Головна » 2016 » February » 15 » Волинські музейники брали участь у створенні Західноукраїнської спілки музеїв
Волинські музейники брали участь у створенні Західноукраїнської спілки музеїв

11 лютого 2016 року в приміщенні Львівської Національної галереї мистецтв (Палац Потоцьких) відбулися установчі збори учасників Громадської організації «Західноукраїнська спілка музеїв».

Ініціаторами створення Спілки виступили провідні музеї Львівщини: Історико-краєзнавчий музей м. Винники, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, Музей історії релігії, Державний природничий музей.

Головним завданням створення Спілки є реалізація та захист професійних, культурних, освітніх, наукових та інших спільних інтересів, популяризація  музеїв, створення спільних сайтів з висвітленням подій, навчання  та стажування молодих фахівців, обмін досвідом, створення і розробка  спільних туристичних маршрутів, фільмів, програм, рекламної продукції, періодичних видань, організація спільних виставок та конференцій.

В установчих зборах взяли участь представники 14 музеїв з Львівської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Волинської областей.

Під час обговорення перспектив діяльності Спілки акцентували увагу на питаннях збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять історичну цінність, сприянні взаємодії між музейними закладами, участі у державному та міжнародному культурному співробітництві, проведенні спільних наукових досліджень тощо.

Членами  Спілки стали провідні музеї Західної України
- Історико-краєзнавчий музей м. Винники,
- Львівська Національна галерея мистецтв,
- Музично-меморіальний музей С.Крушельницької,
- Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові,
- Львівський історичний музей,
- Музей історії релігії,
- Музей народної архітектури і побуту в м. Львові,
- Державний природничий музей,
- Рівненський обласний краєзнавчий музей,
- Тернопільський обласний художній музей,
- Волинський краєзнавчий музей,
- Івано-Франківський обласний художній музей,
- Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери,
- Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Головою Спілки обрано Ігоря Тимця (директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники),заступником  Ореста Малиця (директор Музею історії релігії), секретарем Софію Легін (вчений секретар Музею Михайла Грушевського).
До Правління Спілки ввійшли: Лариса Разінкова-Возницька (генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса  Возницького), Олена Роман ( заступник директора з наукової роботи Львівського історичного музею), Олександр  Булига (директор Рівненського обласного краєзнавчого музею), Ігор Дуда (директор Тернопільського обласного художнього музею), Анатолій Силюк (директор Волинського краєзнавчого музею).

Джерело: Музейний простір України

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 794 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6