Головна » 2013 » April » 11 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку творів відомої української мисткині та мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин.
13:12
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку творів відомої української мисткині та мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин.
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку творів відомої української мисткині та мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин.
    11 квітня 2013 року в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки творів відомої української мисткині та мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин (1935 – 1996). Це низка творів олійного та графіки, що були виконані у продовж життя.

   Аркадія Оленська-Петришин народилася в с.Розношинці Збаразького району‚ що на Тернопільщині 1935 року. Мешкала та працювала поза межами рідної землі – спочатку у Канаді, потім у США, штаті Ню-Дерсі. Мисткиня зробила значний внесок у культурне середовище української громади США. Вона брала активну участь у діяльності Нью-Йорської групи, товариства молодого покоління українських письменників, була співзасновником Асоціації молодих українських мистців.
   Творчий шлях художниці важкий та тернистий. На її долю випало багато випробувань. Сьогодні мистецтвом Аркадії Оленської-Петришин захоплюються у країнах Європи, в США та Китаї. Проте, визнання її творами на рідній землі припадає вже на період Незалежності України. З 1991 року твори Аркадії Оленської-Петришини із великим успіхом експонувалися у містах: Київ, Львів‚ Харків, Донецьк‚ Дніпропетровськ‚ Полтава, тощо. Волиняни та гості Луцька мають змогу ознайомитись із творчістю цієї української мисткині вперше.

  

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 999 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]