Головна » Архів матеріалів

У Торчинському історичному музеї діє розділ експозиції про події Революції Гідності, оповідають про її хід починаючи від студентського Євромайдану і закінчуючи розстрілом активістів.

У Волинському краєзнавчому музеї з літа 2014 року діє виставка «Герої не вмирають! Майдан 2013–2014», присвячена буремній зимі 2013–2014 років.

В історичному музеї смт Іваничі розгорнуто фотодокументальну тематичну експозицію «Події, що змінили долю України».

Сьогодні запустили аудіогід експозицією відділу давньої, середньовічної та нової історії Волині обласного краєзнавчого музею.

18 листопада юні джури ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені Героя України Андрія Снітка побували у Маневицькому краєзнавчому музеї, оглянули його виставки та на власні очі побачили човен-моноксил.

19 листопада день пам’яті українського актора театру та кіно, уродженця Володимира-Волинського Валентина Троцюка, фотоархів якого зберігається у місцевому історичному музеї.

У Музеї історії сільського господарства Волині-скансені завершуються зйомки кінострічки «Шлях поколінь» про долю колишніх воїнів УПА, зв’язкової полковника УПА Клима Савура Ганни Абрамчук та упівця Степана Петраша, які живі й понині.

Науково-експозиційний відділ давньої, середньовічної та нової історії Волині Волинського краєзнавчого музею, що у Луцьку, пропонує цікаві тематичні інтерактивні екскурсії для дітей різного віку.

Він насправді багато робить для популяризації історії Любомльщини – як найактивніший із керівників музейних установ Волині. Тож кому, як не хранителю старожитностей, керувати громадою, бо ж здається, що він на рідних теренах знає кожну цеглину? Принаймні про це свідчить виконана ним робота у краєзнавчому музеї.

Володимир-Волинський історичний музей започаткував віртуальний показ своїх унікальних предметів з експедиційно-краєзнавчих пошуків.

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв наукові співробітники Волинського краєзнавчого музею започаткували віртуальний проєкт «Як все починалося…».

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки руйнується будинок, де жила Леся Українка. Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла Волинському телебаченню, що реконструкцію обох будиночків родини Косачів, ймовірно, розпочнуть за пів року.

 

Роз’яснення Міністерства культури та інформаційної політики України

Таке питання виникло у директора Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександра Середюка після перегляду телепередачі.

Ковельський історичний музей має поповнення фондової колекції зброї.

12 листопада у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «День Синички», приурочена до початку всеукраїнської екологічної операції «Зустріч зимуючих птахів» − облаштування місць підгодівлі осілої орнітофауни у холодний період року.

11 листопада у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка української художниці Ярослави Галькун.

У Волинському краєзнавчому музеї 13 листопада 2020 року о 14 годині відбудеться презентація художньо-меморіальної виставки «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка. До 75-річчя від дня народження» (Роль і місце особистості в культурному процесі свого часу).

11 листопада на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки висадили молоді дерева із щепів старої груші, яку всі знають як Ізидорину, бо саме молодша сестра Лесі Українки більше століття назад посадила плодове дерево у батьківському садку.

Нещодавно відбулася зустріч, під час якої ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось підписав договір про співпрацю з Національним військово-історичним музеєм України.

Усіх охочих Маневицький краєзнавчий музей запрошує на виставку «Казкові наречені минулого і сучасного».

Богдан зараз працює в музеї при Інституті післядипломної освіти. У вівторок, 10 листопада спільно зі своїм колегою з Волинського краєзнавчого музею Тарасом Вербою він провів екскурсію для учнів луцької школи №21 в обласному музеї.

11 листопада Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки проводить з нагоди Міжнародного дня музеїв Десятий круглий стіл «Музейна справа на Волині: історія, теорія і практика».

У Волинському краєзнавчому музеї зберігаються матеріали про Івана Кобилка (1882–1951) – діяча періоду Української Народної республіки, чиє ім’я пов’язане з Волинню. Нещодавно цей фонд поповнився книгою його спогадів на французькій мові «Залізничні шляхи України в роки революції. Спогади 1917–1919», яка була видана у цьому році в Парижі.

У відділі археології Ковельський історичного музею можна побачити нові експонати. Це дві залізні сокирки періоду Давньоруської держави, знайдені у селі Дуліби Турійського району.

Чому директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський відклав дослідження історії рідного краю задля посади голови Рівненської ОТГ?

7 листопада народився український художник, педагог та музейник Микола Іванович Чернюк (1945–2001) – людина, що посіла помітне місце в історії культури та освіти міста Луцька, Волині та й України.

Вцілілу горщикоподібну кахлю знайшли при зачистці підлоги одного із приміщень Колегіуму єзуїтів у Луцьку. Про це повідомив заступник директора з наукової роботи Державного історико культурного заповідника у м. Луцьку, археолог Віктор Баюк.

З нагоди свята у Музеї історії Луцького братства 9 листопада о 15:00 вчергове запрацює історико-літературна майстерня «Мова моя – живе слово». Цей формат передбачає безпосереднє знайомство з давніми волинськими літературними пам’ятками.

Верховна Рада підтримала виділення 3,5 мільярда гривень на «Велику реставрацію», що передбачено у першому читанні держбюджету на 2021 рік. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Виставку-музей пожежно-рятувальної служби Волинської області відвідали учні 2-Б класу навчально-виховного комплексу № 26 міста Луцька. Цікаву та пізнавальну екскурсію школярам провели співробітники виставки-музею.

Законом впроваджуються податкові механізми для надання державної підтримки сферам культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їх стагнації задля збереження і створення нових робочих місць.

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків представили проєкт «Занепад Відродження», що є дослідженням стереотипного мислення у межах України.

« 1 2 3 4 5 6 ... 159 160 »