Головна » 2013 » April » 6 » ТОЧНІ КОПІЇ ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИНЬ.
ТОЧНІ КОПІЇ ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИНЬ.
Відбулася зустріч секретаря предстоятеля УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра з головою Синодального відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменею Серафимою (Шевчик) та делегацією Волинської єпархії з приводу написання копій чудотворної Холмської ікони ХІІІ ст. та Волинської ікони ХIV ст., яка зберігається у Національному художньому музеї України (м.Київ).
Списки просять подарувати Волинській єпархії у рамках святкування 1025–ї річниці Хрещення Русі. Адже духовенство та віряни єпархії не раз намагалися повернути Волинську ікону Божої Матері на рідну землю, але Національний художній музей такої згоди не дав. На жаль, у музеї не можна ні відслужити молебень, ані припасти на коліна перед Богородицею. Щодо чудотворного образу Холмської Богоматері, який зберігається у Музеї Волинської ікони, тут трохи інша історія. Це єдиний музей в Україні, куди приходять хресні ходи, де служаться молебні і тут не дивина – побачити людину на колінах перед іконою. Але оберігає образ спеціальна дороговартісна вітрина… Тож написання списків двох святинь дасть змогу служити молебні просто перед іконами, прикладатися до святих образів.
Валентин МАРКЕВИЧ
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 1058 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1