Головна » Архів матеріалів

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються у країні, Міністерство культури України ініціює проект «Малі міста – великі враження».

В рамках святкування 40-річчя факультету будівництва та дизайну ЛНТУ відбувся круглий стіл, у форматі якого було проведено презентацію макету відтворення історичної території Луцького Хрестовоздвиженського Братства. За попередньою домовленістю виготовлений макет передано Музею історії Луцького братства.

До 50-річчя Маневицького краєзнавчого музею в селищі відбудеться низка заходів за участю делегації зі США, Ізраїлю та Канади. Напередодні, 2 листопада, члени делегації презентували проекти міжнародної організації «Українсько-єврейська зустріч» у Волинському краєзнавчому музеї.

Національний музей історії України запускає в тестовому режимі національний проект «Музейний радник», де в одному місці будуть збиратися всі методичні розробки всіх музеїв України, видані за весь час їх існування.

 

Помер відомий волинський письменник Степан Скоклюк...

Маневицький краєзнавчий музей спільно з відділом культури Маневицької райдержадміністрації з нагоди 50-річчя створення музею, при підтримці Маневицьких райдержадміністрації та районної ради, за участі Волинського краєзнавчого музею, ряду наукових інституцій України, Канади, США, Ізраїлю, Польщі, Білорусії проводить 3-4 листопада Міжнародну конференцію «Маневицький краєзнавчий музей – осередок історії та культури».

У четвер, 2 листопад, у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація проектів міжнародної організації «Українсько-Єврейська Зустріч».

Відповідно до плану роботи управління культури облдержадміністрації та з метою удосконалення фахового рівня, професійної кваліфікації та обміну досвідом музейних працівників області, Волинський краєзнавчий музей 3–4 листопада 2017 року проводить на базі Маневицького краєзнавчого музею обласний семінар-практикум директорів та наукових працівників комунальних та громадських музеїв області на тему «Інтерактивність і креативність як основа діяльності сучасного музею».

П Р О Г Р А М А

Нещодавно Луцьке Хрестовоздвиженське братство разом із громадськістю, вченими, УПЦ Київського патріархату, міською та обласною владою відзначило 400-ліття.

Наприкінці жовтня координатор Всеукраїнської акції єднання на Волині Олеся Іщук привезла вишивану карту України до Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського. До створення унікальної карти долучилися вчителі і школярі Затурцівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.К.Липинського, музейні працівники, завідуюча сільської бібліотеки та небайдужі затурчани.

У кінці листопада та на початку грудня відбудуться Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Хроніки Ладомерії» та науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині»

 

Волинський краєзнавчий музей
запрошує під час осінніх канікул на майстер-класи:

Останні дні жовтня нажали копу літ місцевому композитору Миколі Гапонюку. З нагоди ювілею композитора у Ківерцівському краєзнавчому музеї оформлено виставку «Життя і музика у долю заплелись».

24-25 жовтня в м. Любомль відбулася Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої писемної згадки про м. Любомль та 810-ій річниці з часу писемної згадки про літописне м. Угровськ.

Організатори запрошують взяти участь у ІІ Всеукраїнський науковій конференції „Історія музейництва України першої половини ХХ ст.: втрати та здобутки” (до 100 річчя заснування Української академії наук). Місце проведення: м. Київ. Термін проведення: 5–6 лютого 2018 р.

26 жовтня до неї долучився Володимир-Волинський. У районному будинку культури міста відбулась чергова зустріч, в якій прийняли участь майстрині-вишивальниці Володимир-Волинського району та представники влади (організатори: координатор Олеся Іщук та співробітник Волинського краєзнавчого музею Катерина Яремчук).

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася Всеукраїнська акція єднання «Україна моя вишивана».

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки відвідали учасники 21-го Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.

23 жовтня у Волинському академічному обласному театрі ляльок розпочалась презентація міні-виставки творів Михайла Савицького до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» (з колекції Волинського краєзнавчого музею) в межах XXI Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки.

24–25 жовтня відбудеться Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої писемної згадки про м.Любомль та 810-ої річниці з часу писемної згадки про літописне м.Угровськ.

Маневицький краєзнавчий музей з нагоди 50-річчя створення запрошує музейників, науковців, краєзнавців та бажаючих долучитись та взяти участь 3-4 листопада 2017 року в урочистостях, а також у роботі Міжнародної конференції «Маневицький краєзнавчий музей – осередок історії та культури».

19-20 жовтня проведено ХХІV міжнародну наукову конференцію «Волинська ікона: дослідження та реставрація», присвячену 350-річчю від дня народження Йова Кондзелевича.

У Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського майстриня з Луцька Мирослава Кліщук провела майстер-клас виготовлення декупажних ялинкових прикрас.

На сороковий день по смерті Яна Ліпінського – племінника В’ячеслава Липинського, який помер у Кракові, у Затурцівському музеї відкриють виставку його пам’яті, – повідомляє газета „День”.

Виставку художниці Валентини Михальської відкрили у Володимир-Волинському історичному музеї

З нагоди святкування 500-річного ювілею надання Ковелю Магдебурзького права відділ культури за ініціативи громадських активістів та Ковельського історичного музею відкриють серію тематичних фотовиставок “Миті історії”

Гурток історико-технічного стендового моделювання Ковельської станції юних техніків передав на експонування до Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки 11 моделей бронетехніки.

У Торчині відбулися заходи до Дня захисника України, Дня українського козацтва та 75-річчя від символічної дати утворення УПА, учасники яких побували у музеї імені Г.О.Гуртового, де оглядали виставку до 75-річчя УПА, до якої були залучені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею.

 

 

ХХІV міжнародна наукова конференція
«Волинська ікона: дослідження та реставрація»,
присвячена 350-річчю від дня народження Йова Кондзелевича
м. Луцьк, 19-20 жовтня 2017 року

У Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбувся захід „Здобути або не бути”, приурочений Дню захисника України та 75-річчю створення Української Повстанської Армії.

Напередодні Дня захисника України у Кортеліському історичному музеї була проведена зустріч з учасниками АТО «Українські герої: символ гідності».

Колектив Художнього музею сумує з приводу раптової смерті художника Петра Архипчука.

18 жовтня о 12.00 год. в Музеї історії Луцького братства відбудеться публічна презентація пам’ятної ювілейної 5-гривневої монети «Луцьке Хрестовоздвиженське братство. 400 років».

Підчас ХХІV Міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація” у Музеї волинської ікони – відділі Волинського краєзнавчого музею, 19 жовтня презентують мистецький проект «Йов Кондзелевич. Велич і слава, європейський контекст. До 350-ліття від дня народження Йова Кондзелевича».

« 1 2 3 4 5 6 ... 101 102 »