Головна » 2015 » May » 14 » Волинська мода у волинському музеї (ФОТО, ВІДЕО)
Волинська мода у волинському музеї (ФОТО, ВІДЕО)

14 травня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї, в рамках святкування Міжнародного дня музеїв, відбувся показ колекцій одягу «Волинська мода: традиції і сучасність».

Перша частина – «Традиції», була представлена колекцією традиційного вбрання волинян та поліщуків з фондів Волинського краєзнавчого музею, яку продемонстрували учениці I курсу відділу хореографії Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського (хореограф Моісєєнко О. В.). На відміну від традиційних експозицій, де можна побачити лише окремі елементи одягу, відвідувачам заходу було запропоновано познайомитись із реконструкціями цілих комплексів вбрання, підібраних із великої кількості розрізнених автентичних речей (сорочки буденні та святкові, безрукавки, спідниці, пояси, головні убори тощо). Показ колекції Волинського краєзнавчого музею представила молодший науковий співробітник відділ науково-освітньої роботи Завада Людмила.

Друга частина – «Сучасність», була представлена колекцією сучасного вбрання з елементами традиційного декорування «Волинські мотиви», створена майстрами і учнями виробничого навчання швейного відділення Волинського технікуму Національного університету харчових технологій. Власну колекцію продемонстрували також учні дизайн-студії Луцького центру професійно-технічної освіти (керівник Градицька Н. Б.).

Дитячі вишиванки представив хореографічний колектив «Сузір’я», Луцької загальноосвітньої школи I-III ступенів №15 (керівники Кривянчук М. М. та Кривянчук Л. М.).

Захід провела провідний науковий співробітник відділу науково–освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею Лариса Гриб.

На завершення заходу прозвучали музичні вітання від учнів Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 750 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6