Головна » 2017 » February » 14 » „День гніву” у Колодяжненському музеї Лесі Українки
„День гніву” у Колодяжненському музеї Лесі Українки

Нещодавно фонди Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки поповнила книга „День гніву” Юрія Косача. Як виявилось, вона ввійшла в перелік найкращих книг 2016 року.

Роман „День гніву” блискучого, хоч і вельми контроверсійного, українського письменника-еміґранта Юрія Косача (1908–1990), племінника Лесі Українки, – вочевидь, найталановитіше белетристичне відображення бурхливої епохи Хмельниччини в українській літературі. Написаний у Німеччині протягом 1947–1948 рр. і практично невідомий сучасному українському читачеві, цей високомайстерний роман змальовує яскраву картину вибуху всенародного повстання під проводом гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького 1648 року.

Як пише в післямові до цього видання Марко Роберт Стех, відображення Косачем „козацько-української революції” ХVІІ ст. надзвичайно модерне і на диво співзвучне з нашим часом, оскільки віддзеркалює численні паралелі з українською Революцією Гідності ХХІ ст.

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 634 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3