Головна » 2011 » April » 12 » Виставка до 50-ліття першого польоту людини в космос у Волинському краєзнавчому музеї.

У квітні 2011 року людство відзначає знаменну дату – 50-ліття  першого польоту людини в космос. Старт корабля "Восток" з космонавтом Юрієм Гагаріним на борту з космодрому Байконур був здійснений 12 квітня 1961 року.

До цієї дати у Волинському краєзнавчому музеї 12 квітня відбулась презентація виставки „Під нами планета Земля” з фондів Волинського краєзнавчого музею та зустріч із волинянами – ветеранами космодрому Байконур.

На виставці представлені макети місяцехода, штучних супутників землі, космічного корабля „Союз”, їжа космонавтів, колекції поштових конвертів, марок, значків та ювілейних медалей на тему космосу.

На виставці представлено проспекти Луцького науково-виробничого об’єднання „Електротермометрія”, виробника приладів контактної термометрії, які використовують у космічних апаратах, одязі космонавтів , для наукових досліджень біля далеких планет.

На відкритті виставки виступили: Петро Рудик – колишній начальник Волинського центру гідрометеорології, Валентин Люпа – журналіст, член Національної спілки журналістів, дослідник історії української авіації, співробітник  інженерно-авіаційної транспортної компанії Міністерства оборони України, Іван Веремійчик – викладач Волинського національного університету імені Лесі Українки, колись керівник гуртка початкового аерокосмічного моделювання Рокинівської середньої школи Луцького району, Валентина Чубай − ветеран космодрому Байконур.

Музичний дарунок для всіх присутніх виконали учні Луцької музичної школи №1 імені Ф. Шопена.

Виставка буде працювати до кінця квітня.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1306 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2