Головна » 2014 » Квітень » 30 » Дарунки музею митрополита Волинського і Луцького Ніфонта.
Дарунки музею митрополита Волинського і Луцького Ніфонта.

До 85-річчя Волинський краєзнавчий музей отримав в подарунок від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта твори декоративно-ужиткового мистецтва другої половини ХХ століття. В родинному обійсті владики, що в селі Галина Воля Старовижівського району, зберігалися три святкові скатертини. Вони були виготовлені сестрами Галиною і Наталією Гутавськими, доньками священика з села Рудка-Козинська Рожищенського району.

Ці пам’ятні речі є зразками народного мистецтва краю. Сірі конопляні нитки ажурно виплетені у полотнище, по якому вишитий рослинний орнамент в поєднанні з восьмикутними зірками. Дві інші скатерки в’язані гачком. На одній – дрібний візерунок з ромбів і кіл, створений лляними нитками. Другий виріб орнаментований розлогими гілками квітів (троянд).

Подаровані пам’ятки поповнять колекцію скатертин обласного музею, яка нині становить понад сто одиниць зберігання, та експонуватимуться на виставках.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 612 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3