Головна » Архів матеріалів
   Розпочав роботу туристичний сайт міста Луцька. З цієї нагоди відбулася прес-конференція за участю міського голови Миколи Романюка. Він зазначив, що організатори намагалися зробити сайт сучасним і доступним,  щоб він містив повну інформацію про місто.
   У м. Луцьку відбулася чергова екскурсія із циклу „Екскурсоводи у відпустці”. Цього разу вона була присвячена історії Луцького братства, яке діяло в обласному центрі Волині у минулі століття.
   Перебуваючи на Волині, Представник Президента України  у Верховній Раді Юрій Мірошниченко разом із заступником голови облдержадміністрації Олександром Курилюком  побував у Музеї історії  Волинської ОДТРК.
   У Вільнюській картинній галереї (Литва) на міжнародній виставці „Портрети великих князів і вельмож Литовських із українських музеїв” представлено 8 портретів з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею.
Музейні працівники Волині
вітають Павла Аркадійовича Рудецького
з призначенням директором Державного історико-культурного заповідника Луцька та зичать вагомих успіхів у розбудові його музеїв, збереженні архітектурних, історичних та культурних пам’яток міста.
   У конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся концерт камерної музики з циклу „Музичні зустрічі у музеї”. Виконавці – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Петро Тітяєв (скрипка), Роман Левчук (скрипка), Анна Колотиліна (альт).
   13 липня 2012 року лучани та гості обласного центру Волині мали чергову нагоду побувати на безкоштовній екскурсії із циклу „Екскурсоводи у відпустці”. На зустріч прибуло близько двох десятків лучан та гостей міста. Цього разу учасники екскурсії побували в музеї Волинської ОДТРК та на народній аматорській кіностудії „Волинь”.
   У Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського відбулася зустріч з наймолодшим сином Станіслава Липинського (останнього власника маєтку) Юрієм, який проживає у Гданську.
   Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки представляє виставку, присвячену подіям Першої світової війни, зокрема Брусиловському прориву. Цьогорічна колекція, попри власне надбання, зібрала експонати Волинського краєзнавчого музею та зібрання приватних колекціонерів. Особливу цінність мають військові атрибути, документи і старовинна зброя. Є й інші, не менш цікаві предмети, зокрема карти та листівки.
   У Володимир-Волинському історичному музеї на огляд громадськості представлено творчий доробок живописних робіт місцевого художника Леоніда Івановича Татарчука. Виставка присвячена 75-літньому ювілею митця.
   Початок реконструкції Художнього музею у Луцьку затягується: чиновники пояснюють затримку необхідністю провести тендер на визначення підрядника, який виконуватиме реставраційно-ремонтні роботи.
   У Вільнюській картинній галереї (Литва) відбулося відкриття виставки портретів вельмож та діячів Великого литовського князівства. Виставка складається із експонатів Львівської національної галереї мистецтв, Львівського історичного музею та Волинського краєзнавчого музею.
   З ініціативи генерального директора ДП „Волиньвугілля” Анатолія Заболотнього та відділу з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськвиконкому відбулась тематична екскурсія для молодих гірників у Нововолинському міському історичному музеї. Його директор Надія Войтюк розповіла про історію волинської землі, на якій виріс шахтарський Нововолинськ.
   Виставку творів живопису, скульптури та художнього ковальства „Мистецький Ковель” можна оглянути в одному із залів Ковельського історичного музею. Експозицію приурочили дню міста, який ковельчани відзначають 1 липня.
   До Волинського краєзнавчого музею завітали представники громадської організації „Сімейна академія Плай” разом зі своїми вихованцями – дітками 3-6 років. Для них наукові працівники підготували програму ознайомлення з музеєм відповідно до їх вікової групи.
   З нагоди 163 річниці від дня народження відомої української письменниці, публіцистки та громадської діячки Олени Пчілки у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір „Колодяжне у житті Олени Пчілки”. У ньому взяли участь члени Національної спілки письменників України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
   Любомльський краєзнавчий музей відвідали архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, які подарували богослужбові книги та оглянули експозицію.
   Депутати Луцької міської ради підтримали запит своєї колеги Наталії Бунди із фракції ВО „Батьківщина” щодо ймовірної появи в обласному центрі Волині нового музею. Про це йшлося сьогодні під час засідання 27-ої сесії Луцької міської ради.
   У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Оберіг нашої державності: з історії конституційного процесу в Україні”. Виставка створена на основі матеріалів обласного краєзнавчого музею. На ній представлені оригінали документів, починаючи з 1918 року та закінчуючи сьогоденням. Виставка приурочена відзначенню 16-ї річниці Конституції України. Метою її є поширення знань про історію законодавчої діяльності в Україні та виховання у громадян поваги до державних символів.
    Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України. Рейтинг оприлюднив сайт проекту ILoveUkraine.
   Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний перелік того, що можна побачити під час екскурсії підземеллям.
    Чергова екскурсія в межах проекту «Екскурсоводи у відпустці» була присвячена темі Луцької тюрми і її в’язнів, пам’ять яких волиняни вшановують 23 червня.
   Розпочалася екскурсія традиційно о 18 годині, але не у сквері «Зоряний», а в обласному краєзнавчому музеї.
   Провела захід Марія Філонюк – науковий співробітник цієї установи, правнучка українського шевченкознавця, учасника національно-визвольного руху і політв'язня Миколи Куделі.
