Головна » 2016 » April » 25 » „Мистецтво української писанки” в Іваничівському музеї
„Мистецтво української писанки” в Іваничівському музеї

Напередодні Великодніх свят в Іваничівському історичному музеї відкрито тематичну виставку, на якій представлені колекція писанок з фондів музею, вітальних листівок, дитячих малюнків та графічних малюнків місцевої художниці Валентини Протопоп на пасхальну тематику.

Працівниками музею спільно з бібліотекарями на базі районної дитячої бібліотеки, у рамках проекту «Музей за межами», була організована пересувна виставка і уроки писанкарства для учнів Іваничівської школи-гімназії.

Діти дізналися про те, як в давнину в українських родинах готувалися до великоднього свята і як написати писанку, а саме: що означають символи розпису писанкового орнаменту, значення кольорів і які є способи розписування.

Кожна дитина спробувала нанести воском на підготовлене яєчко візерунок та розмалювала писанку на вітальній листівці.

Упродовж століть звичай розписувати і розмальовувати курячі яйця переріс у народне мистецтво, секрети якого передаються від одного покоління до іншого. Писання писанок – дуже цікаве заняття, яке не лише виховує у дитині художника, майстра, творця, а й дає урок добра і любові.

Джерело: Іваничівський історичний музей

Категорія: Іваничівський народний історичний музей | Переглядів: 816 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0