Головна » Архів матеріалів

Ковельський музей-садиба Самійла Підгірського відзначив свою другу річницю створення.

Вони отримали щедрий подарунок – три твори від мисткині Христини Козюк, яка нині мешкає в Чикаго.

20 жовтня у форматі Zoom відбудеться ХХVІІ міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація», присвячена 20-ій річниці від часу передачі Холмської ікони Богородиці Волинському краєзнавчому музею. Початок о 10.00 год.

Фондова колекція Ковельського історичного музею, присвячена пам’яті героїв АТО, знову поповнилася новими надходженнями. Особисті речі, документи, грамоти, нагороди командира мінометної батареї Андрія Задорожнього, який загинув на Донбасі, передала на зберігання до музею його дружина.

Чільне місце у колекційному зібранні Історичного музею смт. Іваничі займають люльки для паління, які були одним із атрибутів, що в першу чергу асоціюються з козацтвом.

Покрову Святої Богородиці описують не лише у численних легендах та народних переказах. Про Покрову в іконах розповіла старша наукова співробітниця Музею волинської ікони Людмила Карпюк.

Вітаємо усіх захисників та захисниць, що в різний час стали на оборону Української держави від різного штибу загарбників.

13 жовтня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!». Український визвольний рух вів боротьбу із змінними окупаційними режимами не лише збройно, але й силою правди, друкованого слова.

CIDOC – надзвичайно важливий міжнародний комітет ICOM, який опікується розвитком та впровадженням стандартів музейної документації, методів документування інформації, зокрема про музейні предмети та колекції.

Ковельський історичний музей придбав цікаві речі: секретер та два свічники. Італійські предмети інтер’єру датуються серединою XX ст.

13 жовтня о 12 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!».

До Дня художника у Рожищенському музеї відкрито виставку картин Миколи Савчука, ім’я якого близьке і знайоме багатьом шанувальникам художнього мистецтва нашого краю.

Фонди музею поповнилось ще одним цінним артефактом - Олександр Дишко 9 жовтня передав на постійне зберігання до Волинського краєзнавчого музею знаковий твір із власного доробку «З’їзд європейських монархів у Луцьку 1429 року».

На стендах, представлених Українським інститутом національної пам’яті, – історії про сильних духом українців. Про це повідомляється на інтернет-сторінці «Волинь-нова».

Вже стало гарною традицією, що до Дня художника, який святкуємо другої неділі жовтня, ковельські майстри готують колективну виставку своїх творчих робіт. Не дивлячись на корективи, які внесла в наше життя пандемія, цей рік не став винятком. Цікава, багата та колоритна експозиція діє у виставковій залі Ковельського історичного музею.

Дванадцятиметровий човен-довбанку, яку витягли з річки Стир 5 років тому, вкотре оглянули науковці Національної академії наук України. Історичну знахідку нині зберігають у спеціальному приміщенні маневицькі музейники.

Фонди аптеки-музею у місті Луцьку поповнилась новим експонатом – сумкою фельдшера середини ХХ століття.

7 жовтня у Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею. відбулась презентація культурно-мистецького проєкту під назвою «Королівство Русь», у організації якого візьмуть участь департамент культури Луцької міської ради, Художній музей, видавництво «Ініціал» та мистецьке об’єднання «Куля».

7 жовтня до Ковельського історичного музею завітав з подарунком місцевий житель Володимир Гінайло. Він приніс глиняну люльку розмірами 1,5х5 см «східного типу» козацького періоду, знайдену у Ковелі.

9 жовтня о 12:00 Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки «Тріумф людини. Українці, які перемогли ГУЛАГ».

З нагоди 5-ої річниці відкриття «Маневицького човна-моноксила», Маневицький краєзнавчий музей 9-10 жовтня проводить урочисту академію та Міжнародну науково-практичну конференцію «Маневицький човен – проблеми реставрації, консервації, збереження та вивчення».

Український культурний фонд оголошує про початок приймання заявок на конкурсні програми 2021 року.

Волинський краєзнавчий музей запрошує 11 жовтня о 12:00 на майстер-клас з гончарства від Володимира Кусика (виготовлення горщика на гончарному крузі).

У середу, 7 жовтня, о 15:00 год. у  Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею, відбудеться перший захід культурно-мистецького проєкту «Королівство Русь».

5 жовтня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки для дітей проведено науково-освітній захід «Зливається зі своїм рідним», присвячений пам’яті Олени Пчілки.

2 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття етнографічної виставки «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». На ній представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Для того аби побачити мистецьку спадщину чудового портретиста та гравера епохи Відродження – Лукаса Кранаха Старшого не обов’язково подорожувати за кордон. Твір цього унікального художника є лише один на всю Україну і знаходиться він у колекції Художньому музеї у Луцьку.

У приміщенні Волинського національного університету імені Лесі Українки відкрився Музей іграшок. У його колекції вже понад 100 експонатів.

Співробітники Володимир-Волинського музею взяли участь в обговоренні ідей розвитку туризму та збереження культурної спадщини міста.

До 90-их роковин від дня смерті української письменниці, етнографині, фольклористки та громадської діячки, пропонуємо до перегляду телепередачу ТРК Аверс «Вектори життєтворчості Олени Пчілки», підготовлену за участі кандидатки філологічних наук, завідувачки Музею Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки Тетяни Данилюк-Терещук.

У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». Про це розповів Сергій Наумук на інтернет сторінці «Волинь нова».

Зі спогадів директора Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександра Середюка.

У рамках урочистостей з нагоди 80-річчя з часу створення Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в Музеї історії освіти Волині відбулася презентація ювілейної фотодокументальної виставки «ВІППО – 80: портрет шкільництва Волині в просторі і часі».

На Волині буде проведено церемонію нагородження недержавним орденом «Народний герой України». Як повідомляють організатори, вона відбудеться 3 жовтня, у суботу, в дворі Луцького замку.

У колі колег, друзів, музейних працівників, представників місцевого самоврядування у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбулось урочисте відкриття першої персональної виставки талановитого майстра народної творчості, гончара-самородка Миколи Полякова.

« 1 2 3 4 5 ... 156 157 »