Головна » Архів матеріалів
   21 березня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею пройшли літературні читання під назвою „Поетичний простір”, приурочені до Дня поезії.
   21 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація поетично-пісенної збірки для дітей „Світельце” волинської поетеси, композитора та співачки Любов Мілевич. Акція була приурочена до Всесвітнього дня поезії.


П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення Дев’ятнадцятого обласного конкурсу
„Волинська писанка третього тисячоліття”
   Тепер в Інтернеті – 10 тисяч раніше не доступних документів про історію ОУН та УПА. Проект «Електронний архів визвольного руху» представили Львівський національний університет імені Івана Франка та Центр досліджень визвольного руху. Описані електронні копії систематизовані тематично та хронологічно, а сам Е-архів постійно поповнюватиметься. Він стане корисним і для працівників музеїв.
   19 березня, до 85-річчя від дня народження Леоніда Едуардовича Неймарка (1928-1994), у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки „Графіка, акварельний живопис” (з фондів Волинського краєзнавчого музею, архіву родини художника та приватних збірок). На виставці вперше представлено творчий доробок: живописні та акварельні роботи, графіку та матеріали з особистого архіву художника.


Шановні колеги!

Приєднуйтесь до проекту – Міжнародний день музеїв 2013:
«Музеї (Пам’ять + Креативність) = Соціальний поступ»
   18 березня 2013 року виповнюється 80 років від дня народження А.М.Григоровського (1933–2000) – волинського краєзнавця, засновника та директора Уховецького народного краєзнавчого музею.
   З підготовленим і виданим Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки „Календарем знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік” вже можна ознайомитися або скачати його  в Інтернеті.
   Оригінал Холмської Чудотворної ікони Богородиці постійно знаходиться в окремому залі Музею волинської ікони та відкритий для поклоніння і огляду у дні роботи музею.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє виставка художника-реставратора I категорії станкового темперного та олійного малярства Володимира Магінського (м.Львів).
   У Нововолинському історичному музеї відкрито виставку робіт викладача кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Надії Бабій.
   28 травня 2013 року виповнюється 40 років від часу відкриття Любомльського краєзнавчого музею.
   У ці березневі дні Володимир-Волинський історичний музей організував літературно-історичний захід, присвячений пам’яті Великого Кобзаря.
   Напередодні сто дев’яносто дев’ятої річниці з дня народження Тараса Шевченка фонди Володимир-Волинського історичного музею поповнилися цінними експонатами, серед них альбом під назвою «Шевченко в образотворчому мистецтві».
   11 березня у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею для учнівської та студентської молоді міста був проведений усний журнал «Читаємо Шевченка разом», присвячений Дню пам’яті Т.Г.Шевченка.
   10 березня у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбулась Шевченківська академія „Тебе славна Україна повік не забуде”, приурочена 199-й річниці від дня народження і 152-им роковинам з дня смерті Великого Кобзаря.
   Польське телебачення «Солідарність-Люблін» розмістило в інтернеті власні матеріали про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років». Розміщуємо їх на нашому сайті для ознайомлення широкого загалу.


В І Т А Є М О !

   8 березня Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, перебуваючи у Луцьку, вже вкотре засвідчив свою турботу про луцький Музей книги, який постав завдяки його старанням.
   Продовжуючи давню Косачівську традицію щороку відзначати Роковини Т.Г.Шевченка (так в сім'ї називали Дні пам'яті Великого Українця), 7 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося свято „Дано любить, терпіть, страждать”, участь у якому взяли наукові співробітники музею, учні молодшого шкільного віку та вчителі Колодяжненської загальноосвітньої школи.
   6 березня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття першої персональної родинної виставки майстрині із с.Заріччя Валентини Борусевич та її сина Олександра Барщевського.
   На території парку, який знаходиться в охоронній зоні літературно-меморіального музею Лесі Українки с.Колодяжне, працює техніка Ковельського міжрайонного управління водного господарства.
   У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років». Про знахідки на території городища присутнім розповів співробітник Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета. Відтак відбулася презентація книжки Сергія Панишка та Олексія Златогорського «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках». Потім пройшло обговорення результатів розкопок та перспектив подальших досліджень.
   6 березня у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку малярства Володимира Магінського.
   6 березня у меморіальній експозиції „Шевченківська світлиця Миколи Куделі” Волинського краєзнавчого музею відбулася літературно-мистецька година „Доля жінки в творчості Т.Г.Шевченка”, присвячена 199-й річниці від дня народження відомого українського поета.
   5 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Графіка українських художників за мотивами творчості Т. Г. Шевченка із фондів ВКМ”. На виставці представлено твори відомих мистців ХХ століття: В.Касіяна, М.Дерегус, О.Данченка, В.Лапати, Г.Якутовича, І.Філонова, А.Зубка – імена яких нині вписано золотими літерами в історію українського мистецтва.
   5 березня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д.Панишко, О.Є.Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».
   Нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася лекція до 125-літнього ювілею музею. Перед слухачами – студентами першого та четвертого курсів Володимир-Волинського педколеджу імені А.Кримського, виступив директор музею Володимир Стемковський, який представив наукових співробітників та розповів про значення Володимир-Волинського історичного музею у дослідженні та популяризації краєзнавчих знань у регіоні.
   Невдовзі лучани матимуть змогу не лише здобути навички збирання та розбирання військової зброї, а й матимуть нагоду зробити світлини у військовій формі поряд зі справжньою військовою технікою. Саме про такі плани Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки розповів його директор Ігор Пасюк.
   4 березня у Луцькому навчально-виховному комплексі „Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей” відбулась презентація нової фотодокументальної виставки „Тарас Шевченко і Волинь”, підготовленої науковцями відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
   1 березня у меморіальній експозиції „Шевченківська світлиця Миколи Куделі” Волинського краєзнавчого музею було представлено для широкого загалу відвідувачів виставку „Образ Т.Г.Шевченка у філателії та філокартії”. Ця виставка розпочинає цикл заходів святкування 199-ї річниці від дня народження видатного українського поета.
   28 лютого у Національному заповіднику „Софія Київська” відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони”, виданої за програмою „Українська книга” у 2012 році, у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм та видавництвом „АДЕФ-Україна”. У альбомі представлені більше ста кращих експонатів колекції Музею волинської ікони.
   У Волинському краєзнавчому музеї 27 лютого відбулася презентація наукової монографії Людмили Стрільчук та Віталія Стрільчука „Інституційні складові українсько-польських гуманітарних взаємин і співробітництва”.
   5 березня 2013 року о 12 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д. Панишко, О.Є. Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».
   Під час тематичного заходу «Наша мова солов’їна» в Іваничівському історичному музеї, учасниками якого були гуртківці БДЮТ, учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – гімназії», діти розширили свої знання про рідну мову – усну і писемну, глибше познайомилися з українським фольклором, що тісно пов’язаний з давнім періодом нашої мови, ознайомилися з експонатами тематичної виставки, переглянули слайди та прослухали цікаві фонограми.
« 1 2 ... 115 116 117 118 119 ... 134 135 »