Головна » Архів матеріалів
   Польське телебачення «Солідарність-Люблін» розмістило в інтернеті власні матеріали про виставку «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років». Розміщуємо їх на нашому сайті для ознайомлення широкого загалу.


В І Т А Є М О !

   8 березня Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, перебуваючи у Луцьку, вже вкотре засвідчив свою турботу про луцький Музей книги, який постав завдяки його старанням.
   Продовжуючи давню Косачівську традицію щороку відзначати Роковини Т.Г.Шевченка (так в сім'ї називали Дні пам'яті Великого Українця), 7 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося свято „Дано любить, терпіть, страждать”, участь у якому взяли наукові співробітники музею, учні молодшого шкільного віку та вчителі Колодяжненської загальноосвітньої школи.
   6 березня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття першої персональної родинної виставки майстрині із с.Заріччя Валентини Борусевич та її сина Олександра Барщевського.
   На території парку, який знаходиться в охоронній зоні літературно-меморіального музею Лесі Українки с.Колодяжне, працює техніка Ковельського міжрайонного управління водного господарства.
   У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років». Про знахідки на території городища присутнім розповів співробітник Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета. Відтак відбулася презентація книжки Сергія Панишка та Олексія Златогорського «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках». Потім пройшло обговорення результатів розкопок та перспектив подальших досліджень.
   6 березня у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку малярства Володимира Магінського.
   6 березня у меморіальній експозиції „Шевченківська світлиця Миколи Куделі” Волинського краєзнавчого музею відбулася літературно-мистецька година „Доля жінки в творчості Т.Г.Шевченка”, присвячена 199-й річниці від дня народження відомого українського поета.
   5 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки „Графіка українських художників за мотивами творчості Т. Г. Шевченка із фондів ВКМ”. На виставці представлено твори відомих мистців ХХ століття: В.Касіяна, М.Дерегус, О.Данченка, В.Лапати, Г.Якутовича, І.Філонова, А.Зубка – імена яких нині вписано золотими літерами в історію українського мистецтва.
   5 березня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д.Панишко, О.Є.Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».
   Нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася лекція до 125-літнього ювілею музею. Перед слухачами – студентами першого та четвертого курсів Володимир-Волинського педколеджу імені А.Кримського, виступив директор музею Володимир Стемковський, який представив наукових співробітників та розповів про значення Володимир-Волинського історичного музею у дослідженні та популяризації краєзнавчих знань у регіоні.
   Невдовзі лучани матимуть змогу не лише здобути навички збирання та розбирання військової зброї, а й матимуть нагоду зробити світлини у військовій формі поряд зі справжньою військовою технікою. Саме про такі плани Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки розповів його директор Ігор Пасюк.
   4 березня у Луцькому навчально-виховному комплексі „Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей” відбулась презентація нової фотодокументальної виставки „Тарас Шевченко і Волинь”, підготовленої науковцями відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
   1 березня у меморіальній експозиції „Шевченківська світлиця Миколи Куделі” Волинського краєзнавчого музею було представлено для широкого загалу відвідувачів виставку „Образ Т.Г.Шевченка у філателії та філокартії”. Ця виставка розпочинає цикл заходів святкування 199-ї річниці від дня народження видатного українського поета.
   28 лютого у Національному заповіднику „Софія Київська” відбулася презентація книги-альбому „Музей волинської ікони”, виданої за програмою „Українська книга” у 2012 році, у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм та видавництвом „АДЕФ-Україна”. У альбомі представлені більше ста кращих експонатів колекції Музею волинської ікони.
   У Волинському краєзнавчому музеї 27 лютого відбулася презентація наукової монографії Людмили Стрільчук та Віталія Стрільчука „Інституційні складові українсько-польських гуманітарних взаємин і співробітництва”.
   5 березня 2013 року о 12 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д. Панишко, О.Є. Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».
