Головна » 2011 » Травень » 16 » У Волинському краєзнавчому музеї проведено Другий круглий стіл "Музей у сучасному світі".
16 травня 2011 року Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою документознавства і музейної справи Волинського національного університету імені Лесі Українки з нагоди Міжнародного дня музеїв провів Другий круглий стіл "Музей у сучасному світі". На засіданні піднімались питання теорії, історії і практики музейної справи в Україні і світі. Відзначалось, що нині важливе значення має визначення місця і ролі музею в сучасному суспільстві (громаді), перетворення музею на центр громадської активності, співпраця з органами місцевого самоврядування, благодійними фондами, неурядовими громадськими організаціями, об'єднання зусиль держави та громадськості задля реформ музейної галузі, впровадження інноваційних підходів у музейному менеджменті. Своїми науковими розробками поділилися кандидати історичних наук Валентина Надольська, Наталія Кінд-Войтюк, Фаїна Рябчикова, Валентина Петрович, Євгенія Ковальчук,  кандидат філософських наук Тетяна Ліщук-Торчинська, старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Володимир Савицький та інші.
Створення сучасного музею передбачає попередню розробку наукової  концепції. Яким має бути сучасний музей? Традиційний чи віртуальний? На це питання спробували дати відповідь студенти історичного факультету спеціальності документознавства і музейна справа Волинського національного університету імені Лесі Українки Наталія Кіричук, Андрій Познікін, Надія Філюк, які представили розроблені ними під керівництвом викладача кафедри, заступника директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, кандидата історичних наук Євгенії Ковальчук, наукові концепції сучасного музею. Музей нового типу поруч з традиційними функціями має бути науковим і духовним центром краю.
Директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк представив сучасний стан і перспективи розвитку музейної мережі Волинської області.
Матеріали доповідей круглого столу будуть опубліковані в третьому випуску "Волинського музейного вісника".
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1066 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0