Головна » Архів матеріалів

   1 лютого о 15.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться тематичний вечір «Пам’ять» з нагоди дня визволення міста Луцька

   У приміщені Інституту історії України Національної Академії наук України, відбувся VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України, який підводив підсумки роботи Спілки за 5 років.

   До Дня пам’яті жертв Голокосту і 75-ї річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки та історична година «Пам’ять і скорбота єврейського народу Волині».

   У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї було проведено захід, присвячений двом трагічним подіям в історії держави – пам’яті Голокосту та Героїв Крут.

   Волинський краєзнавчий музей шляхом презентації пропонує громадськості публічний звіт про роботу, проведену сектором археології та презентує основні знахідки 2016 року.

   За дві години до відкриття у Художньому музеї виставки малярства Володимира Чорнобая з Тернополя «Дерево. Органічні структури» відбувся практикум для студентів Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського.

   З ініціативи Ірини Констанкевич народні депутати зареєстрували у Верховній Раді України проект постанови №5675 щодо відзначення 150-ої річниці від дня народження видатної письменниці.

   Для вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Іваничівський історичний музей провів історичну годину «За честь, за волю, за народ…», присвячену Дню Соборності України та 99-й річниці Дня пам’яті героїв Крут.

   26 січня у Володимир-Волинському історичному музеї імені Омеляна Дверницького відкрили художню виставку «Серцем і душею». Її автор – Надія Яцина.

   Перші чотири пари взяли шлюб в межах проекту «Шлюб за 24 години» у виставковому залі «будинку Косачів», який знаходиться у Державному історико-культурному заповіднику у м. Луцьку.

   До Дня Соборності України у Ківерцівському краєзнавчому музеї відкрилась виставка дитячих малюнків „Діалог епох”. Вже стало доброю традицією щороку відбирати кращі роботи, виплекані дитячими серцями та наповненими світлими ідеями миру, злагоди, любові до свого народу та України.

   У Кортеліському історичному музеї відзначено День Соборності України.

   Сьогодні у приміщенні Ківерцівського районного краєзнавчого музею відбувся круглий стіл «День Соборності України. Що єднає українців Заходу і Сходу» за участю керівництва району та міста, військового капелана, волонтерів, активної молоді міста Ківерці, громадськості з використанням історичних паралелей минулого та сьогодення.

   У Рожищенському історико-краєзнавчому музеї продовжує діяти виставка новорічно-різдвяної атрибутики

   Нова книга вийшла друком в місті Києві у видавництві „ФОП Стебеляк” з оригінальною назвою „Козак Мамай – український Спаситель. Характерники Байда і Сірко”.

   У Художньому музеї, в рамках культурно-мистецького проекту «Сучасне мистецтво: виставка творів, як пролог…», 26 січня о 16.00 год. відбудеться відкриття виставки тернопільського художника Володимира Чорнобая

   Персональну виставку картин Марії Сорокіної у виставковому залі Ковельського історичного музею можна буде оглянути до 9 лютого.

   27 січня о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір пам’яті жертв Голокосту та відкриття виставки «Пам’ять і скорбота єврейського народу України» до 75-роковин розстрілу єврейського населення в Луцьку.

   У Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 98 річниці Акту Злуки. Присутніми на заході були учні місцевих шкіл та працівники Дитячої районної бібліотеки м. Рожище.

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «День Соборності України: Схід і Захід разом!», приуроченої відзначенню 98-ої річниці Дня Соборності України та 99-й річниці Дня пам’яті Героїв Крут.

   Історичний музей імені Григорія Гуртового пропонує пройтися стежками українського державотворення 1918-1921-го років.

    У Музеї волинської ікони відбулися «Різдвяні зустрічі», цьогорічними гостями яких став хор священиків Колківського благочиння УПЦ.

   Однією із значимих подій минулого 2016 року став 150-річний ювілей відомого українського лікаря, письменника, перекладача, дослідника і популяризатора української мови, активного громадсько-політичного діяча Модеста Левицького. Оскільки більшість художніх текстів М. Левицького залишаються мало доступними сучасному читачеві підготовлено і видано перше повне зібрання творів: Левицький М. Вибране.

   Досить незвичайна подія сталася в Уховецьку напередодні цьогорічних Різдвяних свят. Тут відбулися урочистості, присвячені вшануванню пам'яті видатного митця і педагога Андроника Лазарчука, уродженця села.

   20 січня 2017 року о 13.00 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «День Соборності України: Схід і Захід разом!», приуроченої відзначенню 98-ої річниці Дня Соборності України та 99-й річниці Дня пам’яті Героїв Крут.

   Цей віршик знають ще з дитинства. Зимою цьому унікальному явищу природи радіють старі і малі. Раді йому і в Музеї-скансені, що в селищі Рокині Луцького району.

   З ініціативи історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки розпочнуть розробку комплексної програми історичних досліджень Волині та підготовки ґрунтовних видань із історії краю.

   Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку надаватиме послугу з реєстрації шлюбу за 24 години. Луцьк увійшов до 8 міст, на які Кабмін розширив пілотний проект щодо спрощеної процедури реєстрації шлюбу.

   17 січня 2017 року о 16.00 год. у Музеї волинської ікони відбудуться «Різдвяні зустрічі». Духовні піснеспіви, колядки і щедрівки подарує слухачам місіонерський хор священиків Колківського благочиння УПЦ

   Науково-експертною комісією з культури і мистецтва сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України розроблені проекти стандартів вищої освіти за спеціальності галузі знань 02 "Культура і мистецтво", для провадження освітньої діяльності на першому (бакалаврському) рівні освіти.

Наказав Святий Василь засівати в заметіль.
Особливий дав наказ, щоб засіяти ВСІХ ВАС!
Ще й навчив казати так: „На кохання сієм мак!
Сієм жито на добро, а для сміху ... ось – пшоно.
На здоров'я ВАМ овес - щоб міцний був рід увесь.
А від заздрісних осіб сієм ВАМ пшеницю – хліб!
Сієм, сієм, засіваєм! З Новим Роком ВАС вітаєм!

   Святковий захід пройшов у Волинському краєзнавчому музеї у хорошому товаристві з піднесеним настроєм серед дідухів, зірок, вертепних шопок, масок ряджених, під музичний супровід ліри, з веселими народними танцями, майстер-класами, солодощами.

   Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, продовжуючи Косачівську традицію, відзначив народження Божого Сина. Учасники свята поринули у більш ніж сторічну давнину, слухаючи розповідь про звичай проведення свята в родині Лесі Українки.

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 87 88 »