Головна » 2016 » February » 24 » VIII Всеукраїнська науково-практична конференція „Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині” розпочалася!

24 лютого 2016 року у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки – філіалі Волинського краєзнавчого музею, відбулося урочисте відкриття VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції «Леся Українка і родина Косачів в історії та культурі України та Волині», присвяченої 145-річчю від дня народження Лесі Українки (програма тут), яка працюватиме в с. Колодяжне 24-25 лютого.

До участі в роботі конференції зголосилося понад 60 науковців, дослідників життя і творчості Лесі Українки та родини Косачів, педагогів, краєзнавців, працівників літературних музеїв України та Польщі, які оприлюднять свої дослідження про життєвий шлях, творчу спадщину і пошанування пам’яті Лесі Українки, Олени Пчілки та інших представників відомої української родини Косачів-Драгоманових в контексті української та світової історії та культури.

Нині відбувається пленарне засідання, потім буде проведено ряд науково-освітніх музейних заходів з пошанування Лесі Українки:

15.00 – 16.00 – «Світ музики Лесі Українки». Вступне слово Віри Комзюк. Народна артистка України Наталія Свириденко виконає твори європейських композиторів, які любила і виконувала  Леся Українка. У виконанні Соломії Голяк, студентки кафедри інструментально-виконавської  майстерності інституту мистецтв Київського університету ім. Бориса Грінченка – «Мазурка» Ф. Шопена, «Коломийка» О. Колесси, «Дума про золоті віки» А. Кос-Анатольського, «Мавка», власний твір Соломії Голяк.

16.00 – 16.30 – Презентація нових видань:

1. Українка Леся. Слово, моя ти єдиная зброє… / Упоряд.: В. Комзюк, Н. Пушкар, А. Силюк. – Луцьк, 2016. – 288 с.

2.Косачі і Запруддя // автор тексту Наталія Пась. – Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2016. – 24 с.

3. Олена Пчілка – дітям / Упорядн.: В. Комзюк, Н. Пушкар. – Львів: «Апріорі», 2015. – 76 с.

16.30 – 18.00 – Продовження пленарного засідання.

18.00 – 19.00 – Година поезії.

На другий день з 09.30 до 11.00 відбудуться секційні засідання: Секція 1. Життя і творчість Олени Пчілки, Лесі Українки, родини Косачів та їх внесок в українську і світову культуру; Секція 2. Вшанування пам’яті родини Косачів в Україні та на Волині.

11.00 – 12.00 – Мітинг біля пам’ятника Лесі Українці з нагоди 145-ої річниці від дня народження письменниці.

12.00 – 13.00 – «У вінок шани Лесі Українці», літературно-концертна програма митців м. Луцька.

13.00 – 14.00 - Презентація виставки «Лебедина пісня» С. П. Караффи-Корбут». Гість виставки Василь Валько (Львів); виставку відкриває Ольга Бойко віршем С. П. Караффи-Корбут «Шановні Милі – Друзі Ви мої».

14.00 – 15.00 – Огляд виставки «Лялька-мотанка Наталії Бугай» (Луцьк), екскурсія (літературний музей, меморіальні будинки).

15.00 – 16.00 – Підведення підсумків.

з 16.00 – Від’їзд учасників.

Видано науковий збірник матеріалів конференції.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 779 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2