Головна » 2016 » April » 12 » Писанку «Пасхальне коливо» можна побачити у Музеї волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)

Шановні лучани та гості міста!

Тільки до 21 квітня у Музеї волинської ікони ви зможете побачити писанку «Пасхальне коливо», яку луцька художниця і директорка арт-студії «П’ятерня» Тетяна Мялковська створила для участі у Всеукраїнському фестивалі-перформансі – «374». Саме така кількість великих великодніх яєць була передана організаторами художникам всієї Україні, щоб вони їх прикрасили. 25-30 квітня усі вони будуть виставлені на Софіївській площі столиці, після чого відправляться у подорож разом з організаторами по інших країнах – у такий спосіб світ не лише побачить розписні витвори мистецтва наших художників, а й більше дізнається про Україну.

Робота Тетяни Мялковської називається «Пасхальне коливо» тому, що вона присвячена пам’яті героїв «Небесної сотні» і їхнім родинам, а також матерям, чиї сини загинули у зоні АТО, і дружинам, які втратили там чоловіків. Центральний образ композиції – образ скорботної жінки. У розписі Тетяна Мялковська використала християнську символіку: риба – символ Ісуса Христа, вино – символ євхаристії, тарілка і ложка – символ тих, хто відійшов у вічність. Майстриня вибрала темний колір писанки тому, що традиційно поминальні писанки писалися білим по чорному і були своєрідним зв’язком між душами померлих і живих родичів. Така писанка – це молитва за душу померлого, яка чекає воскресіння, подяка тій людині, про яку згадує писанкар. Малювання такої писанки — це акт очищення, всепрощення і любові.

Джерело: Музей волинської ікони

Відео ДП «Телерадіокомпанія «Аверс»:

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 812 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2