Головна » 2014 » May » 15 » Згадуючи Олександра Рисака (ФОТО, ВІДЕО).
Згадуючи Олександра Рисака (ФОТО, ВІДЕО).

15 травня у Музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в рамках науково-практичного семінару “Олександр Рисак. Особистість. Творчість. Доля”, присвяченого 75-річчю від дня народження професора Олександра Опанасовича Рисака, відбулася літературно-мистецька година на вшанування пам’яті відомого вченого-лесезнавця. Відкрив її  декан Інституту філології та журналістики Лесиного вишу, кандидат філологічних наук, доцент Юрій Громик.

Захід розпочалась із перегляду озвученого Юрієм Васильовичем слайд-фільму “Талант, осяяний Лесиним словом”, який задав тон загальному настрою дійства (ведучою була донька Олександра Опанасовича – доцент кафедри української літератури Олена Маланій-Рисак). Спогадами про непересічну людину, цікавого співрозмовника, талановитого педагога, науковця, поета поділилися згаданий уже Юрій Громик, народна артистка України Людмила Приходько, завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Микола Мірченко, багаторічна колега вченого, кандидат філологічних наук, доцент Алла Мардієва, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Віктор Давидюк, кандидат філологічних наук, професор кафедри історії та культури української мови Лариса Павленко, кандидати філологічних наук, доценти кафедри української літератури Майя Хмелюк та Микола Сур’як, директор видавництва “Твердиня”, Микола Мартинюк, вчений секретар Науково-дослідного інституту Лесі Українки, Сергій Романов, завідувачі лабораторії лесезнавства імені професора О.О.Рисака Людмила Златогорська, Музею Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук, працівник інформаційно-видавничого центру, член Національної спілки письменників України Ігор Ольшевський.

У виконанні волинського композитора-аматора Ігоря Берестюка прозвучала його пісня “Озовись” на вірші Олександра Рисака.

Окрім доньки вченого, на академії були присутні вдова Олександра Опанасовича – Віра Михайлівна та їхні онуки Олександра й Ангеліна.

Завершилася година пам’яті демонстрацією оцифрованих відеофрагментів із записом виступів Олександра Рисака.

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА

та Джафара АЛІШЕРОВА

Джерело: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки