Головна » Архів матеріалів

Під такою назвою у Музеї історії Луцького братства 28 січня о 14:00 відкривається виставка з фондів Волинського краєзнавчого музею, присвячена ювілею видатного вченого.

У Волинській обласній раді продовжуються засідання другого етапу бюджетних слухань, в ході якого депутати, представники ОДА та керівники комунальних закладів аналізують проєкт обласного бюджету на 2021 рік. 25 січня аналізували видатки на галузь культури.

Одразу після локдауну Художній музей розпочинає нову сторінку своєї виставкової діяльності. Першою ластівкою цього сезону стане міні-експозиція проекту «Українська шляхта: слава і честь».

Про історію українського війська від часів Київської Русі та до сьогодення розповідає виставка інформаційних плакатів «Воїни. Історія українського війська», що приурочена до Дня Соборності України. Вона діє у виставковій залі Ковельського історичного музею.

З 25 січня Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал  вже ПРАЦЮЮТЬ для відвідувачів згідно з розпорядками своєї роботи. І чекають на вас…

У зв’язку з постановою КМУ від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на територію України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,  з 8 до 24 січня включно Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал ЗАКРИТІ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ!

Відеосюжет підготовлений до Дня Соборності України за участі наукового співробітника Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького Богдана Яновича.

З нагоди свята Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового підготував виставку, яка розкриває історичний аспект цієї події.

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного. Про це пише кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

Художній музей, відділ Волинського краєзнавчого музею, продовжує знайомити відвідувачів зі своєю багатою колекцією творів образотворчого мистецтва другої половини ХХ – початку ХХІ століть із фондових запасників.

20 січня Церква святкує Собор Святого Іоана Хрестителя, віддаючи йому шану за те, що він хрестив Господа Ісуса Христа у Йордані.

Володимир-Волинський історичний музей долучився до конференції «Агатангел Кримський: страчений феномен», яку провів Український інститут національної пам’яті.

Кожен розділ експозиції Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового має свої цікавинки. В одному з них, під назвою «Волинь – край козацький», це – мортира.

Через карантинні обмеження Луцький замок відвідало суттєво менше людей, аніж у 2019 році, про це розповів заступник директора державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Віктор Баюк.

Міністерство культури та інформаційної політики України дедалі більше стикається з проявами неналежного дотримання законів через надмірну зацікавленість у майнових комплексах, які в разі ліквідації закладу культури становлять додатковий комерційний інтерес. Особливо це стосується районних закладів культури.

З нагоди дня народження українського сходознавця, історика, фольклориста, літературознавця, письменника, перекладача Агатангела Кримського (1871–1942), пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про нього, створений за участі вченої-сходознавиці та музейниці Олени Огнєвої.

Ікона «Святий Василій Великий» першої половини ХІХ ст. Походить з церкви ікони Богородиці Казанської с. Буцин Старовижівського району. Зберігається у Музеї волинської ікони.

Так називають Наталю Пась. Ось вже 28 років вона очолює колектив Камінь-Каширського краєзнавчого музею.

Директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк в розпачі через глузливе та цинічне ставлення владців до музею.

Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир» пропонує книги та сувенірну продукцію.

Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки підготовлено і видано «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2021 рік».

Ікона «Святий Стефан». Перша половина XVIII ст.

Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проєкт розпорядження «Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції реформи фінансування системи забезпечення населення культурними послугами».

Старе місто – туристична родзинка Луцька. Унікальні підземелля XV століття під час розкопок у старому місті знайшли археологи ще у травні 2020-го. Відтоді тривають роботи, аби відновити унікальну знахідку.

У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї діє виставка ялинкових прикрас та новорічних листівок «Новорічний калейдоскоп».

У колекції Ковельського історичного музею є різдвяні листівки датовані 1915 роком.

Ікона «Різдво Христове». 1847 рік. Походить з церкви Св. Параскеви (1764 р) с. Осівці Камінь-Каширського району. Експонується на виставці у Музеї волинської ікони.

На виставці в Іваничівському музеї представлені головні атрибути різдвяно-новорічних свят, виготовлені місцевими майстрами.

Представники Національного Корпусу, ветерани полку «А3OB», передали у Ковельський історичний музей штандарт підрозділу, фотографії ковельчан із зони бойових дій та інші військові експонати.

Автобус 1-го тербатальйону «Волинь», який передали Ківерцівському краєзнавчому музею, понищили невідомі.

Від 4 січня у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського діє виставка «Різдво та Новий рік у поштовій листівці».

У Художньому музеї підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Художній музей: сторінки історії, дослідження колекцій, вивчення та професійний аналіз творів із постійної експозиції музею та тимчасових виставок».

« 1 2 3 4 5 ... 161 162 »