Головна » Архів матеріалів
   Цими днями голова Інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук та голова єпархіального відділу з співпраці із Збройними силами та іншими військовими формуванням протоієрей Олександр Мазурак, які повернулись до Луцька з Криму, передали Музею волинської ікони від Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима чотири старовинні ікони, оклад і напрестольний хрест.
   Як відомо Художній музей у Луцьку – відділ Волинського краєзнавчого музею, представив на огляд глядачів свою нову експозицію. Вперше в експозиційний ряд введено експонат який віддавна зберігався у фондосховищі Волинського краєзнавчого музею. Це – портрет Тараса Григоровича Шевченка.

Дорогі жінки!

Чоловіки Волинського краєзнавчого музею
сердечно вітають Вас
з весняним святом – 8 Березня!
   До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка Волинський краєзнавчий музей провів комплекс музейних науково-освітніх заходів.
   У Волинському краєзнавчому музеї, а саме у Меморіальній експозиції Шевченківська світлиця Миколи Куделі, 7 березня відбувся вечір-портрет «З ім’ям Шевченка в серці». Захід було приурочено 100-річчю від дня народження нашого земляка, громадського діяча, просвітянина та збирача шевченкіани Миколи Куделі.
   У Волинському краєзнавчому музеї, а саме у Меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі», 7 березня 2014 року о 12.00 год., відбудеться вечір-портрет «З ім’ям Шевченка в серці». Захід приурочений 100-річчю від дня народження нашого земляка, громадського діяча, просвітянина та збирача шевченкіани Миколи Куделі.
9 березня
Затурцівський меморіальний музей В'ячеслава Липинського
запрошує односельчан та гостей села
на урочистий вечір,
приурочений 200-літтю від дня народження
Тараса Шевченка.
   5 березня у Колодяжненському літературно-меморіального музеї Лесі Українки відбулося обласне методичне об'єднання викладачів словесних дисциплін ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Студенти і вчителі Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького НТУ провели конференцію "Рідні по духу і крові у Колодяжному".
   Збирати матеріали для нової експозиції розпочали торік у грудні, коли надійшли перші повідомлення про побиття мітингувальників на Євромайдані у Києві. Вже тоді було зрозуміло, що ці події стануть для нашої держави історичними. Колекція, в якій майже 70 експонатів, щодня поповнюється. Працівники музею звертаються до усіх небайдужих допомогти зібрати повноцінну виставку.
   Україна відзначатиме визначний ювілей – 200 років з дня народження Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. З цієї нагоди у дирекції Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку відбувся тематичний вечір.
   Наближається 200-річчя від дня народження видатного діяча української культури Тараса Шевченка. З нагоди ювілею у Ковельському історичному музеї 10 березня відкривається тематична виставка «Шляхами Тараса Шевченка», присвячена життю і творчості Кобзаря. На виставці буде представлено кілька розділів. Зокрема, у плакатному варіанті (27 плакатів) екскурсанти познайомляться із біографією Шевченка, становленням його як поета.
   Вечір, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка відбудеться в приміщенні дирекції Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку (вул. Драгоманова, 23) 4 березня 2014 р. о 12 год.
Програма вечора:
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулася пізнавальна година під назвою «Як виготовити лляну нитку?».
   Мешканців обласного центру Волині прохають принести речі, які можна віддати у музей Майдану.
   27 лютого відділ освіти Ковельської райдержадміністрації, методичний кабінет, загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с.Колодяжне на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки провели районний семінар вчителів географії та української літератури "Використання інтерактивних технологій на уроках географії та літератури".
   На початку березня Державний історико-культурний заповідник "Тустань” розпочинає проект "Територія можливостей. Розвиваємо регіон разом”, який триватиме впродовж трьох тижнів у селі Урич, Сколівського району, Львівської області. В рамках проекту для місцевих мешканців відбудуться лекції про агротуризм та навчання народних ремесел ткацтва, бондарства і гончарства.
   26 лютого з нагоди 143-річчя від дня народження Лесі Українки та 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у виставковій залі Музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки почала діяти експозиція «Шевченкіана родини Косачів».
   25 лютого відзначили 143-ю річницю від дня народження Лесі Українки та 135-річчя від часу переїзду родини Косачів до Луцька у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
   25 лютого в день народження нашої великої землячки Лесі Українки в приміщенні «Будинку Косачів» відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений життю та творчості поетеси.
   25 лютого працівниками ДП "Волинські старожитності" передано майже 2000 експонатів до фондів Володимир-Волинського історичного музею. Знахідки були виявлені під час археологічних та ексгумаційних досліджень спільної українсько-польської експедиції ДП "Волинські старожитності" та Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва.
Музей Лесі Українки
Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
запрошує відвідати виставку
„Шевченкіана родини Косачів”
Відкриття виставки 26 лютого 2014 р. о 14.00 год.
   Експозиція, присвячена загиблим за Україну на Майдані у Києві, може з’явитися у Музеї жертв тоталітарних режимів.
   24 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбувся історико-літературний вечір «Ой у Луцьку, славнім місті…» до дня народження Лесі Українки та 135-ї річниці з часу першого приїзду родини Косачів у місто Луцьк.
Друзі і колеги! 
   Просимо Вас ознайомитись з текстом петиції – зверненням до депутатів Верховної Ради України, що стосується критеріїв, яким мусить відповідати кандидатура на посаду Міністра культури України.
   Колектив Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку разом із закладами культури і мистецтв області глибоко сумує за українськими Героями, що віддали свої життя за волю та незалежність України.
   Колектив Волинського краєзнавчого музею та музеї області глибоко сумують за загиблими активістами Майдану – українських Героїв –  в Києві та деяких інших міст України. Серед них непоправні втрати волинських патріотів...
   Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки одержав від художниці Валентини Михальської 9 ілюстрацій до поеми "Козачка Олена". Отримали ілюстрації напередодні дня народження Лесі Українки.
   З 20 лютого в приміщенні Волинського краєзнавчого музею експонується виставка «Пророк, оспіваний землею» (Шевченкіана з фондів Волинського краєзнавчого музею), в контексті заходів присвячених 200-річчю від народження Т.Г.Шевченка.
   У ці дні проходять заходи з нагоди 70-річниці визволення населених пунктів Ковельщини від німецько-фашистських загарбників, згадуються імена наших жителів, які своєю мужністю, безкорисною любов'ю, інколи ціною власного життя, наближали день звільнення Ковельщини від окупації. Cивочолі ветерани Великої Вітчизняної війни та голови ветеранських організацій Ковельського району зібралися у конференц-залі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
   Працівники виставки-музею управління ДСНС України у Волинській області провели низку екскурсій для учнів п’ятих класів луцької гімназії №18.
   22 лютого (субота) о 14.00 годині в Художньому музеї мала відбудтися презентація книги А.В.Свідзинського „Синергетична концепція культури”.

Презентація книги Свідзинського А.В. „Синергетична концепція культури” на певний термін ПЕРЕНОСИТЬСЯ !
 Про нову дату і час проведення повідомимо пізніше!


Запрошуємо всіх бажаючих на музейні заходи відділу етнографії
   Художній музей м.Луцька започатковував зовсім новий цикл культурно-мистецьких акцій під назвою „Не забуті імена”. В межах цієї акції тут відбувся вечір пам’яті художника Олександра Валенти (1944–1997). Відвідувачі та гості музею мали можливість згадати ім’я талановитого мистця, почути добрі та щирі слова споминів друзів художників, мистецтвознавців та інтелігенції міста, а також побачити його твори та осмислити його творчий внесок у скарбницю Волинської художньої культури другої половини XX століття.
   У фонди Луцького державного історико-культурного заповідника працівниками ДП "Волинські старожитності" передано два скарби середини ХХ ст., виявлені під час археологічних досліджень на ділянці по вулиці Кафедральна, 13 у 2012-2013 роках.
« 1 2 ... 115 116 117 118 119 ... 146 147 »