Головна » Архів матеріалів

Унікальний човен-довбанка з дна річки Турія експонується у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

Ікони Богородиці Римської та Старозавітної Трійці вже можна побачити у Музеї волинської ікони.

Ковельський історичний музей має нові надходження, передані координатором волонтерського центру «Волонтери Волині» Ігорем Пінісом.

8 серпня Нововолинський міський історичний музей підписав Меморандум про співпрацю із проєктом «Музей відкрито на ремонт». Це відкриває перед закладом чимало перспектив.

Щороку у Нововолинську до Дня незалежності України відбувалася хода у вишиванках, проте через карантинні обмеження таке дійство цьогоріч проведуть онлайн.

Стартував прийом заявок на конкурсну програму Українського культурного фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

У зв’язку з тим, що державна комісія з питань ТЕБ та НС 7 серпня визначила Луцьк вже як «помаранчеву зону» з поширення коронавірусу, Волинський краєзнавчий музей та його відділи у місті Луцьку знову ВІДКРИВАЮТЬСЯ для відвідувачів!

З А П Р О Ш У Є М О!

У третій місяць літа, за підтримки Українського культурного фонду, стартувала «Експедиція #2» по новим музеям учасникам проєкту «Музей відкрито на ремонт 2020». Вже завтра, 8 серпня, учасники експедиції працюватимуть у Нововолинському міському історичному музеї.

У фондах Ковельського історичного музею є пам’ятна медаль «В пам’ять звільнення селян», яку передав координатор волотерського центру «Волонтери Волині» Ігор Пініс.

Зимовий храм кафедрального собору Петра і Павла притягує до себе туристів з різних куточків планети, дивує переказами та легендами. Тут панує особлива аура, і подейкують, що цими тунелями навіть гуляють примари.

Але твори цього самобутнього художника давно повинні бути в окремому музеї...

Луцький замок, як і Волинський краєзнавчий музей та його відділи – Музей волинської ікони, Художній музей та Музей історії Луцького братства, закрили для відвідувачів через оголошення в місті «червоної» епідеміологічної зони.

Фоторепортаж та відеосюжет газети «Волинь-нова» про круглий стіл у Любомлі.

Серед експонатів Третього Рейху в колекції Ковельського історичного музею є кілька фарфорових тарілок.

У зв’язку з тим, що державна комісія з питань ТЕБ та НС визначила Луцьк, як «червону зону» з поширення коронавірусу, Волинський краєзнавчий музей та його відділи у місті Луцьку НЕ ПРАЦЮЮТЬ для відвідувачів з 3 по 7 серпня включно.

У цьому будинку, в якому в Луцьку у 1890–1891 роках мешкала родина Косачів, можна уявити собі повсякденний побут великої родини, що залишила неабиякий слід в житті України.

1 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», приурочене 150-річчю від дня народження Андроника Григоровича Лазарчука та 107-им роковинам пам’яті Лесі Українки.

За участі науковців Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та Музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне відбувся ІІ Етнофестиваль «На гостини до Лесі».

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки організував флешмоб до Дня її пам’яті.

Саме так називається виставка, відкрита у Волинському краєзнавчому музеї на вшанування Дня пам’яті Лесі Українки. Цими словами, вклавши їх до уст своєї героїні, поетеса напророкувала власне безсмертя.

Тема реконструкції палацу Браницьких та переселення туди Любомльського краєзнавчого музею останнім часом набрала значного розголосу.

В рамках року Андроника Лазарчука на Волині, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 1 серпня о 12.00 відбудеться відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», присвяченої 150-річчю від дня народження українського художника, педагога та культурного діяча.

Окремою групою експонатів Ковельського історичного музею, що спрямовані на презентацію локальної історії, є будівельна цегла, яка розглядається і як продукт місцевого виробництва, і як археологічна знахідка.

З 29 липня Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал відновлюють проведення екскурсій!

У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбулися благодійні майстер-класи Ольги Будько з виготовлення глиняної рибки.

У селі Колодяжне, що у Ковельському районі, руйнується будинок, в якому жила Леся Українка, – розповіла Суспільному телебаченню завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко.

З нагоди свята Володимира Великого пропонуємо до перегляду телепередачу Волинського телебачення з циклу «Історія без купюр», підготовлену за участі завідувачки Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної.

Екскурсії Володимиром-Волинським провели у рамках відзначення Дня міста 26 липня. Маршрут охопив основні знакові пам’ятки Володимира, а учасники екскурсії мали можливість познайомилися й з іншими володимирськими принадами.

Відділ культури і туризму МВК та Володимир-Волинський історичний музей імені Омеляна Дверницького провели фотоконкурс, а також організували онлайн-виставку до Дня міста.

У Волинському краєзнавчому музеї 25 липня провели спецпогашення поштових марок «Софія Караффа-Корбут». Серія цих марок ілюструє твір «Лісова пісня» Лесі Українки та присвячена 150-річчю від дня народження поетеси.

У 2021 році, в рамках національного проекту „Велике будівництво”, заплановано відновлення 100 історико-культурних об’єктів по всій Україні.

З ініціативи Любомльського краєзнавчого музею 24 липня проведено круглий стіл «Відновлення палацу Браницьких: проблеми та перспективи».

Після кількох місяців вимушеної перерви в роботі, виставкові зали Ковельського історичного музею знову відкрили свої двері для відвідувачів. Першою, після карантину, почала діяти яскрава, барвиста експозиція творчих робіт ковельської художниці Ольги Комісарик.

« 1 2 3 4 5 ... 152 153 »