Головна » 2016 » April » 12 » В обласному музеї розкажуть про перемоги української зброї
В обласному музеї розкажуть про перемоги української зброї

Волинський краєзнавчий музей, 14 квітня о 14.00 проводить шостий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений «Чортківській офензиві 1919 р.»

Українська революція 1917–1921 рр. була одним із найскладніших етапів творення нашої державності. У вирі бурхливий подій злети чергували падіння, а на історичній арені з’являлися герої, які ціною власного життя наближали становлення молодої Української держави. Щоб убезпечити себе від нового пориву українців до свободи, змінні окупаційні режими докладали зусиль аби приховати історичну правду. Наш народ був позбавлений власного минулого.

Після проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), Українська Галицька армія (УГА) вела запеклі бої з військами Ю. Пілсудського. Польську армію активно підтримували союзники країн Антанти, а українці сподівались лише на себе. У червні 1919 р., коли доля західноукраїнських земель вирішувалась на міжнародній арені, УГА намагається довести світові, що Українська держава і її військо є не лише на папері. Армія ЗУНР переходить у наступ і звільняє Чортків, Тернопіль, Бережани та десятки інших населених пунктів – це був яскравий приклад перемоги української зброї.

Усіх, хто не байдужий до історії України та цікавиться визвольною боротьбою нашого народу, запрошуємо відвідати шостий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений «Чортківській офензиві», який відбудеться 14 квітня об 14.00 в приміщенні Волинського краєзнавчого музею. У ході заходу буде презентована виставка озброєння із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Богдан Зек,

науковий співробітник відділу давньої історії

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 688 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2