Головна » 2016 » April » 13 » Запрошує Другий регіональний музейний форум «Музей: храм муз - 2016» у Меджибожі

17 та 18 червня 2016 року на базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» відбудеться Другий регіональний музейний форум «Музей: храм муз - 2016», метою якого є збереження й популяризація музейних колекцій та проектів, демонстрація сучасного рівня майстерності музейних фахівців, кращих зразків з досвіду наукової, експозиційної, виставкової, просвітницької, поліграфічної, мультимедійної діяльності музеїв, привернення уваги громадськості до діяльності музеїв України, проблем збереження історико-культурної спадщини нації, виховання патріотизму, національної гідності, поваги до віковічних культурних традицій українського народу та інших народів, які мешкають на території України.

Організаторами форуму виступають управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».
Учасниками форуму можуть бути: зареєстровані державні, комунальні, громадські, приватні музеї та інші установи, що здійснюють експозиційну діяльність в галузі культури та мистецтва.
Для участі у форумі необхідно до 31 травня 2016 року подати заявку на адресу організаторів: 31530, Хмельницька обл. Летичівський р-н, смт. Меджибіж вул. Замкова, 1, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж». Тел./факс (3857) 9-71-23, Е-mail: [email protected]
Проживання, транспортування конкурсних матеріалів експозицій і проїзд представників музеїв здійснюється за рахунок учасників форуму. Організатори забезпечують бронювання місць для проживання за попереднім погодженням з учасниками.
Організатори забезпечують експозиційні площі, медіа-підтримку, рекламу форуму.

Тематика форуму

До участі у форумі приймаються музейні програми, які відповідають одному з наступних тематичних напрямків (номінацій):
Музей у співпраці з територіальними громадами;
Музей у міжнародній співпраці;
Музей у співпраці з закладами і колективами культури;
Музей для людей з обмеженими можливостями і соціально незахищених;
Музей у співпраці з волонтерами;
Музей в інтернет-просторі;

До участі у форумі приймаються програми у таких формах:
Музейна міні-експозиція;
Музейні наукові та рекламні видання: каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видавничі проекти;
Музейний фільм (візитна картка, презентація конкретного заходу, оригінальний музейний ТV проект);
Музейна мультимедійна програма (музейний сайт, електронний каталог музейної колекції, ігрові проекти тощо);
Музейна просвітницька і популяризаційна програма, акція, захід.

До дистанційної участі у форумі допускаються заявки «Музейний фільм» і «Музейна мультимедійна програма».

Програма форуму

1. Програма форуму відбувається протягом двох днів: 17 та 18 червня 2016 року.
2. Програма складається з двох частин: конкурсної (17 червня 2016 р.) і презентаційної (18 червня 2016 р.).

17 червня 2016 р. - день перший, конкурсний
Заїзд учасників форуму
Монтаж обладнання і експозицій
Відкриття форуму
Презентація конкурсних програм для членів журі, учасників форуму, ЗМІ та відвідувачів
Засідання журі
Підведення підсумків конкурсної програми, оголошення і відзначення переможців
Замкові гостини

18 червня 2016 р. - день другий, презентаційний
Інформаційна година музеїв: обмін інформацією про наукові і краєзнавчі заходи (конференції, круглі столи, семінари та ін.), які проводяться музейними і заповідними установами протягом 2016-2017 років.
Позаконкурсна презентація програм для учасників форуму, ЗМІ та відвідувачів
Екскурсійна програма
Від’їзд учасників

3. Для презентації конкурсної програми встановлюється регламент: до 10 хвилин.

Представлені у програмі форуму програми оцінюються журі, до складу якого входять: представник управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації (організатора); представник Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» (організатора); по одному представнику від музейних установ - учасників форуму, які прибули для участі в ньому; у номінаціях «Музейний фільм» та «Музейна мультимедійна програма» - по одному представнику від музейних установ - учасників форуму, кандидатури яких подано у заявці на участь.

Основною формою роботи журі є засідання, які проводяться під час роботи форуму.

Конкурсні програми представляються для оцінки учасниками особисто, під час роботи форуму, окрім музейних мультимедійних програм і музейних фільмів та презентацій.

Конкурсні програми у формі музейних мультимедійних програм і музейних фільмів та презентацій переглядаються членами журі дистанційно, до початку роботи форуму, на основі поданих учасниками матеріалів.

На підставі перегляду конкурсних програм журі визначає переможців та призерів конкурсів форуму з урахуванням таких критеріїв: відповідність тематичним напрямкам форуму, професіоналізм виконання, актуальність змісту, науковість, оригінальність задуму, інноваційний характер роботи, використання сучасних технологій.

Підведення підсумків
1. Переможцям присвоюється звання лауреата Другого регіонального музейного форуму «Музей: храм муз - 2016» з врученням диплому за І, ІІ та ІІІ місце у відповідній тематичній номінації.
2. Всі учасники отримують Диплом учасника форуму.
3. Хід проведення та підсумки конкурсу оприлюднюються в засобах масової інформації.

Джерело: prostir.museum

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 792 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0