Головна » Архів матеріалів

Сподіваємось, що запланований Луцькою міською радою ремонт частини монастирського фасаду біля Музею історії Луцького братства кладе початок її ж намірам здійснити капітальний ремонт будівлі і тим підняти конкурентоздатність пам’ятки у недалекому майбутньому.

У Маневицькому краєзнавчому музеї, за організаційної підтримки Волинського краєзнавчого музею, проведено районний семінар для відповідальних за шкільні музеї та для працівників клубних закладів, які бажають створити музеї історії села в своїх установах.

Володимир-Волинський історичний музей спільно з Володимир-Волинським міськрайонним товариством «Холмщина» провів історико-краєзнавчий конкурс до 70-річчя акції «Вісла».

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей
Волинський краєзнавчий музей
запрошує

на День відкритих дверей
1 червня

У Волинському краєзнавчого музеї відбулась лекція-дискусія "Генрик Юзевський – спроба примирення польських і українських національних прагнень", з якою виступив польський аналітик, коментатор і історик, працівник Польського Інституту Міжнародних Справ Лукаш Ясіна.

Нещодавно делегація із ґміни Пшигодзіце Великопольського воєводства відвідала Ківерцівський краєзнавчий музей.

30 травня о 16.00 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться презентація ікони Унівської Богородиці.

Маневицький краєзнавчий музей, за організаційної участі Волинського краєзнавчого музею, 30 травня проводить навчальний семінар «Організація роботи шкільних музеїв в сучасних умовах»

П Р О Г Р А М А

Нещодавно в селі Пульмо Шацького району, на березі озера Пулемецьке, було знайдено бронзову в позолоті накладку на ремінь із зображенням сюжету зі скандинавської міфології «Шлях воїна в Вальхаллу (дім-рай)». Прикраса передана на тимчасове зберігання у Волинський краєзнавчий музей.

У Володимир-Волинському історичному музеї відбувся конкурс «Вивчай історію рідного міста», присвячений пам’яті Омеляна Дверницького.

Для пошанування всіх представників славетного лицарського роду, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах пульсує гаряча кров і дух героїчних патріотів рідної неньки – України, у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбувся захід під назвою «Воїни українського духу».

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки нещодавно поповнився новими унікальними експонатами. Передано на зберігання особисті документи двох російських кадрових розвідників, які поклали свої голови в бою з українським військом на Донбасі.

25 травня, о 18:00, у актовій залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться лекція-дискусія про борця за налагодження українсько-польських відносин Генрика Юзевського.

У цьому палаці іноземці бачили б у Любомлі Європу… А поки що, на жаль, спостерігають за його остаточною руйнацією і вважають нас варварами

В межах святкування Дня Європи у Луцьку усі охочі мали змогу відвідати презентацію у Художньому музеї білорусько-українського альманаху «Справа» за участі відомих білоруських письменників

З нагоди професійного свята Музей історії Луцького братства запросив лучан і гостей міста на театралізоване дійство «Під прицілом Кліо – Луцьке братство».

Напередодні Міжнародного дня музеїв, з метою обговорення стану зберігання та перспектив дослідження, консервації, реставрації і музеєфікації «Маневицького човна – моноксила», проведені науково-практична конференція та круглий стіл «Маневицький човен – моноксил: стан зберігання та перспективи дослідження, консервації, реставрації і музеєфікації».

З нагоди професійного свята – Міжнародного дня музеїв – святкові урочистості відбулися у стінах Любомльського краєзнавчого музею.

У рамках святкування Міжнародного дня музеїв Національний музей у Львові ім. А.Шептицького запрошує 25 травня на презентацію книги Ярослава Ґємзи „Церкви та ікони Лемківщини”

У Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Довге повернення в Україну», присвяченої 100-річчю від дня народження Голови Проводу ОУН Олега Штуля.

У Міжнародний день музеїв у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки провели День відкритих дверей, у рамках якого відбулося ряд цікавих заходів.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки «Духовний світ у старовинних фарбах». В її основі – ікони XVIІ – поч. ХХ ст. із фондів музею.

Проведенням театралізованої екскурсії відсвяткували 18 травня у Міжнародний день музеїв у Володимир-Волинському історичному музеї імені Омеляна Дверницького

У Ківерцівському районному краєзнавчому музеї 18 травня, у Міжнародний день музеїв, відкрилася виставка вишивок з власних фондів „Промовля історія вишитим рядком”.

У Волинському краєзнавчому музеї відбулось справжнє свято краси. Мистецька акція під назвою «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві», котра об’єднала довкола себе наукових співробітників та художників-модельєрів луцького підприємства «Едельвіка», стала подарунком місту з нагоди Міжнародного дня музеїв і Всесвітнього дня вишиванки.

З нагоди Міжнародного дня музеїв у Художньому музеї відбулася «Ніч музею 2017» за темою «Українське рица́рство: відвага і честь».

У рамках заходів до Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історично-природнича година «Радзивіллівське полювання». Це другий захід започаткованого циклу «Історія одного експоната».

З нагоди Міжнародного дня музеїв та Днів науки в Україні, у відділі природи Волинського краєзнавчого музею була проведена еколого-етнографічна година «Рослини Волині у легендах і переказах».

Вітання начальника управління культури Волинської облдержадміністрації

Вітання Міністра культури України

Заходи музеїв Волинської області