Головна » 2013 » Квітень » 24 » У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
13:40
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
24 квітня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір «Чорнобильський слід на Волині» до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.26 квітня 1986 року сталася катастрофа, яка за своїм характером відноситься до екологічної. На Чорнобильській АЕС стався вибух, причиною якого стало руйнування четвертого енергоблоку. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Внаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено більше, ніж 2300 населених пункти, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво у багатьох регіонах України, Білорусі і Росії. Істотні збитки було завдано сільському господарству і промисловим об’єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство.
В конференц-залі музею розгорнуто фотодокументальну виставку «Чорнобильський слід на Волині. Наслідки аварії на ЧАЕС».
На захід були запрошені – Ростислав Адамович Кухтей, один з очільників Волинського обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль»; Анатолій Григорович Архипов, командир 262-го окремого механізованого полку, організовував роботи з відкачування води з-під 4-го енергоблоку ЧАЕС; Степан Васильович Ткачук, виконував обов’язки начальника оперативної служби тилу МВС України 30-кілометрової оперативно-режимної зони; Володимир Владиславович Карнафель, у складі оперативної групи цивільної оборони УРСР брав участь у плануванні робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС поділилися спогадами про перебування в чорнобильській зоні.
Ольга Миколаївна Гусєва, зав. відділом радіології санепідемстанції Волинської області повідомила про сучасний радіологічний стан продукції і сировини згідно результатів досліджень Волинської обласної санепідемстанції.
Наталія Юхимівна Пушкар, головний хранитель Волинського краєзнавчого музею, учасник експедиції у 10-кілометрову зону, розповіла про діяльність експедиції в зоні відчуження та представила виставку «Тут криком кричить наша грішна земля…» із фондів Волинського краєзнавчого музею.Слухачами на заході були учні Волинського технікуму національного університету харчових технологій.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 879 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]