Головна » Архів матеріалів

Образ «Богородиця Одигітрія» XVII ст. із Симеонівської церкви с. Суходоли Володимир-Волинського району. Експонується у Музеї волинської ікони.

У колекції Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового є 9-сантиметровий бомбомет (міномет) Г-Р зразка 1915 року.

Пропонуємо вашій увазі образ кінця XVII ст., виконаний у техніці темперного іконопису для Успенської церкви с.Береськ Рожищенського району.

Волинський краєзнавчий музей 16 червня відзначив свій день народження. Через карантин деякі заходи музейники проводять онлайн.

У Стировій вежі Луцького замку презентували нову експозицію – «Слідами лицарських орденів».

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині.

30 метрів окольної стіни Луцького замку розчистили археологи разом із групою студентів-істориків Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

До такого «фінішу» підходять депутати Волинської обласної ради на закінчення своєї каденції.

Новий Музей науки і техніки, який нещодавно відкрили у луцькому КРЦ «Адреналін Сіті», має цікаву програму заходів на перший місяць літа.

Серед експонатів, переданих у Ковельський історичний музей краєзнавцем Володимиром Потрапелюком, є кістяна проколка, знайдена на Волині.

Щодня о 12 годині дня з В’їзної вежі Луцького замку можна почути одну із найвідоміших мелодій волинського краю – «Волинь моя».

На інтернет-сторінці «Волинь-нова» надали слово нинішнім володарям спільних – «Газети Волинь» і обласної журналістської спілки – «Оскарів». Зокрема, лауреату премії «За служіння суспільству» імені Степана Сачука, колишньому багаторічному директорові Любомльського краєзнавчого музею Олександру Остапюку та лауреату премії за краще висвітлення краєзнавчої тематики, заступнику головного редактора «Газети Волинь» Сергію Наумуку.

26 червня ВІППО та Волинська обласна організація НСКУ проводять V Всеукраїнські Косачівські педагогічні читання «Освіта та виховання в родині Косачів», приурочені до 150-річчя Андроника Лазарчука, відомого українського художника і педагога-організатора художньої освіти на Волині і в Україні, та 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Образ Богородиці, Богоматері є одним із найбільш шанованих у християнстві. У колекції музею є чимало богородичних образів, кожен з яких свідчить про прагнення майстрів донести ідеї прославлення Богородиці як матері Сина Божого, як заступниці і помічниці віруючого люду.

Про це у газеті «День» написала її власний кореспондент по Волинській області Наталія Малімон.

Предмет сфрагістики – пломба Варшавського поштово-телеграфного відділення кінця XIX – початку XX століття з фондів Ковельського історичного музею.

З костелу Успіння Діви Марії с. Вишеньки походить ікона «Свята Текля Іконійська» першої половини ХІХ ст.

Волинський краєзнавчий музей пропонує статтю зі свого віртуального музею, присвячену таємничому скарбу, що був знайдений у селі Рованці.

Два закордонні паспорти Польщі 1931–1936 років придбані Володимир-Волинським історичним музеєм у травні 2020 року.

Постанова Головного санітарного лікаря України від 6.06.2020 р. №35 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Блок матеріалів виставки «Пам’ятай, Україно, героїв своїх» у Волинському краєзнавчому музеї розповідає про роту поліції особливого призначення «Світязь», її участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Не так давно колекція Ковельського історичного музею поповнилась новими експонатами філобутоністичного типу. Серед отриманих предметів – мундирні ґудзики кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Студенти факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вже поєднують теоретичне навчання з роботою за спеціальністю.

У колекції музею є кілька ікон «Старозавітна Трійця» різного часу і рівня виконання. Одна з найбільш цікавих ікон походить з Різдво-Богородичної церкви села Троянівка Маневицького району і датована серединою XVIII століття. Про це пише Наталія Малімон у газеті «День».

Напередодні свята Трійці пропонуємо вашій увазі ще одну ікону з колекції музею, сюжет якої розповідає про велике свято християнської церкви – «Зішестя Святого Духа на апостолів». Пам’ятка початку XVIІ ст. походить з с. Окорськ Локачинського р-ну.

В історичному музеї Нововолинська відкрилась виставка випускних робіт учнів дитячої школи мистецтв під назвою «Мистецтво буде жити серед нас».

Щорічно, 5 червня, впродовж кількох десятиліть відділ природи Волинського краєзнавчого музею запрошує найменших своїх відвідувачів – вихованців дитячих садочків, на екологічні заходи. Проте, цього року...

Луцький замок та підземелля кафедрального костелу Петра і Павла 3 червня вперше відкрили свої двері для відвідувачів після послаблення карантину.

Парламент розглянув законопроєкт 2588 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти».

Пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про життя і творчість польської письменниці й актриси, драматургині та публіцистки Габріелі Запольської, підготовлений за участі завідувачки Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної.

Охоронна археологічна служба України Інституту археології НАНУ, спільно із Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника та Східноєвропейським Національним університетом, за участі Волинського відділення Спілки археологів України завершила попередні дослідження Башти князів Чарторийських у Луцьку.

Вже можна відвідати підземелля Кафедрального костелу Св. апостолів Петра і Павла. Вас з радістю чекають!

Напередодні свята Трійці, актуальним є ознайомлення з іконами даної тематики. У колекції Музею волинської ікони є кілька ікон «Старозавітна Трійця» різного часу і рівня виконання. Одна з найбільш цікавих ікон походить з Різдво-Богородичної церкви с.Троянівка Маневицького району і датована серединою XVIII ст.

« 1 2 3 4 5 6 ... 151 152 »