Головна » 2013 » Квітень » 8 » Експонується виставка „Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”.
11:19
Експонується виставка „Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”.
Експонується виставка „Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”.
У 2010 році виставка «Релігійний живопис XVIII-ХІХ ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею» демонструвалася у музеях Чернігова і Дніпропетровська, 2011 року – у Музеї волинської ікони, де відвідувачі могли культурно і духовно збагатитися, отримати задоволення від споглядання пам’яток сакрального мистецтва західноєвропейської традиції.
На виставці у Волинському краєзнавчому музеї представлені 12 творів різноманітних за сюжетною тематикою, складністю композицій, колоритом і майстерністю виконання. Характерними для них є монументальність і внутрішня сила образів в поєднанні з простотою і ліричністю. Твори повернулися до життя працею реставраторів Волинського краєзнавчого музею, Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівського філіалу, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Завдячуючи своєму географічному положенню Волинь стала місцем, де зустрілися східне і західне християнство. Перебуваючи на стику різних культур, край став осередком унікальних явищ симбіозу різних традицій. Співіснування, переплетення і поєднання традицій, обрядів, догматів, перекладів, філософська і релігійна полеміка знайшли відображення у християнському образотворчому мистецтві.
Якщо православне мистецтво залишалося вірним давньому переказу і його ідеалам, то західноєвропейське, використовуючи індивідуальну своєрідність творчості, поєднало інтереси духовні й світські, релігію й міфологію, ікону й портрет, породивши в образотворчій культурі нову художньо-естетичну основу.
Образи, представлені на виставці, створені у період, коли на Волині переважна більшість храмів були греко-католицькими і католицькими. Орієнтуючись на західноєвропейську манеру живопису, тогочасні маляри створювали великі олійні композиції на полотні, що наслідували настінні монументальні розписи. Такими є композиції – «Розп’яття», «Коронування Богородиці».
Костельний образ «Апостол Іоан» вирізняється монументальністю, реалістичністю і психологізмом.
Серед представлених полотен привертає увагу копія картини «Мадонна з Ісусом та Іоаном Хрестителем» відомого європейського художника Джовані Баттіста Сальві (XVII-XVIII cт.).
На виставці демонструються списки відомих Чудотворних ікон Луцька і Волині – Римська ікона Богородиці та Почаївська ікона Богородиці.
Популяризації образу «Христос у терновому вінці» («Це Людина») сприяло поширення ідей релігійного містицизму у XVI-XVII ст.
Рідкісним для Волині є сюжет «Недремне око», який покликаний символізувати спокутну жертву Спасителя.
З часу створення цих картин пройшли століття. Але вони залишаються для нас втіленням жертовної любові, любові Божественної і людської.
Виставка демонструє багатство сакрального мистецтва і сприяє глибокому пізнанню духовної культури українського народу.
 
Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 996 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]