Головна » 2013 » April » 16 » У Волинському краєзнавчому музеї діє виставка „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.
15:10
У Волинському краєзнавчому музеї діє виставка „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.
У Волинському краєзнавчому музеї діє виставка „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.
З 16 квітня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї діє виставка „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.

В результаті багаторічної збиральницької роботи, науковими працівниками Волинського краєзнавчого музею була сформована збірка традиційного вбрання Волині і Західного Полісся, яка нараховує майже тисячу одиниць збереження. Ця колекція склала основу етнографічної виставки „Традиційне вбрання волинян та поліщуків”.
Тематично вона складається з кількох розділів, в яких висвітлено матеріал виготовлення та крій волинських сорочок, колорит і орнаментику, їх функціональне призначення тощо. На виставці демонструються жіночі, дитячі, чоловічі сорочки та інші складові костюма: нагрудне безрукавне вбрання („станік”, „шуровиця”, „кітлик”, „горсет”), поясний одяг (спідниці – „літник”, „фартух”, „морщинка”, „лянка”, „бурка”), верхній одяг (сукняний „кусан” і свита „до ряс”), головні убори (жіночі хустки, намітки, очіпки, дівочі вінки, стрічки, чоловічі шапки), пояси.
Регіональні особливості традиційного вбрання Волині й Західного Полісся на виставці показано за допомогою сформованих двадцяти комплексів жіночого та чоловічого одягу. Представлено жіночі сорочки, які були виготовлені в різних населених пунктах нашого краю.
Доповненням до виставки музейних пам’яток є відеофільми дитячої кіностудії „Боривітер” і світлини Леоніда Максимова, Олени Лукашевич та відомої київської дослідниці традиційного вбрання українців Оксани Косміної.
Мета виставки – ознайомити відвідувачів з багатими надбаннями нашого народу, що зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею, комплексно показати традиційне волинське вбрання, звернути увагу на символіку, колорит, мистецький смак народних майстрів краю.
Етнографічна виставка „Традиційне вбрання волинян та поліщуків” розрахована на широке коло відвідувачів різного віку і професій. Вона буде цікава і для майстрів, які мають бажання створити вишиванку з характерними ознаками нашого регіону. Запрошуємо відвідати виставку.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1109 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]