Головна » Архів матеріалів

Сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї святкували день народження Лесі Українки. Гостями свята були учні – другокласники Луцької гімназії №14 імені Василя Сухомлинського.

Відбувся круглий стіл «Григорій Гуртовий – відомий волинський педагог, музейник, краєзнавець», організований Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва за участі Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового та Волинської обласної організації НСКУ.

Ковельчани можуть ознайомитись з новою виставкою патріотичних плакатів, що діє з у виставкових залах Ковельського історичного музею та має назву «Фактор свободи».

У Волинському краєзнавчому музеї Лесині дні продовжила виставка одного експоната. Впродовж двох годин відвідувачі музею мали змогу побачити у вільному доступі безцінний раритет – зошит, до якого Леся Українка та її сестра Ольга на початку 1890-х років записували волинські традиційні пісні з Колодяжного.

У день пам’яті Героїв Небесної Сотні і шосту річницю від початку збройної агресії Російської Федерації у Волинському краєзнавчому музеї пройшла презентація фільму «14 окрема механізована бригада – князівський щит на захисті країни».

Такий шлях пройшов прапор Волині з ківерчанином Ігорем Квачем. У День Героїв Небесної Сотні він подарував його Ківерцівському краєзнавчому музею.

Викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Кримського Олексій Кумецький передав до Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького ще два експонати.

У фондах Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького зберігаються роботи художника Леонтія Татарчука.

Інтернет-видання «Район.Луцьк» розповіло про художницю-реставраторку Волинського краєзнавчого музею Ларису Ярославівну Обухович.

У переддень народження Лесі Українки, усі шанувальники поетеси можуть побачити один з музейних раритетів – Зошит з автографами Лесі Українки та її сестри Ольги, і почути розповідь про нього 21 лютого у виставковій залі Волинського краєзнавчого музею.

У рамках проєкту «Дифузія» Музей сучасного українського мистецтва Корсаків організовує чергову гостьову виставку. Цього разу експозицію під назвою «Метафоричний реалізм Миколи Кумановського» приймає Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г.Возницького. Відкриття 21 лютого.

У Музеї історії освіти Волині експонується виставка „Григорій Гуртовий – відомий волинський педагог, музейник, краєзнавець”, організована за участі Волинського краєзнавчого музею, Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового та Волинської обласної організації НСКУ.

У Волинському краєзнавчому музеї 20 лютого о 15 год. відбудеться презентація фільму «14 окрема механізована бригада – князівський щит на захисті країни».

Що чекає колишній ідеологічний музейний комплекс у волинських лісах? Про це пише Наталія Малімон у газеті «День».

Про це детально – у «Темі дня» на телеканалі UA:Волинь з Любомльським міським головою Романом Ющуком та директором Любомльського краєзнавчого музею Юрієм Фініковським.

Викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Кримського Олексій Кумецький передав до фондів Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького мольберт свого колеги художника Миколи Букатевича.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулася презентація факсиміле з проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбулось відкриття виставки «Я присвятив нашій справі всього себе», приуроченої 125-річчю від дня народження Василя Вишиваного.

Відділ природи Волинського краєзнавчого музею з 17 по 28 лютого запрошує дошкільнят та учнів початкової школи на театралізоване еколого-етнографічне свято «Проводи Зими».

В історичному музеї села Княгининок експонуються документи та музичні інструменти з особистої колекції Володимира Позняка.

Пам’ятка архітектури національного значення – Палац Браницьких в Любомлі – перебуває в аварійному стані, про це директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський розповів кореспонденту телебачення UA:Волинь.

Масштабний макет Запорізької Січі передали у Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки.

Оновлена і доповнена новими предметами виставка «Врятовано для України» відкриється для відвідувачів – лучан і гостей міста, з 14 лютого!

Любомльський краєзнавчий музей 13 лютого запрошує на презентацію факсиміле з проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Міжнародна рада музеїв щороку обирає і затверджує тему Міжнародного дня музеїв, яка є основною, і має на меті привернути увагу суспільства. День музеїв – 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство, та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє.

У Ковельському історичному музеї представлено виставку творчих робіт Сергія Юзепчука. Хлопець мешкає у с. Битень Ковельського району, навчається у 10-му класі і дуже любить малювати олівцем. Створив цілу серію графічних портретів своїх знайомих і односельців.

Сьогодні Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки відвідали члени громадської організації Станиця Рівне Пласт-НСОУ. Крім екскурсії пластуни також змогли здобути навички із розборки-зборки стрілецької зброї.

Народний музей Григорія Гуртового, що в Торчині Луцького району, потребує фінансової підтримки для подальшого функціонування та примноження експонатів. Про це йшлося 6 лютого під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради.

У Ківерцівському краєзнавчому музеї відкрилася персональна фотовиставка заслуженого журналіста України, члена Національної спілки краєзнавців України, лауреата Всеукраїнської премії імені академіка Петра Тронька, природоохоронця, фотографа, краєзнавця, письменника Валерія Мельника.

Сьогодні полковник у відставці Віталій Хацановський передав у Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки польову форму одягу екс-начальника Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

У Волинському обласному центрі національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».

З нагоди 590-ої річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку продовжується просвітницький проєкт.

Як виглядало твоє місто дві сотні років тому, що зі старої забудови залишилось у спадок, а що зникло назавжди? Про це, і не тільки, лучани та гості міста тепер можуть дізнатись на виставці «Види волинських міст в оригінальних акварелях XIX століття», яка щойно відкрилась в Музеї історії Луцького братства, відділі Волинського краєзнавчого музею.

« 1 2 3 4 5 ... 143 144 »