Головна » Архів матеріалів

Унікальний човен-довбанку, який знайшли влітку 2015 року в Маневицькому районі Волинської області, перевезли до майбутнього музею одного експонату, який облаштовують на базі Маневицького краєзнавчого музею.

13 червня о 12 год. відбудеться відкриття виставки «Етнографічні фото», приуроченої до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

Музей села Княгининок запрошує на свої виставки. В Луцьку експонується їх виставка «Світ українського дитинства», а у Княгинику - виставка домашнього текстилю.

У супроводі директора Камінь-Каширського краєзнавчого музею Наталії Пась, польські музейники проводили збір свідчень важливих історичних подій у місті Камені-Каширському, у селах Стобихва та Полиці.

11 червня о 14 год. у Музеї волинської ікони відкривається виставка «Вічне». Іконопис Сергія і Тетяни Омельченко.

У Кортеліському історичному музеї побувала делегація польських науковців, які працюють у музеї Другої світової війни в Гданську.

Напередодні 5 червня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся театралізований екологічний урок «Малятам про малят – звірят і пташенят», присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища.

У Міжнародний день захисту дітей в Ківерцівському краєзнавчому музеї відбулася зустріч представників владних структур міста Ківерці та гміни Пшигодзіце Велькопольського воєводства і міста Томашув Любельські Люблінського воєводства Республіки Польща.

Персональну виставку нововолинської художниці Алли Навроцької «Новели. Точка перетину в центрі душі» презентували у міському історичному музеї.

У кінці травня у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки – філії Національного військово-історичного музею України, відбулося ряд заходів.

Ківерцівський краєзнавчий музей запрошує 29–31 травня переглянути виставку Українського інституту національної пам’яті „Донбас: переPROчитання образу”.

Волинський краєзнавчий музей запрошує на виставку «Дітям радість, дітям сонце, дітям мир і доброта!», приурочену Міжнародному дню захисту дітей.

29 травня о 12.00 год. в обласному музеї відбудеться відкриття виставки «Скарби і скарбнички», підготовленої до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

Першими екскурсоводами Локачинського краєзнавчого музею стали старшокласники.

3-5 липня 2019 року в місті Переяслав-Хмельницький відбудеться Другий Всеукраїнський Музейний Форум, на якому обговорюватимуть актуальні питання розвитку музейної справи в нашій країні.

22 травня відбувся випуск спільного телепроекту Волинської обласної ради та ТРК «Аверс» – програми «Відкрита влада. Область». Говорили на тему – «Чи досягнуть волинські музеї європейського рівня?».

З вітальними словами та подарунками музейний колектив прийшла привітати районна та місцева влада, керівники установ, підприємств та організацій, меценати, друзі та прихильники закладу.

Яким бачить майбутнє нове керівництво головного музею області? Яким надалі буде менеджмент Волинського краєзнавчого музею? Яких термінових змін потребує ця культурна установа – про це у «Темі дня» UA: Волинь

З нагоди Міжнародного дня музеїв у КУ «Рожищенський районний історико-краєзнавчий музей» відбулася презентація «Музейних зошитів».

У Волинському краєзнавчому музеї відбулася урочиста академія з нагоди Міжнародного дня музеїв та нагородження переможців Обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині – 2018».

Напередодні Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Віддзеркалення» (Надходження до музею різних років. 1929–2019) до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

Виставка розпочала роботу напередодні Міжнародного дня музеїв, і працюватиме до жовтня місяця цього року. На ній представлена тематична підбірка світлин, де головним «героєм» є один з найстаріших західноукраїнських центрів – місто Луцьк.

Вітаю музейних працівників і всю професійну спільноту з Міжнародним днем музеїв!

День вишиванки – всеукраїнське свято національної єдності. У цей день та напередодні Міжнародного дня музеїв у Кортеліському історичному музеї була оформлена для відвідувачів виставка вишитих українських сорочок, рушників, картин – «Поліська вишивка».

16 травня, з нагоди 590-ї річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку і Міжнародного дня музеїв, студенти-музейники 4 курсу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки провели екскурсію-квест на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

Волинському краєзнавчому музею Українським інститутом національної пам’яті передано для експонування виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

18 травня, у Міжнародний день музеїв, на території Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського буде проведено Шостий фестиваль народної творчості „Над Королівським Шляхом”, присвячений 205-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

Хоча Великодні свята вже закінчилися, але пасхальний період триває до свята Вознесіння Господнього, яке цьогоріч випадає на 16 червня. Тож нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулося нагородження учасників і переможців конкурсу «Чарівна Великодня писанка».

Волинський краєзнавчий музей та кафедра документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки запрошують 16 травня 2019 року взяти участь у роботі Дев’ятого круглого столу „Музей ХХІ століття: стан і тенденції”, який проводиться з нагоди Міжнародного дня музеїв. Початок роботи о 10 год. у приміщенні музею.

П Р О Г Р А М А

У Міжнародний день музеїв, 18 травня, Художній музей у Луцьку (відділ Волинського краєзнавчого музею) презентує Міжнародну культурно-мистецьку акцію «Ніч музеїв».

Програма заходів
Волинського краєзнавчого музею,
його відділів та філіалу
до Міжнародного дня музеїв