Головна » 2014 » Травень » 7 » Презентація виставки „Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката” (ФОТО, ВІДЕО).
17:40
Презентація виставки „Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката” (ФОТО, ВІДЕО).
Презентація виставки „Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката” (ФОТО, ВІДЕО).

   7 травня 2014 року в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката». Створена вона на основі експонатів із музейних фондів, які в рамках даної виставки вперше об’єднані в концептуально єдину колекцію. Гості музею, учні Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, ознайомились із представленими агітаційними матеріалами Радянського Союзу, нацистської Німеччини та Української повстанської армії.

   В ході екскурсії автор виставки, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Сергій Лис, розповів про перебіг цієї найкривавішої з воєн з точки зору заангажованого мистецтва різних ідеологій воюючих сторін. Адже на виставці представлені як радянські агітплакати різної тематики, так і листівки плакатного типу УПА видатного волинського художника-графіка Ніла Хасевича. Наш видатний земляк в умовах боротьби з гітлерівським та сталінським тоталітарними режимами намагався протидіяти їхній пропаганді та доносити до українців суть боротьби українських повстанців за незалежну Соборну Україну.

   Окремим блоком представлені зразки нацистських агітплакатів, призначених для поширення на території України, які є по-своєму повчальною ілюстрацією доби німецької окупації. Адже вони – яскравий приклад подачі спотворених фактів для дезорієнтації населення в умовах ведення нацистами інформаційної війни як з радянською пропагандою, так і з агітацією УПА.

   Презентація виставки «Друга світова війна в Україні крізь призму агітплаката» продовжує ряд музейних заходів, приурочених Дню Перемоги.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 694 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]