Головна » 2016 » April » 16 » У Рівному відбулись IV музейні читання пам’яті Бориса Возницького
У Рівному відбулись IV музейні читання пам’яті Бориса Возницького

15 квітня 2016 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися IV музейні читання пам’яті Героя України Бориса Возницького, присвячені 90-річчю з дня народження визначного музейника та зберігача національної історико-культурної спадщини.

Борис Возницький народився 16 квітня 1926 року в с. Ульбарів на Рівненщині. Навчався, жив, працював у різних місцях, але не забував своєї малої батьківщини, регулярно приїздив у рідне село, навідував могили батьків, зустрічався з односельцями, які з любов’ю про нього згадують.

…В актовій залі музею зібралися працівники музеїв Рівного, Дубна, Луцька, Острога, Пересопниці і Львова, студенти і викладачі університетів Рівного, вчителі, представники громадськості. Прийшли, щоб вшанувати пам’ять Музейного Академіка України ХХ-ХХІ століть, ангела-охоронця замків-музеїв. Про особистість Бориса Возницького говорили Світлана Хомяк – заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації; Олександр Булига – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею; Леонід Кічатий – директор Державного історико-культурного заповідника Дубна; Світлана Ніколіна – племінниця Бориса Возницького, організатор заходів вшанування в м. Здолбунів; Ярослав Семенюк – земляк, с. Ульбарів. Із цих розповідей, спогадів постав образ простої, інтелігентної, щирої людини, вчителя, порадника, сподвижника музейної справи, збирача культурних цінностей.

Зі своїми повідомленнями за темою Читань – Борис Возницький – визначна постать у музейному світі. Зв’язки метра з музеями історичної Волині за допомогою художніх колекцій виступили:

1. Ульбарів – мала батьківщина Бориса Возницького – сторінки історії. Петро Савчук – доцент кафедри новітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету, к.і.н.

2. Найавторитетніший музейник України, народжений на Рівненщині – штрихи до портрету. Олександр Булига – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею.

3. Подвижницька праця Бориса Возницького по збереженню та музеєфікації архітектурних пам’яток, згромадженню колекції Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. Лариса Разінкова – в. о. директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, дочка Б. Возницького

4. Формування мистецької колекції Волинського краєзнавчого музею. Зв’язки з Львівською національною галереєю мистецтв імені Б. Г. Возницького. Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею, Заслужений працівник культури України.

5. Художня колекція Рівненського обласного краєзнавчого музею як складова частина музейного зібрання Волинського краю. Віктор Луц – завідувач художнього відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею.

6. Художня колекція Державного історико-культурного заповідника м. Дубно. Участь у її формуванні Бориса Возницького. Наталія Іванова – старший науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника м. Дубно.

7. Особливості створення художньої колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог. Борис Возницький та Острог. Микола Бендюкхудожник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острог

Джерело: prostir.museum

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 712 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5