Головна » 2018 » January » 31 » Відбувся обласний конкурс юних екскурсоводів музеїв
Відбувся обласний конкурс юних екскурсоводів музеїв

З метою розвитку музейної справи в закладах загальної середньої, позашкільної та професійної освіти, виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля 27 січня 2018 року в обласному Центрі туризму, спорту та екскурсій вдруге проведено І етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». Захід було організовано управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації спільно з Центром туризму, спорту та екскурсій за сприяння Волинського краєзнавчого музею.

Шкільним музеям належить вагома роль у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Станом на сьогодні на обліку перебуває 181 музей при закладах освіти, з них 3 – при закладах дошкільної, 169 – загальної середньої, 2 – позашкільної, 7 – професійно-технічної освіти. За значні успіхи у підвищенні ефективності навчально-виховного процесу, у формуванні і збереженні Музейного фонду України, пропаганді пам’яток історії, культури, природи рідного краю високого звання «Зразковий музей» удостоєно 34 музеї закладів освіти області. Координатором діяльності освітянських музеїв в області є Центр туризму, спорту та екскурсій.

В обласному турі конкурсу взяли участь 33 юні екскурсоводи.

Учасників конкурсу та їх наставників привітали директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, старший викладач кафедри документознавства та музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук Світлана Чибирак.

До реалізації програми конкурсу долучився авторитетний музейник – директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.

У роботі журі конкурсу під керівництвом заступника директора Центру туризму, спорту та екскурсій Катерини Павлюк взяли участь провідні наукові співробітники відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею кандидат історичних наук Богдан Зек, Сергій Лис, завідувач музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук, а також працівники ЦТСЕ.

За допомогою слайд-презентацій юні екскурсоводи провели віртуальні оглядові екскурсії музеями навчальних закладів з трьох напрямів: «Військово-історичні музеї», «Музеї історії населеного пункту», «Літературні музеї».

Високу майстерність екскурсовода, творче поєднання демонстрації експозицій музею з розповіддю показали і стали переможцями:

• у напрямі «Військово-історичні музеї» – Світюк Тетяна, учениця 8 класу Гущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Любомльського району (керівник Середа Н.Ю.),
  • у напрямі «Музеї історії населеного пункту» – Жидик Анна, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Доросині Рожищенського району (керівник Вавренчук С.Ф.),
  • у напрямі «Літературні музеї» – Бондар Катерина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Любитів Ковельського району (керівник Тетерук Л.А.).

Саме ці юні екскурсоводи представлятимуть область і будуть презентувати свої роботи на ІІ Всеукраїнському турі конкурсу в березні у місті Чернігові.

Призерами конкурсу стали:

- у напрямі «Військово-історичні музеї»: Гусь Анна, учениця 8-А класу КЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. м. Устилуг Устилузької міської ради» (керівник Василенко Т.М.), Віннік Юлія, учениця 9-Г класу КЗ «Луцька гімназія ім. Михайла Кравчука Луцької міської ради» (керівник Куса Т.М.), Мякушко Іванна, учениця 10-А класу КЗ «Луцький НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №22-ліцей Луцької міської ради» (керівник Кухарська О.І.);
- у напрямі «Музеї історії населеного пункту»: Мельник Софія, учениця 10 класу ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне» Маневицького району (керівник Титаренко Н.О.), Каразія Валентина, учениця 9 класу НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» Маневицького району (керівник Літвінчук Ю.Л.), Сидорчук Тетяна, учениця 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Володимира Мельника с.Чорниж Маневицького району (керівник Оніщук А.М.), Юхимчук Вікторія, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Кукли Маневицького району (керівник Бусел Ф.Г.), Боснюк Анна, учениця 7-Б класу Любешівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія» (керівник Оласюк А.С.), Терещук Діана, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІ ст. с.Хорлупи Ківерцівського району (керівник Протасюк В.Г.), Лесик Ірина, учениця 11-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Черче Камінь-Каширського району (керівник Іщик Л.М.), Маліцька Вікторія, учениця 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с.Гута-Камінська Камінь-Каширського району (керівник Гель А.О.); Остап’юк Богдана, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Мар’янівка Горохівського району (керівник Остап’юк З.А.);
- у напрямі «Літературні музеї»: Ципко Юлія, учениця 9-Б класу Ковельської спеціалізованої школи І-ІІІ ст №3 ім. Лесі Українки (керівник Ярош Т.Я.), Харчук Світлана, учениця 9 класу КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. №15 Луцької міської ради» (керівник Бачинська О.В.).

Переможці та призери конкурсу нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, Центру туризму, спорту та екскурсій та призами.

Юні екскурсоводи та їх наставники відвідали виставки Волинського краєзнавчого музею та отримали у подарунок презентаційні матеріали про діяльність головного, найбільшого і найдавнішого з нині діючих музейних закладів Волинської області.

Конкурс продемонстрував, що шкільні музеї служать благородній справі – вихованню патріотів своєї країни. Проводячи змістовні екскурсії в музеях навчальних закладів, юні екскурсоводи наповнюють серця відвідувачів любов’ю до рідного краю та України.

Конкурс юних екскурсоводів наповнив цікавим змістом музейний простір Волині.

Любов Грабинська,
методист Центру туризму, спорту та екскурсій

Фото Ольги Яцюк, Катерини Павлюк

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 824 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.4/7