Головна » 2017 » February » 17 » «Перемоги української зброї» – рота особливого призначення «Світязь»
«Перемоги української зброї» – рота особливого призначення «Світязь»

Постанова Верховної Ради України констатує, що збройна агресія Російської Федерації проти України розпочалась 20 лютого 2014 року. На захист держави, свободи і демократії стали тисячі наших співгромадян. Волиняни одні із перших вступили у бої з противником.

У червні 2014 року на території області було створено роту патрульної поліції особливого призначення «Світязь», особовий склад якої склав присягу на вірність Україні 12 липня. Вже 14 серпня бійці роти вирушили у зону АТО. Так почався бойовий шлях підрозділу.

Рота «Світязь» брала участь в боях за Іловайськ, виходила із пекельного котла, понесла перші втрати. Смертю хоробрих загинули Іщук Володимир Степанович, Столярчук Мирослав Станіславович, Помінкевич Сергій Петрович, Ляшук Максим Володимирович, Сацюк Олександр Миколайович, Шолуха Віктор Григорович, Сивий Олександр Анатолійович. Вічна слава героям!

Два роки тому у січні 2015 року рота особливого призначення «Світязь» обороняла м. Вуглегірськ Донецької області. У цей час йшли бої на Дебальцівському плацдармі. Не чисельний підрозділ упродовж трьох днів бився в оточенні з переважаючими силами противника. Завдяки військовій майстерності, 30 січня рота «Світязь» героїчно вийшла з оточення завдавши серйозних втрат ворогу.

Усіх кому не байдужа Україна, запрошуємо до Волинського краєзнавчого музею 21 лютого на 12.00 год. відвідати черговий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений роті особливого призначення «Світязь». Відвідувачі зможуть поспілкуватись із героями нашого часу, поліцейськими роти «Світязь», які обороняли Вуглегірськ у січня 2015 року.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 554 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2