Головна » 2015 » Березень » 2 » Музей Луцького братства запрошує на лекцію на пошанування пам’ять Лесі Українки
12:12
Музей Луцького братства запрошує на лекцію на пошанування пам’ять Лесі Українки
Музей Луцького братства запрошує на лекцію на пошанування пам’ять Лесі Українки

Музей історії Луцького братства продовжує серію публічних лекцій для дорослих.

Цього разу кладемо початок багатовекторній темі:

«Знайомтесь, Лариса Петрівна Косач»

   Творчий феномен Лесі Українки досяг світового рівня, вона знакова фігура в історії української культури. Про це засвоюємо ще зі шкільної лави. Але на людській природі своєї видатної землячки знаємося мало. Здолати бар’єр шаблону при зустрічі з Генієм є завданням задуманої музейної акції. Виходимо з переконання, що земне життя Лариси Петрівни, аура тепла і людяності, що панувала в родині Косачів, її власні почування і переживання, здобутки і втрати дадуть безліч прикладів її любити і нею гордитись.

Зустріч перша: «ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ІСТОРІЯ ОДНОГО ЛИСТУВАННЯ»

   Під такою назвою пропонуємо висококласну дослідницьку розвідку Наталії Пушкар, досвідченого волинського музейника, великого поціновувача творчості Лесі Українки. Серед широкого спектру музейних тем, що ними опікується Наталія Юхимівна, є либонь найважливіша в її науковому доробку, – історія листів-автографів Лесі Українки, які є дорогоцінним скарбом в багатій колекції Волинського краєзнавчого музею. Написані рукою Лариси Косач листи є наслідком її особистої жіночої і людської драми, яку вона – Леся Українка – вилила в поезію неймовірної сили. Чутливий і тонкий матеріал цієї історії, як рівно й розслідування обставин появи в колекції Волинського обласного музею рідкісних епістолярій мають всі шанси не залишити байдужими наших відвідувачів.

   Нагадаємо, в Музеї історії Луцького братства зустрічі у формі публічних лекцій проходять в рамках проекту «Музей – громаді», – проекту, що виник минулого року через бажання перетворити музей на місце спілкування. На межі XIX – ХХ ст. таку роботу проводили наші попередники – луцькі братчики, які влаштовували «народні читання» на історичну та культурно-просвітницьку тематики.

Дата і місце зустрічі: 4 березня 2015 р., 12-00; Луцьк, вул. Йова Кондзелевича 5.

Телефон для довідок: 72-33-71

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 521 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]