Головна » 2011 » Квітень » 19 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку„Весняні барви Тамари Домбровської”.

17 квітня 2011 року горохівчанка Тамара Григорівна Домбровська відзначила 70-літній ювілей. Понад 50 років вона захоплюється вишивальним мистецтвом, за які створила майже дві тисячі робіт.

19 квітня 2011 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття її персональної виставки під назвою „Весняні барви Тамари Домбровської”. Експонується близько двохсот вишиванок майстрині. Серед них є роботи раннього періоду творчості і ті, що були створені в останнє десятиліття. Типологія робіт досить розмаїта: рушники, ікони, картини, портрети, скатертини, серветки, доріжки, гардини, сукні, сорочки, подущини тощо. Для їх створення Тамара Григорівна використовує різнобарвні нитки, фабричні тканини і різні вишивальні техніки. Особливою витонченістю і акуратністю вирізняються роботи з мережкою, вирізуванням. Вишивані скатертини вражають стриманістю, вдалим підбором візерунків. Є в майстрині рушники, вишиті синіми, зеленими, рожевими, червоними кольорами, серветки – виконані „білим по білому”, а є й вишивка на жовтому, сірому, бежевому, зеленому полотні. На виробах Т. Домбровської – розмаїття квітів, вдале поєднання геометричних візерунків.

Волиняни, які захоплюються вишивкою, на виставці „Весняні барви Тамари Домбровської” зможуть побачити сучасні тенденції вишивального мистецтва. „Своїм багатством” називає майстриня вишиванки і залюбки ділиться секретами їх створення з усіма охочими.

Роботи Тамари Григорівни неодноразово демонструвалися на колективних і персональних виставках в Горохові, Луцьку та інших містах. Їх купують в подарунок, на різні сімейні урочистості. Вони прикрашають домівки багатьох українців та зарубіжних поціновувачів вишивального мистецтва.

Тамара Домбровська – лауреат обласної премії імені Йова Кондзелевича.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1047 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1