Головна » 2015 » March » 4 » Волинський краєзнавчий музей запрошує до участі в конкурсі писанкарства
Волинський краєзнавчий музей запрошує до участі в конкурсі писанкарства

До величного свята Великодня починаємо готуватися заздалегідь. Писанка є одним з важливих його атрибутів. Волиняни не лише зберегли прадавню писанкарську традицію, а й дбають про її розвиток. Щороку громадськість краю бере активну участь в різноманітних заняттях, майстер-класах, навчаючись і вдосконалюючи мистецтво створення писанки.

Понад двадцять років у Волинському краєзнавчому музеї проводяться заняття для учнів (діє школа писанкарства), демонструються музейні колекції писанок, роботи волинських майстрів-писанкарів, організовуються конкурси на кращу писанку.

Сьогодні ми оголошуємо про початок XXІ обласного конкурсу під назвою „Волинська писанка третього тисячоліття”, який триватиме до 6 квітня 2015 року. Виставка писанок учасників конкурсу буде експонуватися з 9 квітня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї.

Обласний конкурс писанкарства покликаний сприяти дослідженню великодньої звичаєвості та обрядовості, обміну досвідом між учасниками конкурсу; популяризувати творчість волинських писанкарів; заохочувати до їх професійного і творчого зростання.

Запрошуємо всіх до участі.

УМОВИ

проведення Двадцять першого обласного конкурсу

„Волинська писанка третього тисячоліття”

І. Загальні положення

1.1. Двадцять перший обласний конкурс "Волинська писанка третього тисячоліття" (далі – конкурс) проводиться управлінням культури облдержадміністрації, Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

1.2. Конкурс проходитиме з 09 березня по 09 квітня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї. Роботи подаються до 06 квітня 2015 року і експонуватимуться у виставковій залі Волинського краєзнавчого музею з 07 квітня до середини травня 2015 року.

1.3. Підбиття підсумків та урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться 09 квітня 2015 року.

1.4. Метою конкурсу є сприяння розвитку писанкарства у краї, дослідження великодньої звичаєвості та обрядовості, обмін досвідом між учасниками, заохочення професійного й творчого зростання учасників конкурсу, популяризація творчості писанкарів, поповнення фондової колекції писанок Волинського краєзнавчого музею.

ІІ. Учасники конкурсу

2.1. Конкурс проводиться серед творчої молоді та дорослих різних сфер фіяльності.

2.2. На здобуття почесної нагороди – Диплому і приза імені Модеста Левицького – приймаються роботи писанкарів-популяризаторів.

2.3. Заявки та писанки на конкурс подаються у Волинський краєзнавчий музей (відділ етнографії) до 06 квітня (крім суботи і неділі) за адресою:

м. Луцьк, вул. Шопена, 20. Контактні телефони: 24-23-58, 24-56-19.

ІІІ. Програмні вимоги

3.1. На конкурс подаються 3-5 писанок, виконаних традиційним восковим розписом на шкаралупах видутих пташиних яєць, фарбованих природними або хімічними барвниками.

ІV. Журі конкурсу

4.1. Для оцінювання робіт учасників конкурсу створюється журі, до складу якого входять фахівці в галузі етнології та мистецтвознавства.

4.2. Основні критерії оцінювання робіт:

технічний рівень виконання (майстерність);

художній рівень (орнамент, композиційне вирішення, колористика, творчий підхід, ін.);

відповідність візерункових мотивів волинській писанкарській традиції.

4.3. Переможці конкурсу будуть відзначені:

дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів (6 дипломів);

подяками, цінними подарунками в номінаціях „Писанкові барви”, „Волинські візерунки”, „Оригінальне композиційне вирішення”, „Творчий підхід”, „Майстерне виконання писанки”;

та заохочувальними призами.

Писанкар-популяризатор цього виду народного мистецтва буде відзначений почесною нагородою ‒ Дипломом і призом імені Модеста Левицького.

З А Я В К А

на участь у Двадцять першому обласному конкурсі

„Волинська писанка третього тисячоліття”

Прізвище, ім’я, по батькові __________________________________