Головна » Архів матеріалів

   До Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки з села Навіз Рожищенського району передали цікавий експонат – надмогильний камінь, який знайшли у фундаменті старої хати.

   Публікуємо фотовідгук поетеси і письменниці, журналіста і публіциста, учасниці програм на радіо Молдова Алли Ступіної з міста Кишинева, в якій вона ділиться своїми враженнями про місто Луцьк, зокрема, про Волинський краєзнавчий музей

   13 травня (субота) о 20.00 годині у Художньому музеї відбудеться «Ніч музеїв – 2017» за темою «Українське рица́рство: відвага і честь».

   Днями в Сенаторській залі Королівського Замку у Варшаві відбулася IIІ звітна конференція Фонду Культурної Спадщини Польщі. У конференції взяли участь представники від України, зокрема, народний депутат України Ірина Констанкевич, голова фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді Вячеслав Рубльов та депутат облради, укропівець Олександр Омельчук, помічник-консультант народного депутата Лариса Понєдєльнік. Під час робочої зустрічі обговорили питання відновлення історичної культурної спадщини у селищі Олика Ківерцівського району

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година «Ми пам’ятаємо», приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У заході взяли участи учні ЛНВК ЗОШ І-ІІ ст. №7.

   19 травня 2011 року на сторінках Любомльського районного часопису «Наше життя» з’явилось окреме видання – «Краєзнавчий вісник». Засновниками сторінки стали: колектив Любомльського краєзнавчого музею, Любомльське відділення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, трудовий колектив редакції «Наше життя».

   14 травня, у неділю, з 12 до 16 години, на території Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського буде проводитись Четвертий фестиваль народного мистецтва “Над Королівським Шляхом”, присвячений 100-річчю початку Української революції, 75-річчю УПА та Дню Матері.

   4 травня у Волинському краєзнавчому музеї о 13.00 год. відбудеться історична година «Ми пам’ятаємо», приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   У Волинському краєзнавчому музеї 27‒28 квітня відбулася П’ята Волинська науково-етнографічна конференція «Етнографічне музейництво в Україні і на Волині».

   У приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка «Україна – Польща: тяжкі сторінки історії», присвячена 70-ій річниці операції «Вісла».

    Український центр розвитку музейної справи в рамках Фестивалю «Книжковий Арсенал», що пройде 17-21 травня 2017 року у Мистецькому Арсеналі в Києві, реалізовує спецпроект «Музейний простір», що являтиме собою виставку-продаж видань з музеїв України.

 

У святкові дні – 1, 2 і 9 травня,
Волинський краєзнавчий музей,
його відділи та філіал
працюють згідно розпорядків своєї роботи,
і чекають на Вас!

   На базі Волинського краєзнавчого музею і Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового відбувся круглий стіл за участі директорів та наукових працівників комунальних та громадських музеїв області на тему «Події Української революції 1917–1921 рр. в експозиційній та науково-освітній діяльності музеїв».

   У Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбулась урочиста академія з нагоди 60-річчя від часу його створення.

   Гончар Анатолій Філозоф, якого з Волинським краєзнавчим музеєм єднає давня і позитивна дружба, виготовив і подарував музеєві чудову веселу оригінальну колекцію з чотирнадцяти предметів, які є персонажами до казки Лесі Українки «Біда навчить».

   Український інститут національної пам'яті призупиняє процес легалізації польських меморіальних об'єктів в Україні.

   Волинським краєзнавчим музеєм підготовлено та видано: Минуле і сучасне Волині й Полісся. Етнографічне музейництво в Україні і на Волині. Науковий збірник. Випуск 61. Матеріали П’ятої Волинської науково-етнографічної конференції

   Волинське телебачення, у циклі «Історія без купюр», показало дві телепередачі, створені на основі виставки Волинського краєзнавчого музею «Волинь в Українській революції 1917–1921 років».

   Невдовзі з’явиться третє видання «Лісової пісні» Лесі Українки. Цього разу – німецькою мовою

   У Волинському краєзнавчому музеї презентували виставку «Віра Роїк (1911–2010 рр.) – заслужений майстер творчості України (1967), Герой України (2006). Юрій Савка (1934–2015 рр.) – майстер народної творчості. Творча спільнота з відродження української вишивки».

   Волинський краєзнавчий музей запрошує взяти участь у роботі П’ятої Волинської науково-етнографічної конференції «Етнографічне музейництво в Україні і на Волині», яка відбудеться 27-28 квітня 2017 року

ПРЕС-РЕЛІЗ,
П Р О Г Р А М А

   Управління культури обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей проводять Восьму обласну рейтингову акцію „Музейна подія року на Волині – 2016”. Кінцевий термін подання пропозицій до переліку подій – 11 травня 2017 року.

   Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей та Благодійний фонд пам’яті В. Липинського 25 квітня розпочали наукову конференцію, присвячену 135-річчю від дня народження В’ячеслава Липинського.

   Волинським краєзнавчим музеєм підготовлено і видрукувано видання: Лис С. Волинь в Українській революції 1917–1921 років: передумови, перебіг подій, наслідки. Науково-методичні матеріали. – Луцьк, 2017. – 28 с.

   У загальноосвітній школі І–ІІІ ступеня с. Заліси Ратнівського району провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек презентував свою книгу «Олег Штуль у боротьбі за Україну», яка була видана «Літописом УПА» у 2013 році.

   На Байковому кладовищі в Києві невідомі пограбували могилу української поетеси Лесі Українки.

   Волинський краєзнавчий музей започатковує цикл заходів, який познайомить з мовчазними свідками буремної історії українського народу.

   У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений пам’яті Чорнобильської трагедії.

   До Дня Чорнобильської трагедії у Волинському краєзнавчому музеї експонується фотодокументальна пересувна виставка «Чорнобильський слід на Волині».

   На базі Волинського краєзнавчого музею і Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового, за участі директорів та наукових працівників комунальних і громадських музеїв області, 25–26 квітня відбудеться круглий стіл на тему „Події Української революції 1917-1921 рр. в експозиційній та науково-освітній діяльності музеїв”.

   У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбулася Міжнародна наукова конференція „Державницький імператив В'ячеслава Липинського”.

   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки побували школярі та вчителі з селища Нікольське Донецької області, котрі на запрошення ковельчан приїхали до міста на Великодні свята.

   У Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відкрито виставку одного шедевра – великоформатної картини невідомого художника XVIII ст. «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго» з Волинського краєзнавчого музею. Це надзвичайно цікаве парадне багатофігурне історичне полотно європейського зразка, створене на теренах Західної України. Картину нещодавно повернули до життя художники-реставратори Львівської філії ННДРЦУ.

   У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір спогадів «Борис Ревенко: Кіно і друзі» з нагоди 80-річчя від дня народження головного режисера народної аматорської кіностудії «Волинь», заслуженого працівника культури України.

   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася виставка «Великодні писанки Олени Пчілки».

« 1 2 3 4 5 ... 91 92 »