Головна » 2013 » April » 11 » Відкрито фотодокументальну виставку „Історія „Пласту” на Волині”.
21:12
Відкрито фотодокументальну виставку „Історія „Пласту” на Волині”.
Відкрито фотодокументальну виставку „Історія „Пласту” на Волині”.
11 квітня 2013 року в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття фотодокументальної виставки під назвою «Історія «Пласту» на Волині», яка присвячена 101-ій річниці з часу складання першої пластової присяги (яку відзначають 12 квітня і вважають днем народження «Пласту»).Матеріали виставки ілюструють сторічну історію скаутського руху в світі та в Україні зокрема. Увазі відвідувачів представлені фото та інформація про засновників «Пласту» у Львові та організаторів пластових осередків на Волині, їх спогади, фото та особисті матеріали.
Також на виставці розміщені матеріали з фондів Державного архіву Волинської області, що ілюструють ставлення тодішньої польської влади до українських організацій та безпосередньо до «Пласту». Представлена і діяльність пластових осередків, організовуваних українською діаспорою в Європі та Америці.
Про відновлення «Пласту» вже в незалежній Україні свідчать фотоматеріали датовані початком 1990-х рр.

Чільне місце на виставці відведене сьогоденню організації «Пласт», а саме, про діяльність 4-х діючих куренів Станиці Луцьк Пласт-НСОУ: ім. Клима Савура, ім. В.Стуса, ім. С.Стецько та ім. О.Левчанівської.Фото, що подані на виставці висвітлюють різносторонню діяльність луцьких пластунів, їх участь в таборах різного спрямування, міжнародну співпрацю з молоддю сусідніх держав, екологічні акції, акція передачі Вифлеємського вогню в церкви Луцька, відзначення важливих історичних дат, вшанування пам’яті видатних українців, святкування традиційних українських свят, заняття в гуртках та виховання підростаючого покоління.
Увазі гостей було представлено колекцію пластових нашивок, значків, зразки вузлів та вироби ручної роботи пластунів, що займаються в гуртках.
«Пласт» є організацією із столітньою історією, яка за мету має виховання молодого покоління в дусі любові до Бога, України, оточуючих. Як і багато років тому, сьогодні пластун – активний, відповідальний, дбає про своє здоров’я, береже природу та постійно самовдосконалюється.
Захід відвідали директор Державного архіву Волинської області Володимир Миколайович Гика, який надав копійні матеріали що стосуються діяльності «Пласту» на Волині. Про спільний з «Пластом» проект «Маршрути поколінь» розповіла Леся Бондарук, що очолює відділ культури і освіти в газеті «Волинь-нова».
Всі присутні на відкритті мали  можливість безпосередньо поспілкуватися із запрошеними пластунами різного віку – із старшими, які сьогодні вже обіймають різні посади та молодшими,  які тільки почали свій пластовий шлях.


 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 931 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]