Головна » Архів матеріалів
   Уже виповнився рік, як перестало битися серце Григорія Олександровича Гуртового – засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею.
   9 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Наталії Ужвій «Я просто жила цим життям» (до 115-ї річниці від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».
   8 вересня вірні Української православної церкви вшанували чудотворний Холмський образ Богородиці. Від Свято-Покровського кафедрального храму до Музею волинської ікони, де перебуває чудотворна ікона, священнослужителі Луцького міського і районного благочинь, а також чисельні віряни пройшли хресним ходом з церковними піснеспівами центральними вулицями міста.
   5 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Євгенії Лещук «Волинь у душі, як пісня» (до 85-річчя від дня народження) з циклу «Відомі жінки Волині».
   Відповідно до програм загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв області Волинський краєзнавчий музей розробив і видав комплексну програму „Музей-школі. На допомогу вчителям та учням навчальних закладів Волинської області (2013-2014 навчальний рік)”.
   Видавництвом «Час» у Києві 1914 року було започатковано серію «Життєписи українських діячів», першим номером у якій вийшла книжечка «Микола Лисенко. Спогади і думки Олени Пчілки». Нині це надходження доповнило фонди літературно-меморіального музею Лесі Українки в Колодяжному і стало дев’ятим прижиттєвим виданням праць Олени Пчілки у колекції музею.
   Пройшов рік, як перестало битися серце засновника і багаторічного директора Торчинського народного історичного музею Григорія Олександровича Гуртового.
   Свою картину під назвою «З’їзд монархів» сьогодні, 30 серпня, у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки представив її автор – Андрій Серебряков.
   Нещодавно просвітяни та працівники Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського повернулись із подорожі Черкащиною: Моринці, Шевченкове, Канів, Умань...
   Всеукраїнська газета «День» опублікувала статтю з нагоди 20-річчя створення Музею волинської ікони.
   27-28 серпня у м.Луцьк відбулася ХХ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”, зорганізована Волинським краєзнавчим музеєм на базі свого відділу – Музею волинської ікони. Вона продовжила традицію щорічних наукових зібрань з питань дослідження і реставрації волинського іконопису. Конференція була присвячена пам’яті відомого українського вченого-мистецтвознавця Павла Жолтовського та приурочена до 20-річчя Музею волинської ікони у Луцьку.
   28 серпня у Музеї волинської ікони, в рамках ХХ міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”,  відбулася презентація книги Жолтовський Павло. UMBRA VITAE. Спогади, листування, додатки.
   26 серпня 1993 року в місті Луцьку вперше відкрив свої двері для відвідувачів Музей волинської ікони. З нагоди 20-ї річниці від початку діяльності Музею волинської ікони 27 серпня відбулася урочиста академія. Привітати колектив музею прийшли голова облдержадміністрації Борис Клімчук, заступник голови обласної ради Валентин Вітер, Луцький міський голова Микола Романюк, духовенство, науковці та колеги, а також учасники ХХ Міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.
   Нещодавно наша держава відзначила два важливих свята: День Державного Прапора і День Незалежності України. Святкові заходи, урочистості відбувалися у багатьох освітніх та культурних закладах. Захоплюючі та цікаві заходи відбулися і в Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового.
   19-ий фестиваль дзвонарного мистецтва «Благовіст Волині» відбувся 25 серпня, під час відзначення Дня міста, у Луцькому замку. До Княжого міста з’їхалися 23 колективи.

   Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Маневицьким краєзнавчим музеєм та Волинською  обласною організацією Національної спілки краєзнавців України підготовлено та 21-23 серпня проведено у смт.Маневичах та м.Луцьку ХLІХ Міжнародну історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. З історії єврейської громади Волині”.

   24 серпня Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство провели акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
   22 серпня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася тематична година „Україна в символах і оберегах”, – захід присвячений Дню Незалежності та Дню Прапора України.
    22 серпня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася урочиста акція, присвячена Дню Незалежності України. Управлінням Служби безпеки України у Волинській області на постійне відповідальне зберігання до музею передано твір живопису першої половини ХVІ століття.
   24 серпня з 11.00 год. управління культури Волинської облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство проводять акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
   Громадська організація «Відродження національних традицій» хоче відкрити в Луцьку музей вишиванок. Про це йшлося 21 серпня під час засідання виконавчого комітету.
   20 серпня у Музеї волинської ікони відбулася презентація книги Євгенії Ковальчук „Формування фонду сакрального мистецтва у Волинському краєзнавчому музеї (1929–2012 рр.): Монографія. – Луцьк : Волинські старожитності, 2013. – 296 с., іл.”.
   До двадцять другої річниці Незалежність України у фойє Володимир-Волинського історичного музею розгорнуто фотодокументальну виставку, на якій експонуються матеріали, котрі висвітлюють життя і діяльність активістів національно-демократичного руху Володимирщини у 90-х роках ХХ ст.
   У свято медового Спаса, 14 серпня, до Луцька завітав Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломей. У Музей волинської ікони він прибув з нагородами Української Православної Церкви. З нагоди 1025 річчя хрещення Русі та активну участь у церковного житті були відзначені музейники Луцька.

В І Т А Є М О !
   Газета центральних органів виконавчої влади України „Урядовий кур’єр” опублікувала статтю „Музей волинської ікони святкує двадцятиріччя”.
   20 серпня о 15 годині у приміщенні Музею волинської ікони відбудеться презентація книги кандидата історичних наук, заступника директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, доцента кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Євгенії Ковальчук „Формування фонду сакрального мистецтва у Волинському краєзнавчому музеї (1929–2012 роки)”.
   15 серпня у спецпроекті Волинського телебачення „До дня міста Луцька” прозвучала розповідь про завідувача народним етнографічним музеєм „Світлиця” НВК „Гімназія №14”, Почесного громадянина міста Луцька Богдана Свереду.
   14 серпня Волинський краєзнавчий музей провів День музею в таборі літнього відпочинку для дітей імені Олега Кошового в с.Дачне Ківерцівського району.
   Музей історії сільського господарства Волині-скансен у Рокинях, увійшов у першу десятку музеїв України з обслуговування і надання екскурсійних послуг. Про це на телеканалі „Нова Волинь” в телешоу „Ранок „Нової Волині” розповів засновник музею, краєзнавець і публіцист Олександр Середюк.

   Це прізвище відоме кожній культурній і освіченій людині Волині. Григорій Гуртовий, уродженець запорізького краю, з 1947 року як житель селища до останніх днів самовіддано займався музейною, науково–дослідною, педагогічною, журналістською діяльністю. Як волинянам гідно увічнити пам’ять Григорія Гуртового? Газета „Волинь-нова” опублікувала з цього приводу інтерв’ю з новим директором Торчинського народного історичного музею.

   Мешканці Любомля можуть захоплюватися іконами, написаними під час III Міжнародного пленеру іконопису «Святі Волині». Урочисте відкриття виставки відбулося 9 серпня.
    27-28 серпня 2013 року Волинський краєзнавчий музей на базі Музею волинської ікони проводить ХХ Міжнародну наукову конференцію „Волинська ікона: дослідження та реставрація”, приурочену 20-річчю Музею волинської ікони. Відкриття конференції 27 серпня 2013 року о 10 год. у Волинському краєзнавчому музеї.
 
Порядок роботи конференції
« 1 2 ... 116 117 118 119 120 ... 141 142 »