Головна » Архів матеріалів

Нещодавно, до дня народження Олени Пчілки, у Волинському краєзнавчому музеї відбулася музейна акція, присвячена її поезії «На спогад Шубертової серенади». Пропонуємо відеозапис виконання «Серенади» Шуберта українською мовою від колективу «Лелія» Луцького культурно-мистецького центру «Красне».

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки запрошує взяти участь у флешмобі до Дня її пам’яті!

Нещодавно Музей історії Луцького братства отримав вкрай потрібний подарунок.

Старовижівський краєзнавчий музей пропонує майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «На щастя».

В експозиції Ковельського історичного музею є окремий розділ, присвячений подіям Другої світової війни. Серед представлених експонатів – фотокопії радянських інформаційних листівок до нацистських солдатів. Ця «інформаційна зброя» була надрукована у першій половині липня 1944 року після визволення Ковеля.

Ікона «Апофеоз Почаївської ікони Богородиці» 1840 року свідчить про досить активне використання волинськими малярами гравюрних зображень. Майстер поєднує зображення Почаївської ікони Богородиці з темою «З’явлення Богородиці на горі Почаївській».

Старий логотип музею втратив актуальність на фоні сучасного дизайну й стилю. Музейники прагнули створити новий лого, котрий став би предметом впізнаваності музею та формування його іміджу.

Сьогодні ми знайомимо зі ще одним цікавим експонатом Ковельського історичного музею. Цього разу ми оглянемо предмет з розділу палеонтології, а саме – ростр белемніта.

Ікона «Святий Іоан Богослов» ХVІІІ ст. з церкви Святого Симеона с. Любохини Старовижівського району.

Розпочинається тестування Музейної професійної соціальної мережі для музеїв України. Мета проекту – створення професійної соціальної мережі працівників музеїв України для обговорення спільних завдань, обміну досвідом, взаємодії та інше.

У Нововолинського міського історичного музею вже з’явився сучасний логотип.

У Музеї волинської ікони зберігається ікона «Христос Вседержитель» XVII ст. маляра із села Михнівка.

Сьогодні відбулася музейна акція, присвячена одній маловідомій, але напрочуд красивій сторінці творчості Олени Пчілки, а саме її поезії «На спогад Шубертової серенади» зі збірки «Думки мережанки», що побачила світ у Києві 1886 року.

Текст документу був зачитаний і в Луцьку. Про ці події розповідається у статті кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека «Акт відновлення Української держави в Луцьку 1941 та життєпис Юрія Коха («Сайгора»)».

З нагоди дня народження Олени Пчілки пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про її життя і творчість, створений за участі волинських музейників у 2014 році.

В експозиції Ковельського історичного музею представлені два «космічні» експонати. Це уламки метеоритів.

У Волинському краєзнавчому музеї є низка цікавих експонатів з конституційної тематики, і нині тут розгорнуто фотодокументальну виставку «Конституція України: в боротьбі за демократію», присвячену Основному Закону. Запрошуємо до її віртуального перегляду.

Історик, краєзнавець, письменник, публіцист, засновник і директор музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк у передачі «Вечір на Суспільному» телеканалу UA:Волинь.

Ми продовжуємо знайомити з цікавими артефактами з фондів Ковельського історичного музею. Представляємо металеву підставку до керосинової лампи часів Австро-Угорщини.

Серед тематичних груп ікон волинської малярської спадщини XVI–XVIII ст., які зберігаються у збірці музею, найчисленнішою є ікони «Богородиці Одигітрії». Ікона 1736 р. з села Окорськ Локачинського району заслуговує особливої уваги через рідкісний для волинського малярства символ.

25 червня, під час спеціального включення Громадського Інтерактивного Телебачення, відбулася онлайн-екскурсія експозицією Музею історії Луцького братства, відділу Волинського краєзнавчого музею, яку провела його завідувачка Олена Бірюліна.

У Маневицькому краєзнавчому музеї нині діє виставка «Колиска роду – українська хата», на якій представлені предмети побуту волинської сільської хати.

24 червня Ольга Мандзик передала у Волинський краєзнавчий музей нагороди свого сина Віктора, капітана Служби безпеки України, учасника бойових дій, який загинув 21 березня 2015 р. у м. Волноваха Донецької області в районі проведення АТО.

Нововолинський міський історичний музей запустив онлайн-проект до Дня медика та 70-річчя Нововолинської центральної міської лікарні.

В експозиції Ковельського історичного музею є розділ, що ілюструє трагічну сторінку в історії міста – розстріли політичних в’язнів у Ковельській в’язниці 23 червня 1941 року.

У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються фотодокументальні матеріали про розстріл органами НКВС в’язнів Луцької тюрми у червні 1941 року, збір яких продовжується.

Переглядаючи архіви Володимир-Волинського історичного музею імені О.Дверницького, ми знайшли стару світлину, її вік налічує понад 53 роки. На фото зображено старшого чоловіка у гімнастерці, його груди прикрашають ордени та медалі.

Один з музейних документів, у якому йде мова про 22 червня 1941 року.

Хороші новини для музеїв, які мають бажання долучитись до великої та солідарної спільноти проекту “Музей відкрито на ремонт”.

Колекція Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового поповнилася печаткою збирача податків Торчинської сільської общини ХІХ ст.

У Волинському краєзнавчому музеї буде зберігатись ще один з листів, який пройшов шлях з Волині до Луганщини і повернувся до нас уже як новітня історія Української державності.


 

Шановне товариство,

підтримаємо кандидатури

наших колежанок!

Волинські музеї збирають експонати сучасної історії, пов’язаної з пандемією COVID-19. Волинян просять допомогти музейникам з наповненням колекцій.

Образ «Богородиця Одигітрія» XVII ст. із Симеонівської церкви с. Суходоли Володимир-Волинського району. Експонується у Музеї волинської ікони.

У колекції Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового є 9-сантиметровий бомбомет (міномет) Г-Р зразка 1915 року.

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 153 154 »