Головна » Архів матеріалів

   Волинський краєзнавчий музей та кафедра документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки запрошують 16 травня 2017 року взяти участь у роботі Сьомого круглого столу „Музейна справа на Волині: історія, теорія і практика”, який проводиться з нагоди Міжнародного дня музеїв. Початок роботи 16 травня о 10 год. у приміщенні музею.

П Р О Г Р А М А

   Волинський краєзнавчий музей розгорнув на ХІІ обласному Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині свою виставку «Українська Повстанська Армія: історія нескорених».

   У рамках європейської акції «Ніч музеїв» з нагоди Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї 17 травня о 16.00 год. відбудеться презентація проекту «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві», започаткованого спільно з луцьким підприємством «Едельвіка».

    Науковці Волинського краєзнавчого музею пропонують оголосити нинішній рік роком Йова Конзелевича та передбачити в обласному бюджеті кошти на цілу низку заходів.

   Про цих людей кажуть, що вони живуть роботою. А як інакше, якщо головне захоплення життя – це і є робота? Таких закохано-захоплених пошуком і вивченням старовини, як директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк, ще пошукати. Далеко не кожен музейник купує експонати за власні гроші, передає свої колекції у державну установу та ціле літо золотить у храмі вівтар за два стародруки. Днями відомий краєзнавець відзначив 70-ліття.

   12 травня о 14.30 год., у рамках відзначення Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація двох колекцій – археологічної (452 предмети) і книжкової (28 предметів), з одночасною передачею їх у фонди ВКМ Управлінням Служби безпеки України у Волинській області.

   Напередодні Міжнародного дня музеїв, 12 травня, у Музеї волинської ікони відбудеться презентація відреставрованих історичних документів, пам’яток іконопису та олійного живопису.

    12 травня запрошують на відкриття Інтерактивного музею в рамках громадського простору uCRAZYans

    19 травня о 12.00 у Стировій вежі Луцького замку відбудеться відкриття виставки «Художній пленер у Дубенському замку».

   У Ківерцівському краєзнавчому музеї відкрито виставку матеріалів конкурсу нагоди проведення Всеукраїнського місячника Червоного Хреста України та відзначення Дня Медичної сестри.

    У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Моя Волинь, мої Карпати» Ореста Хмельовського.

  У с. Римачі Любомльського району відбулося урочисте перепоховання у братську могилу чотирьох червоноармійців, які загинули на початку німецько-радянської війни в 1941 році, захищаючи кордон держави.

   Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники Кортеліського історичного музею провели ряд заходів з метою належного вшанування пам’яті загиблих односельчан.

   В Іваничівському історичному музеї відкрито тематичну виставку «Шляхами болю й перемоги», приурочену Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на базі якої проводяться тематичні екскурсії.

   У Маневицькому краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Говорить пам'ять», присвячений Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

    Друга світова війна: 6 років тривалість, 62 держави-учасниці, 65 мільйонів жертв, 8 мільйонів життів – втрати України…

   7 травня вже втретє відбулося паломництво вірних Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви до Холмської Чудотворної ікони Богородиці у Музеї волинської ікони.

  Маневицький краєзнавчий музей спільно з Волинським краєзнавчим музеєм та ін. запрошують взяти участь 16-17 травня 2017 року у Міжнародній науково-практичній конференції «Маневицький човен – моноксил: стан зберігання та перспективи дослідження, консервації, реставрації і музеєфікації».

Інформаційний лист
Порядок роботи конференції

   До Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки з села Навіз Рожищенського району передали цікавий експонат – надмогильний камінь, який знайшли у фундаменті старої хати.

   Публікуємо фотовідгук поетеси і письменниці, журналіста і публіциста, учасниці програм на радіо Молдова Алли Ступіної з міста Кишинева, в якій вона ділиться своїми враженнями про місто Луцьк, зокрема, про Волинський краєзнавчий музей

   13 травня (субота) о 20.00 годині у Художньому музеї відбудеться «Ніч музеїв – 2017» за темою «Українське рица́рство: відвага і честь».

   Днями в Сенаторській залі Королівського Замку у Варшаві відбулася IIІ звітна конференція Фонду Культурної Спадщини Польщі. У конференції взяли участь представники від України, зокрема, народний депутат України Ірина Констанкевич, голова фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді Вячеслав Рубльов та депутат облради, укропівець Олександр Омельчук, помічник-консультант народного депутата Лариса Понєдєльнік. Під час робочої зустрічі обговорили питання відновлення історичної культурної спадщини у селищі Олика Ківерцівського району

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година «Ми пам’ятаємо», приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У заході взяли участи учні ЛНВК ЗОШ І-ІІ ст. №7.

   19 травня 2011 року на сторінках Любомльського районного часопису «Наше життя» з’явилось окреме видання – «Краєзнавчий вісник». Засновниками сторінки стали: колектив Любомльського краєзнавчого музею, Любомльське відділення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, трудовий колектив редакції «Наше життя».

   14 травня, у неділю, з 12 до 16 години, на території Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського буде проводитись Четвертий фестиваль народного мистецтва “Над Королівським Шляхом”, присвячений 100-річчю початку Української революції, 75-річчю УПА та Дню Матері.

   4 травня у Волинському краєзнавчому музеї о 13.00 год. відбудеться історична година «Ми пам’ятаємо», приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   У Волинському краєзнавчому музеї 27‒28 квітня відбулася П’ята Волинська науково-етнографічна конференція «Етнографічне музейництво в Україні і на Волині».

   У приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка «Україна – Польща: тяжкі сторінки історії», присвячена 70-ій річниці операції «Вісла».

    Український центр розвитку музейної справи в рамках Фестивалю «Книжковий Арсенал», що пройде 17-21 травня 2017 року у Мистецькому Арсеналі в Києві, реалізовує спецпроект «Музейний простір», що являтиме собою виставку-продаж видань з музеїв України.

 

У святкові дні – 1, 2 і 9 травня,
Волинський краєзнавчий музей,
його відділи та філіал
працюють згідно розпорядків своєї роботи,
і чекають на Вас!

   На базі Волинського краєзнавчого музею і Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового відбувся круглий стіл за участі директорів та наукових працівників комунальних та громадських музеїв області на тему «Події Української революції 1917–1921 рр. в експозиційній та науково-освітній діяльності музеїв».

   У Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбулась урочиста академія з нагоди 60-річчя від часу його створення.

   Гончар Анатолій Філозоф, якого з Волинським краєзнавчим музеєм єднає давня і позитивна дружба, виготовив і подарував музеєві чудову веселу оригінальну колекцію з чотирнадцяти предметів, які є персонажами до казки Лесі Українки «Біда навчить».

« 1 2 3 4 5 6 ... 93 94 »