Головна » 2020 » May » 24 » 24 травня 80-річчя від дня народження Костянтина Шишка
24 травня 80-річчя від дня народження Костянтина Шишка

24 травня Художній музей відзначає ювілейну дату – 80-річчя від дня народження Костянтина Шишка (1940–2002), блискучого поета, перекладача, автора цікавого художнього доробку. Нині важко уявити мистецьке життя Луцька другої половини ХХ століття без цієї яскравої, обдарованої талантами людини енциклопедичних знань, масштабного творчого потенціалу і драматичної особистої долі.

Фаховий поступ Костянтина Шишка було призупинено вироком компартійної системи, яка не вибачала українцям національно-патріотичних переконань. Відкинутий на узбіччя літературних процесів Кость Шишко все ж таки залишився відданим особистому вибору, не поступившись принципам ані в творчості, ані в світоглядних позиціях.

Художній музей продовжує невтомно досліджувати творчий доробок Костя Шишка та біографію. Фонд, який започатковано у запасниках Волинського краєзнавчого музею, постійно поповнюється новими знахідками. Нині на огляд глядачів представляємо нові надходження: надзвичайно цінні фото, рукописи, графічні твори, які для науковців-дослідників є надзвичайно цінними артефактами.

Кость Шишко на етюдах. Навчання у студії образотворчого мистецтва

Кость Шишко серед однокласників

Кость Шишко з сім'єю

Кость Шишко з одногрупницями. Студентські роки

Кость Шишко та Геннадій Тарасенко

Кость Шишко та Володимир Галькун. Виставка майстрів народного мистецтва "Ми обираєм традиції" в галереї "Крайня хата"

Варіанти підписів, псевдонімів Костя Шишка

Рисункові штудії

Первинні начерки віршів-паліндромів

Ескіз вірша-писанки

Первинний ескіз "Вірша-рака"

Рисункові штудії

Автопортрет

Більше дивіться тут.

Художній музей висловлює щиру вдячність всім, хто сприяє у цій роботі: Євгену Ходаківському, Сергію Корсаю, Мирону Нестерчуку, Леоніду Сахнюку.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 256 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0