Головна » Архів матеріалів

18 березня виповнюється 20 років від створення філії Національного військово-історичного музею України – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки. До цієї дати керівництво Музею проводять ряд заходів.

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського напередодні 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка було урочисто відкрито дві виставки.

15 березня об 11 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки Українського інституту національної пам’яті «Донбас: переPROчитання образу».

Волонтерська група БФ «Слава» спільно з працівниками Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки – філії Національного військово-історичного музею України, організували для дітей, батьки яких полягли в зоні АТО/ООС, день розваг і відпочинку.

12 березня у Музеї волинської ікони відбулася презентація журналу «Пам’ятки України. Історія та культура» (№7–9, 2018). Чільне місце у номері відведене матеріалам науковців Києва, Львова і Луцька про життєвий і творчий шлях відомого українського іконописця Йова Кондзелевича.

У рамках проекту «Наші захисники» у п’ятницю, 15 березня, о 12 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться зустріч із волинянами – добровольцями батальйону «Айдар», які одними з перших стали на захист України.

Луцькі активісти і журналісти сфотографувались у музейному сторічному традиційному вбранні, притаманному 16 районам Волині. Проект назвали «Гапличка».

 

Шановні краяни,
запрошуємо вас взяти участь

в обласному конкурсі
на кращу писанку Волині

Роботи подаються до 16 квітня!

9 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбувся конкурс читців «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...», присвячений 205-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

До Вашої уваги Волинський краєзнавчий музей пропонує заходи, виставки, екскурсії до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Доволі особливу й оригінальну виставку презентували напередодні 8 березня у Нововолинському міському історичному музеї. Окрім художніх робіт у техніках акварель та пастель, відвідувачам представили й надзвичайні кулінарні вироби – розписане імбирне печиво.

У Ківерцівському краєзнавчому музеї до 8 березня відбувся майстер-клас народної майстрині та дитячої поетеси Наталії Бугай із виготовлення подарункового зайчика-мотанки.

У Волинському краєзнавчому музеї 6 березня 2019 року відбувся семінар-практикум для вчителів мистецтва, керівників фольклорних колективів закладів загальної середньої освіти, організований Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Темою обговорення став «Народний костюм як джерело до вивчення культури волинського краю».

У Волинському краєзнавчому музеї, в рамках проекту «Музейники» започаткованого до 90-річчя закладу, підготовлено фотодокументальну виставку «Три роки у Волинському музеї», яка розповідає про музеєзнавчу діяльність польського археолога, дослідника Волині Яна Фітцке (1909–1940).

У Любомльському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Самовар як колоритна пам'ятка побутової культури ХІХ–ХХ ст.»

У Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї вшанували пам’ять Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Нещодавно головному зберігачу фондів Любомльського краєзнавчого музею Олександрові Остапюку присвоїли звання «Заслужений працівник культури України», – пише «Волинь-нова».

12 березня о 15.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті видатного волинянина Василя Гея (14.01.1942 – 12.03.2016), на якому буде презентовано його книгу «Душа поетова – святая».

Відбулася презентація «Календаря знаменних і пам’ятних дат Волині на 2019 рік», спільного видання Волинського краєзнавчого музею та Волинської державної обласної універсальної науковою бібліотеки імені Олени Пчілки.

Волинський краєзнавчий музей спільно з Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти 6 березня проводить для вчителів мистецтва, керівників фольклорних колективів закладів загальної середньої освіти семінар-практикум «Український народний костюм як джерело до вивчення культури Волинського краю».

Музейні пересувні фотодокументальні виставки з екскурсійним обслуговуванням експонуються у школах міста Луцька.

До Всесвітнього дня котів науковці відділу природи Волинського краєзнавчого музею підготували і провели науково-освітній захід у ДНЗ №7 «Лелітка» міста Луцька.

Науковими співробітниками відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею проведено першу інтерактивну екскурсію „Мисливці на мамонтів”.

7 березня о 13.00 у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбудеться відкриття двох виставок, приурочених 205-ій річниці Великого Кобзаря.

Одним із чинників, які передували його створенню і відкриттю стала Волинська промислово-сільськогосподарська виставка, що тривала 1–6 вересня 1928 року в Луцьку і з якої для майбутньої музейної експозиції було закуплено та передано безкоштовно ряд цінних експонатів.

У Національному музеї Тараса Шевченка відбувся семінар «Музейні заклади в умовах децентралізації», організований Міністерством культури України. У його роботі взяли участь і волинські музейники.

З 1 березня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею експонується виставка малюнків учнів Луцької дитячої художньої школи «Кішка в дім – радість в нім», приурочена до Міжнародного дня котів.

36 шедеврів книжкової графіки – повна серія оригінальних ілюстрацій «Лісової пісні» самобутньої української художниці Софії Караффи-Корбут, нині представлена у Волинському краєзнавчому музеї на виставці «Будуть приходити люди…».

Студенти-полоністи вперше презентували польською мовою експозицію Музею Лесі Українки, що діє у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

Скульптурна композиція «Музика весни» Сергія Наумова, яка зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею, нині представлена на виставці «Будуть приходити люди…».

Відділ етнографії та народних промислів запрошує відвідати виставку «Освітлювальні пристосування ХІХ‒ХХ ст. із фондової збірки Волинського краєзнавчого музею», розроблену на основі постійної експозиції відділу давньої історії.

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки 26 лютого відбулася презентація виставки «Даю тобі думку мою…» (до 170-ліття від дня народження Олени Пчілки і 148-ліття від дня народження Лесі Українки), підготовленої спільно з Волинським краєзнавчим музеєм.

25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулися заходи з відзначення дня народження поетеси.

« 1 2 3 4 5 ... 129 130 »