Головна » Архів матеріалів

У приміщенні Волинського краєзнавчого музею експонується фотодокументальна виставка «Конституція України: з історії боротьби за демократичні цінності».

У п’ятницю, 30 червня, у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського презентують дві нові виставки.

Директори Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та Володимир-Волинського історичного музею імені О. Дверницького Володимир Стемковський стали переможцями відбору до участі у науково-практичному семінарі „Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу”, який 10-12 липня проведуть Київський офіс Інституту Кеннана, благодійний фонд “НАДАВ” (Ізраїль) та Львівський історичний музей.

У Луцьку запустили флешмоб із хештегом #збережіть_двері, учасники якої закликають не знищувати унікальні старовинні двері на вулиці Словацького, 1

Цю надзвичайно цінну археологічну річ шість років тому знайшов поблизу Підріччя у заплаві річки Турія на Камінь-Каширщині. Тривалий час її зберігали у фондах шкільного музею Раків-Ліської школи. І ось її вчителі наважилися віддати меча на реставрацію та зберігання до Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку, де він стане доступним для огляду широкому загалу туристів замку Любарта.

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки відвідала група військовослужбовців строкової служби Національної гвардії України.

В Іваничівському історичному музеї до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відкрито тематичну виставку «Пам’ятаєш, земле, сорок перший рік?» і проведено тематичні екскурсії.

У Володимирі-Волинському в ході реконструкції пам’ятки археології національного значення Городище «Вали» хочуть створити музей, реставрувати земляні вали та збудувати імітацію дерев’яної в’їзної вежі.

   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбудеться науково-освітній захід «Годі, діточки, вам спать!», присвячений 168-річчю від дня народження Олени Пчілки.

  Днями учні та вчителі Грудківської школи разом з волонтеркою із Бангладешу Тахміною Джесмін, яка приїхала на Камінь-Каширщину з освітньою місією в межах проекту GoCamp, побували в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї.

   Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Волинський краєзнавчий музей видали Збірник матеріалів наукової конференції, присвяченої 135-й річниці від дня народження В.Липинського / за ред. В.І.Бортнікова, В.В.Бусленка, А.Г.Шваба. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 192 с.

   Волинська філармонія та дирекція фестивалю «Стравінський та Україна» зробили подарунок музею-садибі композитора в Устилузі.

   В обласному центрі Волині провели ексгумацію останків розстріляних в’язнів Луцької тюрми: воронка від авіабомби була по вінця повна людськими кістяками. Заплановано зробити музей Луцької тюрми на першому поверсі монастиря, який уже реставрують, – повідомив митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.

   Когось ваблять екзотичні далекі краї, хтось обирає морське узбережжя нашої держави, інший мандрує в гори. А є й такі “диваки”, що поєднують відпочинок тілесний з інтелектуальним збагаченням. У цьогорічні червневі дні працівники Затурцівського меморіального музею мали приємну нагоду зустрічати авторитетних співробітників відомих наукових бібліотечних установ

   З 19 по 25 червня 2017 року пройде чергова міжнародна музейна акція - Музейний тиждень у Твіттері, завданням якої є вустами (літерами і фото) музейників розказати про найбільші принади кожного музею. А читачі музейних твітерів, відтак, зможуть побувати одночасно у багатьох музеях світу

   Наукові читання, присвячені 125-річчю від дня народження видатного волинського громадсько-політичного діяча, одного із засновників пластового руху на Волині, лікаря та краєзнавця Арсена Річинського, відбулися у Володимирі-Волинському.

   У дні шкільних канікул відділ природи Волинського краєзнавчого музею презентував нову розважальну екскурсію – зоологічний квест «Слідами звірів». Мета заходу – замінити традиційну форму знайомства дітей з експозицією відділу природи на веселе інтерактивне дійство.

   У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї презентували відреставровані сакральні музейні пам’ятки: ікону невідомого майстра «Святий Миколай» ХІХ ст., єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи 1870-1890 років.

   14 червня 1931 року відійшов у вічність великий син української землі, поляк за національністю, В’ячеслав Казимирович Липинський. У середу в Затурцях, на місці, де спочили останки нашого видатного земляка, традиційно відбулась година пам'яті.

    13 червня учні КЗ «Іваничівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені Юрія Лелюкова» відвідали Іваничівський історичний музей. Для дітей була проведена інтерактивна екскурсія, під час якої вони ознайомилися з побутом та звичаями минулого століття, традиціями виготовлення одягу, особливостями плетіння українського віночка.

   24 червня у Музеї історії сільського господарства Волині-скансені відбудеться традиційне фольклорно-етнографічне інтерактивне обрядодійство – «В ніч на Купала».

   У селищі Рокині, що за 12 кілометрів від Луцька, діє музей історії сільського господарства Волині-скансен. У семи його залах і просто неба розміщені унікальні експонати

   У Нововолинському міському історичному музеї діє виставка дипломних робіт учнів Нововолинської дитячої школи мистецтв «Створення світу».

   50 років тому, 10 червня 1967 року, була прийнята постанова Ради Міністрів УРСР про відбудову села Кортеліси, яке було повністю знищене німецькими нацистами 23 вересня 1942 року. З нагоди цієї визначної події у Кортеліському історичному музеї відбулася зустріч з учасниками відбудови села, з тими, хто вніс чималий вклад у відродження Кортеліс.

   76 років після розстрілу Волинський краєзнавчий музей отримав сімейні реліквії загиблого у Луцькій тюрмі волинянина. Внучка розстріляного у червні 1941 року Степана Коханського передала до Волинського краєзнавчого музею фото і листи, написані під час ув’язнення

   Літо – прекрасна пора для відпочинку, дозвілля, туризму, пізнання рідного краю. Робота музею сприяє задоволенню цих потреб. Початок літа – гаряча пора у роботі Іваничівського історичного музею. Однією з головних форм роботи в цей час є проведення екскурсій та інтерактивних занять для дітей та дорослих.

   Вишиту карту України розмістили у дворі Ківерцівського краєзнавчого музею. Усі бажаючі ківерчани мали можливість побачити цей дивовижний витвір мистецтва, почути історію його створення та сфотографуватися.

   У прес-центрі Волинської обласної ради презентували проект «Відновлення нагород ОУН і УПА». Його здійснюють Світовий ювілейний комітет із відзначення 75-ої річниці Української Повстанської Армії та Координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН і УПА.

   У Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського експонується виставка „Родинна колиска Липинських на вітрах історії”.

   З нагоди 50-річчя Маневицького краєзнавчого музею, яке буде відзначатися 3-4 листопада, в рамках спільного проекту Центру творчості та Маневицького краєзнавчого музею «Юні таланти Маневиччини початку ХХІ століття», у стінах музею виставкою дитячих робіт вихованців Маневицького районного ЦТДЮ «Дивоцвіти творчості» розпочато цикл ювілейних заходів.

   Тут, безпосередньо в історичній скарбниці, можна стати учасником… лотереї

   Працівників Державної казначейської служби України із Запорізької області відвідали Ківерцівський краєзнавчий музей, де їх ознайомили з видатними людьми Ківерцівщини, її природою та історією краю.

   До Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся екологічний урок «Малятам про малят – звірят і пташенят».

   На базі Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. О.В.Блещунова і Державного Архіву Одеської області відбудуться міжнародні науково-практичні заходи з питань оцифровки історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках та приватних зібраннях.

   До Міжнародного дня захисту дітей у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась мила, весела і цікава виставка – «Дитячий світ на поштовій листівці початку ХХ століття».

« 1 2 3 4 5 ... 95 96 »