Головна » 2017 » May » 3 » Україна – Польща: тяжкі сторінки історії
Україна – Польща: тяжкі сторінки історії

28 квітня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка «Україна – Польща: тяжкі сторінки історії», присвячена 70-ій річниці операції «Вісла».

На виставці представлені фотодокументальні матеріали, які висвітлюють україно-польські стосунки ХХ ст.

Мовою світлин і документів з фондів Волинського краєзнавчого музею висвітлюється державна політика Другої Речі Посполитої щодо українців, результатом якої стало закриття українських шкіл, культурних осередків, таких як «Просвіта», нищення православних церков.

Окремий блок матеріалів присвячений депортаціям українців з етнічних земель, які відійшли до складу Польщі. Матеріали з обласного архіву, особисті документи переселенців, світлини розповідають про майже 700 тис. українців виселених до УРСР та західних теренів Польщі протягом 1944–1947 років.

Важливим джерелом дослідження тогочасних подій є спогади сучасників, представлені рукописами та світлинами.

Підсумовують виставку наукові дослідження сучасних українських та польських істориків, матеріали конференцій та круглих столів.

Доповнюють виставку картини із зображенням храмів Холмщини та пейзажами річки Західний Буг українського художника Петра Собка.

Виставка працює у дні роботи музею.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 514 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2