Головна » 2017 » February » 16 » Свято Стрітення в обласному музеї
Свято Стрітення в обласному музеї

15 лютого у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулося еколого-етнографічне свято «Проводи Зими на Стрітення» із циклу «Чарівні пори року».

Учасники заходу – вихованці дитячого садка № 6 міста Луцька разом із казковими героями – Зимою, Весною та Казкаркою здійснили цікаву подорож по залах відділу природи, познайомились із життям рослинного і тваринного світу взимку.

Театралізована екскурсія розповіла маленьким відвідувачам музею про зустріч Зими і Весни − Стрітення, про народні повір’я, старовинні розваги і гуляння останнього тижня перед Великим постом − Масляної. Герої дійства провели із дітьми розвиваючі ігри, загадали загадки, змайстрували «Мару» (солом’яне опудало, що символізувало зиму) і заспівали їй пісеньку:

Ой Зима наша біла,

Вже ти нам надоїла.

Поїла хліб, солому,

Іди з Богом додому.

Малята поласували головною стравою Масляної – млинцями, маленькими символами сонця, що змушує відступити зиму.

Інтерактивне музейне дійство перенесло маленьких відвідувачів музею у світ волинської природи та нерозривно з нею пов’язаних звичаїв та обрядів.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 594 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1