Головна » 2011 » Квітень » 15 » Відкрилася виставка вишивальниці з м. Володимира-Волинського Віри Оніщук „Одержимість вишивкою”.
15 квітня 2011 року в Літературно - меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася виставка вишивальниці з міста Володимира-Волинського Віри Миколаївни Оніщук „Одержимість вишивкою”.
Авторка є послідовницею доктора богослов’я, всесвітньо відомого майстра вишивки Дмитра Блажейовського. Отож основна тема за його розробкою в техніці вишивки виставки – ікони. Це – хресна дорога Ісуса Христа, іконостасні роботи, зображення Богородиці (Волинської, Гошівської, Жировицької, Козацько – Самарської, Неустанної помочі, оранти над Софією Київською). За мотивами Д.Блажейовського створені портрети відомих українців Івана Мазепи, Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Маркіяна  Шашкевича, Івана Франка, Лесі Українки.
Досвідчена майстриня й сама розробляє сюжети картин. З італійських мережив з’явилася серія „В стилі Ретро”, картини художників К. Білокур, Т. Шевченка, М. Гарнета, І Айвазовського знайшли цікаву інтерпретацію „хрестиком”. В. Оніщук  „реанімує старі рушники („Слобожанський, „Волинський, „Дерево життя), вишиває доріжки, скатертини, серветки. На виставці представлені 70 робіт майстрині.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 1357 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
0   Спам
1 Богдан Янович   (17.06.2011 10:23)
Роботи Віри Оніщук - це унікальне явище,як і сама майстриня,осяяна Божою іскрою !