Головна » 2014 » Квітень » 23 » Музей історії Луцького братства запрошує на дискусійний майданчик „Музей – громаді”.

Волинський краєзнавчий музей          Музей історії Луцького братства

ПРЕС-РЕЛІЗ

Презентація проекту «МУЗЕЙ – ГРОМАДІ»

Метою проекту є вивчення науково-пізнавальних запитів активного дорослого населення міста Луцька і його потреб у спілкуванні з питань історичного краєзнавства. Не в останню чергу проект передбачає позиціонування музею як місця для дискусій з історичної тематики, інтерес до якої стрімко зростає. Потенційні учасники – представники міської громади, історики (вчителі, викладачі вишів), колеги-музейники, медійники, працівники сфери туризму тощо.

Пропонується наступний формат зустрічей: доповідь/повідомлення з обраної теми із демонстрацією характерних історичних джерел і предметних артефактів. Аудиторії пропонується жива розповідь дослідників волинської історії, обговорення у формі питання-відповідь, дискусії.

Першою чергою Музей пропонує серію музейних зустрічей під спільним гаслом – «Волинська еліта в історичній ретроспективі».

Еліта (фр. «elite» – найкраще, вибране)

– невід'ємна частина соціуму, вибрані, найкращі, панівна верства

Зустріч перша:

ВОЛИНСЬКА ЕЛІТА В ЛИТОВСЬКУ ДОБУ: ЗДОБУТКИ І ВТРАТИ

(585-річчю Луцького з’їзду монархів 1429 р. присвячується)

Місце і час:

Музей історії Луцького братства (м.Луцьк, вул. Кондзелевича 5);

24 квітня 2014 р., 15-00

Програма:

Вступ:

Сучасний музей: вітрина, вікно чи дзеркало?

Повідомлення:

Волинь в Литовську добу: суспільний устрій, правителі, етнічний склад населення. Місцева еліта як регулятор адаптаційних суспільних процесів

Олена Бірюліна, зав. Музею історії Луцького братства

Повідомлення:

Коли на Волині з’являється грошова система?

Михайло Вашета, зав. відділу давньої історії

Волинського краєзнавчого музею

Повідомлення:

І пломба, і прикраса. З історії однієї археологічної знахідки

Презентація волинської корчми. За матеріалами археологічних розкопок в с.Шепель

Віктор Баюк, заступник директора з накової роботи

Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк»

Обговорення, дискусії.

Найактивніші учасники матимуть першочергове право обирати тему наступної зустрічі!

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 729 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3