Головна » 2017 » May » 7 » У волинський музей передали надгробок з могили вояка часів Першої світової війни

До Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки з села Навіз Рожищенського району передали цікавий експонат – надмогильний камінь, який знайшли у фундаменті старої хати.

Надгробок колись стояв на могилі вояка часів Першої світової війни. Встановлювали їх за часів Польщі, про що свідчить дата внизу хреста, – повідомляє „Волинь нова”.

– Він лежав у фундаменті будівлі, а коли її в наші часи розбирали, то передали нам, – розповів директор музею Ігор Пасюк. – Через те камінь дуже добре зберігся, бо не піддавався атмосферним впливам.

Подібні надмогильні плити виготовляли за кошти Червоного хреста солдатам усіх армій – російської, німецької чи австро-угорської. Ця організація платила селянам по 3 злотих за кожний знайдений кістяк вояків Першої світової війни.

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 737 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1