Головна » 2015 » March » 18 » Музей запрошує на свято весняного рівнодення
Музей запрошує на свято весняного рівнодення

Весняне рівнодення на сьогоднішній день вважається одним із самих цікавих і унікальних явищ природи. Потрапляє воно на кінець березня 21-22 числа, коли Сонце переходить з південної півкулі в північну.

У цей день світло і темрява розділяються порівну, по 12 годин. Вже в наступні години і дні подовжуватиме тривалість світлового дня аж до 21 червня – дня літнього сонцестояння.

Вважалося, що саме з цього дня починаються поновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені.

Рівнодення – це не тільки астрономічне явище, але і важливий період року в культурі різних народів. Здавна саме цього дня наші предки святкували настання весни, які були сповнені важливим сакральним змістом - перемоги світла над пітьмою, пробудження всього живого і початку нового життя. Це свято ще називали святом Ярила - на честь бога Сонця, кохання та весняної родючості.

На базі експозиції просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен у неділю, 22 березня буде відтворено давнє обрядодійство - «Весна іде – мир несе!».

В програмі:

- інтерактивне обрядодійство – зустріч Весни, весняного бога Ярила;

- катання на конях;

- майстер-класи українських ремесел та козацьких бойових мистецтв;

- частування кулішем;

- спілкування з Природою.

Початок об 11 годині.

Тел. для довідок: (0332) 709375, 0503788524.

Дирекція музею

Категорія: Рокинівський музей історії c/г Волині-скансен | Переглядів: 838 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0