   Під час тематичного заходу «Наша мова солов’їна» в Іваничівському історичному музеї, учасниками якого були гуртківці БДЮТ, учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – гімназії», діти розширили свої знання про рідну мову – усну і писемну, глибше познайомилися з українським фольклором, що тісно пов’язаний з давнім періодом нашої мови, ознайомилися з експонатами тематичної виставки, переглянули слайди та прослухали цікаві фонограми.
   У Музеї історії сільського господарства Волині-скансені відкрилася фотовиставка, присвячена зимі. На стендах – оригінальні кольорові знімки із зображеннями чарівної природи нашого краю.
   Українська співачка і композитор Тетяна Ціхоцька та учні музичних шкіл міста відзначили День народження Лесі Українки концертом. Захід відбувся 25 лютого у приміщенні дирекції історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
   В обласному центрі Волині відзначають 142-річчя від дня народження Лесі Українки. Східноєвропейський національний університет вирішив вшанувати не тільки поетесу, але й її родину, виставкою «Волинські образки: українська еліта в долях, фактах і документах». Експозиція розмістилася у музеї Лесі Українки СНУ.
   У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 25 лютого відбулося відкриття виставки „Лісова пісня” Лесі Українки в роботах Софії Караффи – Корбут” з фондів Музею „Лісова пісня” урочища Нечимне.
   Колодяжне – свята земля, бо тут колиска таланту великої Лесі Українки, слово якої пломеніє і засвічує, допомагає доростати до самих себе, стати і бути українцями.
   24 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки проведено обласний конкурс читців „Мій любий краю”, присвячений 142-й річниці від дня народження письменниці.
   23 лютого в гостях у Косачів побували учні Школи гармонійного розвитку, яка створена ГО „Союз Українок”. Діти, їх батьки, бабусі, члени ГО „Союзу Українок” із задоволенням оглянули Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, ще більше пройнялися духом батьківщини Лесі Українки.
   22 лютого, до 142 річниці від дня народження Лесі Українки (1871-1913), у Володимир-Волинському історичному музеї відбувся вечір-портрет „Леся Українка – наша геніальна землячка”.
   З 22 лютого у Нововолинському історичному музеї відкрито виставку під назвою „Огню іскра великого повік не вгасає”, яка присвячена 142-ій річниці від дня народження геніальної поетеси, драматурга, перекладача – Лесі Українки.
   28 лютого 2013 року о 16 годині в Домі Митрополита Національного заповідника „Софія Київська” відбудеться презентація книги-альбому „Музей волинської ікони”. Організатори: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Видавничий дім „АДЕФ-Україна”, Волинська обласна держадміністрація, Волинський краєзнавчий музей, Музей волинської ікони.
   21 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбувся літературно-мистецький вечір „На шлях я вийшла ранньою весною…” (до 142-ї річниці від дня народження Лесі Українки).
   20 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Анжеліки Рудницької „Біла зірка України. Невигадані історії з життя Оксани Білозір”. Учасники акції: інтелігенція міста, студентська молодь, шанувальники мистецтва отримали прекрасну нагоду не тільки почути цікаву розповідь авторки твору про етапи його написання, а й безпосередньо зустрітись, поставити свої запитання і почути на них відповідь від головної героїні – легендарної жінки України Оксани Білозір.
   Нещодавно до Музею волинської ікони Управлінням Служби безпеки України у Волинській області були передані п'ять ікон кінця ХІХ – початку ХХ ст., які поповнили колекцію пізньої російської ікони у музеї.
   15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 24-та річниця виведення військ із Афганістану. А 19 лютого в Музеї історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч студентів юридичного та фізичного факультетів із ветераном афганської війни Ігорем Ковальчуком, приурочена до цих дат.
   Голова обласної організації Національної спілки письменників України Олег Потурай поінформував, що цього року спілка письменників працюватиме над створенням у Луцьку літературного музею.
   Днями працівники Любомльської районної державної адміністрації відвідали Любомльський краєзнавчий музей. Зустрічав гостей його директор Олександр Остапюк, син засновника музею Дмитра Остапюка.
« 1 2 ... 114 115 116 117 118 ... 132 133 »