   Директор Корпусу Миру США Даг Тешнер побував у місті Володимирі-Волинському. Мета перебування – ознайомитися з результатами роботи волонтера Корпусу Миру Джені Лорін котра працює у НВК „ЗОШ 1-111 ст. № 3 – ліцей”.
   З метою популяризації музейної спадщини України, виховання у дітей та підлітків національних світоглядних позицій, поглядів і переконань на основі історико-культурної спадщини українського народу, його звичаїв і традицій та залучення учнівської молоді до збереження культурного надбання, Волинським краєзнавчим музеєм розпочато проведення циклів заходів у дитячих таборах літнього відпочинку.
   Прапор воїна підрозділу Квантунської армії передано народу Японії. Це сталось під час зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката.
   Борис Клімчук розповів високоповажному гостю історію цього бойового стяга та передав Японському народу. «Це – ваша історична пам'ять. Цей прапор має бути у вашій країні. Нехай він буде приємним спогадом про Волинь. Ми шануємо свою історії, але й шануємо історію інших країн», - наголосив він.
   Основна проблематика: історіографія // персоналії дослідників // методологія // сучасні проблеми дослідження // дефініції // наукові школи // концепції інтерпритації декору // історія виникнення й поширення // традиції й новації в сучасному декорі // особливості декорування теракоти, майоліки, кам’янкових виробів, фарфору й фаянсу // функції декору // технологічні особливості нанесення // інструменти для декорування // елементи й композиції орнаментів // семантика зображень // особливості декорування кераміки в різні історичні періоди, окремих археологічних культурах, країнах, осередках виробництва // регіональні, етнічні особливості // виокремлення й опис індивідуального стилю майстрів // проблема атрибутування декору.
   В м.Устилузі відбувся ІХ музичний фестиваль „Стравінський та Україна”, який традиційно проходить у день народження композитора. З концертною програмою виступили хористи обласного училища культури та мистецтв, яке носить ім’я великого композитора, музиканти та вокалісти, в тому числі академічного камерного оркестру „Кантабіле” Волинської обласної філармонії.
   Художній музей м. Луцька знову взяв участь у проведенні міжнародної акції «Ніч у Луцькому замку». Велика кількість глядачів мала змогу оглянути виставкові експозиції.
    У луцькому замку Любарта відбулося арт-шоу «Ніч у Луцькому замку». Дійство, яке проходить у Луцьку шостий раз поспіть, цьогоріч зібрало біля двох тисяч глядачів.
   Із новою життєстверджуючою силою забило просвітницьке „Джерело” Музею В’ячеслава Липинського у Затурцях Локачинського району. Як в ті давні часи, коли родина Липинських дбала про престиж своєї рідної землі, так і нині село не минають подорожні, відомі люди краю, України та зарубіжжя. На запрошення гостинних господарів Віталія Кушніра та Наталії Гатальської тут частими гостями є актори, музиканти, поети, художники, про що засвідчує книга відгуків.
   У виставковій залі Володимир-Волинського історичного музею відкрито виставку рушників „Нев’янучий сад” членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України  Галини і Світлани Махонюк з села Овадне, на якій представлено сімдесят творчих робіт сестер.
   Нове сучасне видання Путівника по фондах Державного архіву Волинської області - повноцінне джерело про архівні документи волинського краю. Воно продовжило інформування широкого загалу про документальну базу державного архіву Волині. Цей довідник стане доброю підмогою дослідникам, науковцям, історикам, архівістам, працівникам музеїв, бібліотек, краєзнавцям, студентській та учнівській молоді в архівних пошуках, наукових дослідженнях, вивченні історії рідного краю.
   До ювілею видатного композитора сучасності Ігоря Федоровича Стравінського (1882–1971), у Волинському краєзнавчому музеї презентована стаціонарна виставка „З поверненням, Маестро!” (до 130-річчя від дня народження Ігоря Стравінського та 75-річчя Ігоря Блажкова). Виставкова експозиція виконана у авторській редакції кандидата історичних наук Олени Огнєвої із фондів обласного краєзнавчого музею, Устилузького меморіального музею Ігоря Стравінського та приватних збірок. Виставка знайомить з історичним Устилугом і Устилугом часів Ігоря Стравінського.
    У володимирський період свого життя Арсен Річинський співпрацював з такими визначними особистостями, як архімандрит  Полікарп (Петро Сікорський), композитор, публіцист і політик  Михайло Тележинський, історик і археолог Олександр Цинкаловський,  публіцист і політик Дмитро Донцов. 
   На жаль, ім’я Арсена Річинського й далі залишається маловідомим в Україні, що вкрай несправедливо, адже це був висококваліфікований лікар-спеціаліст й водночас філософ, релігієзнавець, культуролог, мистецтвознавець, церковний композитор, фольклорист.
    Квіти – то давня любов Галини Максимівни Боратинець. Перші роботи із засушеного матеріалу виконувала на кольоровому папері. Згодом перейшла думка взяти природне тло, замкнути простір рамкою.
   У своїх роботах майстриня поєднує квіти і пелюстки – різні за формою, структурою, кольором, строками цвітіння. Рослини для роботи бере з саду, поля, лугу, квітника.
« 1 2 ... 113 114 115 116 117 ... 124 125 »