Головна » 2016 » February » 1 » 2 лютого – День вигнання нацистських військ з м.Луцька
2 лютого – День вигнання нацистських військ з м.Луцька

2 лютого минає 72 річниця від часу вигнання нацистських військ з м. Луцька.

Війська 1-го Українського фронту отримали наказ розпочати Рівне-Луцьку наступальну операцію, яка проводилася з 27 січня по 11 квітня 1944 року силами 13-ї армії 1-го Українського фронту. У вигнанні нацистських військ з м. Луцька брало участь з’єднання 1-го кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта В. Баранова та 2-га гвардійська кавалерійська дивізія генерал-майора Х. Мамсурова, котрі просувались у напрямку Теремно-Підгайці. Також, 7-ма гвардійська кавалерійська дивізія полковника І. Васильєва вела наступ на місто з півночі. 2 лютого місто Луцьк було очищено від німецьких військових формувань.

З цієї нагоди 1 лютого у Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку, присвячену цій даті. На виставці представлено матеріали, які зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею і стосуються Рівне-Луцької наступальної операції, зокрема, матеріали В. Баранова, В. Єщенка, М. Волкова, М. Калініченка, С. Рабцуна, О. Кірюшкіна, П. Туза та інших. На виставці також представлені світлини окупованого та звільненого міста Луцька.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 772 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4