Головна » 2016 » February » 19 » В обласному музеї зустрілися з відомим волинянином – Геннадієм Бондаренком
В обласному музеї зустрілися з відомим волинянином – Геннадієм Бондаренком

Волинський краєзнавчий музей започаткував проект «Музеєзнавчі зустрічі з відомими людьми Волині» (науковцями, письменниками, політиками, ін.), який має за мету привернути увагу суспільства до ролі особистості в історичному і культурному розвитку краю.

19 лютого 2016 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся перший захід проекту – зустріч з професором Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, головою Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, почесним науковим співробітником Волинського краєзнавчого музею Геннадієм Бондаренком (до 70-річчя від дня народження). Тема заходу «Дослідник Волинської землі».

Геннадій Васильович Бондаренко – кандидат історичних наук, професор кафедри археології та джерелознавства, а з 2015 р. завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, відмінник освіти України (1988 р.), заслужений працівник народної освіти України (1993 р.), лауреат премій імені Дмитра Яворницького (1993 р.) Всеукраїнської спілки краєзнавців, імені Героя України Петра Тронька (2015 р.) Національної спілки краєзнавців України та обласної премії Волинського фонду культури імені Галшки Гулевичівни (1996 р.), член-кореспондент Української академії історичних наук (з 1999 р.). Із 1989 р. голова Волинського обласного товариства краєзнавців, з 2009 р. голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. З 1996 р. член правління Всеукраїнської спілки краєзнавців. Почесний краєзнавець України. Почесний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

Ювіляра привітали співробітники Волинського краєзнавчого музею та подарували фотопрезентацію «Сакральний час» співпраці Геннадія Васильовича з музеєм. Про творчий доробок ювіляра розповіли: директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк; кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Євгенія Ковальчук; кандидат історичних наук, доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Валентина Кихтюк.

На заході також відбулась презентація книг Геннадія Васильовича: «Спеціальні історичні дисципліни» (2015), «Теорія та методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання» (2015), «Історична топоніміка» (2012) та «Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів» (2016).

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 826 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3