Головна » Архів матеріалів

У Камені-Каширському активно тривають роботи по реконструкції приміщення колишнього кондитерського цеху під облаштування районного краєзнавчого музею.

В обласній раді продовжується серія бюджетних слухань, під час яких депутати, чиновники та керівники комунальних установ, підприємств та організацій детально аналізують проект обласного бюджету на 2018 рік.

У Торчинському історичному музеї імені Григорія Гуртового на День Соборності України презентували цікаву виставку – декоровану мапу «З Україною в серці» авторства молодої художниці з Івано-Франківська Марічки Пазинюк.

З нагоди відзначення у Ківерцівському районі Дня Соборності України, 100-ї річниці проголошення Четвертим універсалом Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки і 100-річчя бою під Крутами заплановано проведення в районі історичної декади „Відродження нації”. Розпочалась декада відкриттям виставки історичних матеріалів про Волинь в Українській революції 1917–1921 років „В своїй хаті своя правда і сила, і воля”.

У Маневицькому краєзнавчому музеї до Дня Соборності України відбулися тематичний виховний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг» та презентація виставки «Велична і свята наша Україна».

Шановні колеги, цього року подати заявки на вступ до ІСОМ можна до 17:00 25 січня включно.

Волинським краєзнавчим музеєм підготовлено і видано науковий збірник: Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі: матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 400-літтю Луцького Хрестовоздвиженського братства, м. Луцьк, 28–29 вересня 2017 р., – Луцьк, 2017.

22 січня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотодокументальної пересувної виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921», приурочене до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР. Створена вона Українським інститутом національної пам’яті і доповнена колекцією зброї тих часів зі своїх фондів музею.

24 січня Волинський краєзнавчий музей запрошує на презентацію книги „Археологічні пам’ятки Волинської області”, яка відбудеться, в рамках ювілейного заходу, присвяченого 120-річчю від дня народження Олександра Цинкаловського.

З нагоди вручення Г. В. Бондаренку краєзнавчої премії імені Василя Кмецинського у Волинському краєзнавчому музеї відбувся творчий вечір «Історія і краєзнавство в долі Геннадія Бондаренка».

До 120-річчя від дня народження О.М.Цинкаловського у Волинському краєзнавчому музеї 24 січня відбудеться історична година «Олександр Цинкаловський – велич особистості».

Художній музей у Луцьку – відділ Волинського краєзнавчого музею, в межах проекту «Довгі осінні, зимові вечори», 24 січня презентує культурно-мистецьку акцію з відкриттям виставки «На вершині світової слави».

Напередодні Водохреща до Любомльського краєзнавчого музею завітали учні 5-7 класів місцевої ЗОШ №2, які відвідують туристично-краєзнавчий гурток під керівництвом Лариси Солом’янюк.

Як місцеве населення на сході ставиться до українських вояків, яким чином воюють розвідники та танкісти та з якими викликами стикаються під час війни медики дізнавалися луцькі школярі, спілкуючись з представниками 14-ї ОМБ.

18 січня у Волинському краєзнавчому музеї стартував проект «Наші Захисники» – цикл заходів із популяризації внеску волинян у захисті державної цілісності та суверенітету України. Перший захід присвятили 14-й окремій механізованій бригаді.

У Володимир-Волинському історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулася презентація виставки Ніни Фесенко «Кожен образ – це іскра великого сяйва».

З нагоди 25-річчя Музей волинської ікони започаткував проект «Ікона місяця. Пам'ятки з фондосховища». Відвідувачі матимуть можливість побачити твори волинських малярів ХVІІ–ХІХ ст., які зазвичай не експонувалися у залах музею. У січні музей представив образ першої половини ХІХ ст. «Святий Василій Великий».

З нагоди вручення краєзнавчої премії імені Василя Кмецинського за 2017 рік у Волинському краєзнавчому музеї 19 січня відбудеться творчий вечір «Історія і краєзнавство в долі Геннадія Бондаренка».

До фондів Волинського краєзнавчого музею капеланами ГО «Військові капелани Волині» Олександром Вронським та Володимиром Трушем були передані дитячі листи та малюнки, адресовані волинським солдатам, які знаходяться в зоні АТО.

Дідух, солом’яний павук, маски чи різдвяний віночок, ангел… Які атрибути різдвяних свят? Ви це з’ясуєте, відвідавши виставку «Символи різдвяних свят», що експонуватиметься у Волинському краєзнавчому музеї до 15 лютого.

У Музеї волинської ікони відбулися «Різдвяні зустрічі» з презентацією проекту «Ікона місяця. Пам'ятка з фондосховища» та виступом молодіжного хору.

До 120-річчя від дня народження відомого науковця Олександра Цинкаловського Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир» перевидав його унікальну книгу «Княжий город Володимир».

Польсько-американський фонд свободи та фонд «Лідери змін» оголосили відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі, Росії, а також Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану та Киргизстану на отримання стипендій імені Лейна Кіркланда у 2018–2019 навчальному році.

Наукове Товариство ім. Шевченка призначатиме ґранти у 2018 році для дослідницьких проектів, які стосуватимуться широкого кола питань, пов’язаних з україністикою.

Міністерство культури України пропонує до публічного громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про музеї та музейну справу» (далі – проект Закону), розроблений відповідно до Плану роботи Міністерства культури України на 2017 рік

Волинський краєзнавчий музей започатковує новий проект «Наші Захисники» – цикл заходів, присвячених героям нашої новітньої історії, волинянам, захисникам державного суверенітету України. 18 січня відбудеться перший захід циклу – зустріч із вояками 14-ї окремої механізованої бригади. Це військове формування вибране невипадково, адже у його складі вогняними дорогами АТО пройшла чи не найбільша кількість волинян.

Міжнародна рада музеїв ICOM нагадує: темою Міжнародного дня музеїв у 2018 році, що відзначається 18 травня, є „Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі”

Презентація наукового збірника «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії» відбулася у понеділок, 15 січня, у залі засідань відділу освіти.

22 січня о 12 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація фотодокументальної пересувної виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917–1921» та ілюстрованого буклету до неї.

16 січня о 16 год. відбудуться
«Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони» та презентація проекту «Ікона місяця. Пам’ятка з фондосховища», присвяченого 25-річчю Музею волинської ікони.

Впродовж кількох років у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбувається святкове дійство „Музейна коляда”. Адже музей підтримує давні предківські звичаї, віками освячені традиції зустрічі Нового року та Різдвяних свят. Нині тут знову відбулося свято.

У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки відбувся вечір пам’яті історика, краєзнавця, учасника антифашистської підпільної групи, в'язня радянських таборів, професора Петра Кіндратовича Сміяна.

До 95-річчя від дня народження Василя Кмецинського у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї пройшли тематичні години з школярами різних вікових категорій.

У приміщені Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки відбулося нагородження триразового чемпіона Дефлімпійських ігор із кульової стрільби Колодія Олександра Ярославовича.

16 січня о 15.00 в Музеї історії Луцького братства розпочнеться колоквіум з питань традиційної дзвонарської культури «Мідний голос віків. Дзвони у житті народу». Він пройде в рамках започаткованого у 2014 року проекту «Музей – громаді», у форматі так званих братських народних читань.

« 1 2 3 4 5 ... 106 107 »