Головна » 2015 » March » 10 » Шевченкове свято у Колодяжненському музеї (ФОТО, ВІДЕО)
Шевченкове свято у Колодяжненському музеї (ФОТО, ВІДЕО)

10 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки пройшло традиційне, з часів Косачів, Шевченкове свято, яке цього року мало назву:«Сторінками Кобзаря. «Свою Україну любіть!». Актуальний на всі часи заклик любити Україну по особливому сприймається у наші дні, коли у вітчизні справді настало «время люте», коли справді настав час уклінно просити Бога:

«Царів, кровавих шинкарів,

У пута кутії окуй,

В склепу глибокім замуруй.

Трудящим людям, Всеблагий,

На їх окраденій землі

Свою ти силу ниспошли.

А чистих серцем? Коло їх

Постав ти ангели свої,

Щоб чистоту їх соблюли».

Силами учнів Колодяжненської ЗОШ, працівниками музею і сільського будинку культури озвучувалися вірші істинного сина України, який понад усе любив матір-батьківщину, своїм поетичним хистом примножував її славу, боронив рідну країну від внутрішніх і зовнішніх ворогів, закликав не мовчати і терпіти, а повставати за свої права, бачив Україну вільною, багатою, щасливою.

Ставилися уривки з творів, виконувалися пісні, з особливою увагою сприйнявся кліп, створений викладачем музичної школи смт. Голоби Валерієм Вороб'єм, «Кавказ» Т. Шевченка − «Майдан-2014».

Закінчився захід закликом, який був виписаний під портретом Т. Шевченка, виставленого поруч з портретами Івана Франка та Лесі Українки на Всеукраїнському Майдані: «Борітеся − поборете» та життєстверджуючими Шевченковими словами, які мають стати результатом поетової і нашої любові до України:

Оживуть степи, озера,

І не верствовії,

А вольнії, широкії

Скрізь шляхи святії

Простеляться; і не найдуть

Шляхів тих владики,

А раби тими шляхами

Без ґвалту і крику

Позіходяться докупи,

Раді та веселі.

І пустиню опанують