Головна » 2013 » Квітень » 23 » Завітайте до релігійного музею.
21:19
Завітайте до релігійного музею.
Завітайте до релігійного музею.
Віднедавна музей історії Луцького братства з некрополем, що досі діяв на громадських засадах, набув статусу відділу Волинського обласного краєзнавчого музею.
Його експозиція – це не лише частина минувшини міста, області, України. Найперше – це історія Українського Православ’я. Саме гостра потреба захисту рідної віри, звичаїв та мови об’єднала в XVIІ ст. у Братство наших предків – шляхтичів і простолюдинів, князів і священнослужителів. За це свідомо прийняв мученицьку смерть братчик, поет Данило Братковський. «Своїм дітям наказую триматись тої віри, за яку я вмираю», – заповів перед смертю, побажавши, аби його поховали у крипті (підземній частині) братської Хрестовоздвиженської церкви.
Братчики міцно стояли в захисті Православ’я. Вони збудували свій храм, що на той час був найбільшим у місті, монастир, згодом – каплицю Іверської Божої Матері; діяли братська школа, притулок для бідних, шпиталь, друкарня.
Музей розміщено в колишньому монастирі. Експонати шести його кімнат розповідають про діяльність Братства, яке невдовзі буде відзначати чотиривіковий ювілей. Тут і розповідь про нинішнє Братство, що немало зробило для вивчення минулого, пошанування свого попередника.
Частина експозиції – братський некрополь (усипальниця) у підземеллі Чеснохресної церкви, де в трунах під склом покояться останки захисників віри – перших братчиків, захоронені там за їхнім заповітом 300–350 років тому.
Музей і некрополь створено в основному зусиллями і коштом голови Братства, народного депутата України І скликання Андрія Бондарчука.
Просимо всіх вірян одвідати цей музей. Просимо вчителів середніх освітніх закладів, викладачів недільних шкіл, наставників студентів, організаторів прощ сприяти тому, аби тут побувало якомога більше людей.
Музей працює з 9 до 17 год щодня, крім суботи й неділі. Адреса: Луцьк, вул. Кондзелевича, 5 (поруч із храмом Воздвиження чесного хреста, колишнім планетарієм). Для екскурсійного обслуговування попередньо подзвоніть за номером (0332) 72-33-71.
 
Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 959 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 obi_22   (20.02.2016 15:21) [Материал]
Музей історії Луцького братства вже працює з 10 по 18 год. і тільки з одним вихідним днем - у п'ятницю

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]