Головна » 2013 » April » 11 » ПАМ'ЯТЬ ПРО ВЯЗНІВ КОНЦТАБОРУ У ВОЛОДИМИРІ- ВОЛИНСЬКОМУ.
ПАМ'ЯТЬ ПРО ВЯЗНІВ КОНЦТАБОРУ У ВОЛОДИМИРІ- ВОЛИНСЬКОМУ.
З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, у приміщенні Володимир-Волинського історичного музею продовжується експонування фотодокументальної виставки. Її матеріали висвітлюють історію як нацистських «таборів смерті» 1941-1944 років, так і радянського ГУЛАГу 1930-1950-их роках.
Значна частина експонатів присвячена жертвам Володимир-Волинського табору військовополонених, який був створений німецькими окупантами у невеликому західноукраїнському місті. У цьому таборі, відомому під такими назвами як «Офлаг 11а», «Шталаг-365», «Норд Офлаг-365», з 1941 по 1944 роки утримувалися полонені офіцери та політпрацівники Червоної армії. Серед експонатів музейної виставки – книга (перше та друге видання) місцевого краєзнавця А.В.Кондратюка «Норд-Офлаг-365 бореться». Андрій Власович Кондратюк починаючи з шістдесятих років вів активну переписку з воїнами Другої світової війни, зокрема з тими хто пройшов через гітлерівський концентраційний військовий табір у Володимирі-Волинському «Офлаг». Частину особистого архіву дослідника, по його смерті передала для Володимир-Волинського історичного музею його родина. На музейних стендах представлено списки військовополонених, зразки табірних карток з тих часів, спогади в`язнів, архівні матеріали та листи.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 1568 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0