Головна » Архів матеріалів

На Волині упродовж 2-6 серпня працювала розвідкова історична експедиція від Меморіального музею Голокосту США у Вашингтоні за участі науковців Музею Другої світової війни у Гданську (Польща), волинських музейників і дослідників.

У фондах Музею волинської ікони зберігається образ «Апофеоз Почаївської ікони Богородиці» 1840 року, що свідчить про досить активне використання волинськими малярами граверних зображень попередніх століть.

У Луцьку завершилися археологічні та будівельні роботи у нововідкритих підземеллі вежі Чарторийських та підземеллі Колегіуму єзуїтів, які об’єднали в єдиний комплекс.

У Художньому музеї відкрито нову виставкову експозицію «У просторі свободи. Вибрані твори 1991–2021 років із колекцій Волинський краєзнавчий музей».

Ласкаво запрошують 15 серпня на музейну вуличну екскурсію «Етнічними кварталами Луцька».

Музей-майстерню лицарства та середньовічних часів планують облаштувати у відреставрованих підземеллях колегіуму єзуїтів. Виконавчий комітет Луцької міської ради вже оголосив тендер на створення мультимедійних інсталяцій для майбутнього музею.

Ще один будинок Косачів («Білий» будинок), який належить до Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, закрили на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Музеї Волинського національного університету імені Лесі Українки мають свої презентаційні ролики.

Волинський краєзнавчий музей отримав можливість розпочати електронний облік та оцифрування музейних фондів, ставши переможцем третього конкурсу інфраструктурних грантів від програми Європейського Союзу House of Europe.

Завдяки Національному військово-історичному музею України його філія – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, отримав навчальні зразки різноманітного стрілецького озброєння.

«Лісова пісня» – вершина творчості письменниці її гімн рідній землі та рідному народу. У цей твір Леся Українка вклала стільки любові, стільки захоплення рідним краєм, що він просто не міг не стати перлиною у скарбниці не лише української, а й світової літератури.

6 серпня 110 років від дня завершення Лесею Українкою драми-феєрії «Лісова пісня» (1911).

У культурно-мистецькому центрі Володимира-Волинського відбулася презентація проекту «Володимир, яким ми його пам’ятаємо. Людські долі», започаткованого адміністрацією Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» у 2014 році.

В’їзна брама замку Любарта і Луцька брама селища Олика невдовзі матимуть 3D-версії, і ними можна буде подорожувати в реальному часі.

Фонди філії Національного військово-історичного музею України – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, поповнилися мундиром екс-начальника Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенанта  Сергія Корнійчука.

Маневицький краєзнавчий музей реконструюють до кінця наступного року. Відкриті торги для пошуку підрядника на платформі ProZorro оголосив відділ культури та туризму Маневицької селищної ради. Очікувана вартість реконструкції – 1,345 мільйона гривень.

Пропонуємо вашій увазі цікавий матеріал про Олицький замок, який переданий на баланс Волинського краєзнавчого музею.

Виставка заслуженого художника України Василя Красьохи відкрилася у Нововолинському міському історичному музеї.

Про Музей-скансен історії сільського господарства Волині у Рокинях і про те, як його планують розвивати, розповів новий очільник музею Роман Ковальчук в ефірі 12 каналу.

2 серпня – день пам’яті пророка Іллі. У Музеї волинської ікони експонується ікона «Св. Ілля» XVII ст. з церкви Св. Микити у селі Тур Ратнівського району.

1 серпня відбувся ІІІ Етнофестиваль «На гостини до Лесі», який традиційно розпочався на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

У рамках відзначення 1033-ої річниці заснування міста Володимира-Волинського у вестибюлі культурно-мистецького центру відбувся ретроспективний показ кінострічки «Фучжоу» («Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди»), організований Володимир-Волинським історичним музеєм ім. О. Дверницького.

Відбулася екскурсія по проєкту «Невидимий Володимир», який організували наукова співробітниця адміністрації Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Орися Вознюк та журналістка газети «Слово правди» Віталіна Макарик.

1 серпня 1913 року далеко від України в грузинському містечку Сурамі на 42-му році життя у вічність відійшла наша землячка, геніальний драматург, поет, перекладач, етнограф-фольклорист, публіцист, громадський діяч, яка все своє коротке життя з пером у руках присвятила національній ідеї...

У Маневицькому краєзнавчому музеї відбулася презентація експозиції «Новітня історія Маневиччини в світлинах другого кварталу 2021 р.».

Луцькрада надала згоду на прийняття у власність Луцької міської територіальної громади частки статутного капіталу Музею історії сільського господарства Волині – скансену.

1 серпня вся українська громада вшановує пам’ять Лесі Українки, земне життя якої обірвалось 1913 року, 108 років тому.

Унікальний експонат XVIII століття поповнив колекцію Ковельського історичного музею.

Сьогодні Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки відвідали курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Ідею створення у Музеї села Княгининок постійнодіючої експозиції «Іграшки Лесиного краю. Традиційні народні іграшки Волині та Волинського Полісся» підтримає Український культурний фонд.

У фондах Ковельського історичного музею зберігається адресна металева табличка міжвоєнного періоду.

У Рокинівському музеї-скансені, що неподалік Луцька, почали перекривати дах двохсот літньої хати. Робітники накривають дерев’яний будинок снопами з очерету.

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки 1 серпня запрошує на ІІІ Етнофестиваль «На гостини до Лесі».

Капітал Музею історії сільського господарства Волині – скансену в Рокинях прийме у власність Луцька громада. Про це йшлося 23 липня під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань комунального майна та приватизації.

22 липня у Музеї волинської ікони відбулася особлива урочистість біля Холмської Чудотворної ікони Богородиці – освячення копії Чудотворного образу. Делегацію священнослужителів та вірян Польської Православної Церкви, які приїхали на Волинь, очолив настоятель храму Іоана Богослова у м. Холмі о. Ярослав Щур.

« 1 2 3 4 5 ... 172 173 »