Головна » 2020 » May » 3 » Працівники Володимир-Волинського музею знайшли плиту столітньої давності
Працівники Володимир-Волинського музею знайшли плиту столітньої давності

Днями на одній з міських вулиць Володимира-Волинського, неподалік центру, працівники історичного музею знайшли цікаву плиту, датовану 1935 роком.

Як повідомив інтернет-виданню «БУГ» директор музею Володимир Стемковський, історична плита лежала на узбіччі і, практично, вросла у землю.

На давній кам’яній плиті зображені написи з датою “Z P + 1935”. Працівники музею припускають, що це може бути межова відмітка.

«Вірогідно і дві латинські літери можна тлумачити (саме тлумачити бо це наша гіпотеза) як З.П. тобто земля панствова (державна). Посередині відмітка у вигляді рівнораменного хреста та цифри 1935. Тобто рік, коли відбулося розмежування земель державних та приватних у даному міському кварталі вулиць. Але це лише припущення. Даний предмет потребує детального дослідження», – зазначив Володимир Стемковський.

Зазначають, що працівники власними силами та транспортом доставили знахідку до музею.

Додають, що повідомив про місцезнаходження історичної пам’ятки місцевий житель Володимир Музиченко.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 254 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1