Головна » 2013 » April » 18 » СПІЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ СХОДУ ТА ЗАХОДУ.
СПІЛЬНА ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ СХОДУ ТА ЗАХОДУ.
18 квітня 2013 року Володимир-Волинський історичний музей відвідали гості з Росії та України. Зокрема, до нашого міста прибули Юрій Обоїмов та Олександр Курилюк з міста Новокузнецька Кемеровської області (Західний Сибір, Росія) та Лариса Кузнєцова з Донецька.
Справа в тому, що батько Юрія Обоїмова, – рядовий Іван Обоїмов загинув у1944 році у Володимирі-Волинському. Родина дізналася про це з архівних документів і вирішила відвідати місто та історичний музей, аби дізнатися про могилу, де похований солдат. Іван Ізосійович Обоїмов народився у 1906 році. До війни працював машиністом тепловозу. У 1943 році призваний до лав Червоної Армії. У той воєнний час залишив дружину, двох доньок і сина. Тож Юрій Обоїмов не пам'ятає батька, бо був однорічною дитиною, коли той пішов до лав війська, але дуже прагнув побачити землю Володимирщини, у якій знайшов вічний спочинок його тато. Такими ж трепетними почуттями переповнені внуки фронтовика – Лариса Кузнєцова і Олександр Курилюк. Наукові співробітники музею провели для гостей екскурсію на Ладомирське кладовище де знаходиться могили загиблих у Другій світовій війни. Там поклали гвоздики до могил воїнів Червоної Армії, запалили лампадки пам'яті, замовили панахиду по загиблих в Успенському соборі. І хоча в родині Обоїмових вже підростають правнуки і праправнуки, вони теж свято бережуть пам'ять про свого прапрадіда.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 1024 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1