на дозвіллі». Присутні мали змогу дізнатися, як проводили на початку ХХ сторіччя вільний час аристократи.

Під такою назвою відбувся захід в Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового, присвячений Міжнародному дню рідної мови та 149-й річниці від дня народження Лесі Українки.

Ківерцівський краєзнавчий музей тісно співпрацює з Громадською організацією „Історико-пошукове об’єднання „Невідомий солдат” (м. Київ).

У Нововолинському міському історичному музеї вперше презентувала свої персональну виставку молода художниця з Володимира-Волинського Олександра Місько.

З нагоди 149-ї річниці від дня народження видатної поетеси і письменниці Лесі Українки у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї було проведено тематичну екскурсію.

25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася важлива подія – презентація вишитої Оленою Медведєвою книги «Лісової пісні» Лесі Українки.

У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки відкрито гурток-студію з вивчення кіно та фото мистецтва для дітей, батьки яких загинули в зоні АТО/ООС.

Волинський краєзнавчий музей 27 лютого о 17.00 запрошує на відкриття виставки «Панство на дозвіллі» (Аристократичні розваги XIX – поч. XX ст. на Волині).

Напередодні річниці з дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї показали авторський примірник зошита із записами народних пісень, які зробили Леся Українка та її сестра Ольга Косач-Кривинюк. Про це написала Наталія Малімон у газеті «День»

« 1 2 3 4 ... 143 144 »