Головна » 2011 » Квітень » 27 » Нагородження переможців Сімнадцятого обласного конкурсу на кращу писанку Волині 2011 року.
27 квітня 2011 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Сімнадцятого обласного конкурсу на кращу писанку Волині 2011 року „Волинська писанка третього тисячоліття”, оголошеного управлінням культури і туризму облдержадміністрації. Конкурс проводився на базі Волинського краєзнавчого музею.
У конкурсі взяли участь 56 учасників різного віку (від 8 до 50 років) з Луцька, Володимира-Волинського, Нововолинська, Маневицького, Ковельського, Старовижівського, Турійського районів. На конкурс подано 251 писанку. Щорічними активними учасниками конкурсу є студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського, Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського, Інституту мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки, вихованці Нововолинської школи мистецтв, Луцької дитячої художньої школи. Вперше представили свої роботи на конкурс працівники бібліотек з с. Овлочин Турійського району, міста Ковеля, вчителі сіл Текля і Седлище Старовижівського району.
Журі відзначило високий технічний і художній рівень поданих на конкурс робіт, творчий підхід у виконанні писанкових розписів, використання традиційних візерунків, вдале поєднання орнаментальних мотивів та кольору, дотримання волинських писанкарських традицій, використання природних барвників у фарбуванні яєць. Писанки виконані на гусячих, курячих і перепелиних яйцях. Писанкарями створені справжні маленькі шедеври, які, згідно умов конкурсу, поповнять фонд писанок у Волинському краєзнавчому музеї.
Переможцями Сімнадцятого обласного конкурсу писанок стали:
-         Ірина Нікітіч – студентка Інституту мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки (І місце);
-         Юлія Коришко – учениця Луцької дитячої художньої школи (ІІ місце);
-         Іванна Ковальчук – учениця Луцької дитячої художньої школи (ІІ місце);
-         Оксана Білик – викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського (ІІІ місце);
-         Іванна Щеглюк-Наумова – архітектор ТзОВ „Житлобуд” (ІІІ місце);
-         Світлана Конкевич – викладач Луцької дитячої художньої школи (ІІІ місце).
За активну популяризацію писанкарства серед молоді краю приз імені Модеста Левицького присуджено писанкарці Марії Булюк – викладачу Нововолинської школи мистецтв. Віра Конська – викладач Луцької дитячої художньої школи відзначена особливим заохочувальним призом, за збереження традиційних волинських писанкових орнаментів.
Роботи учасників конкурсу можна оглянути на тематичній виставці „Волинська писанка третього тисячоліття” у Волинському краєзнавчому музеї.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1588 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0